AJAX HERACLES KIL Administratiekantoor tegen Na een week onderbreking voor de wedstrijd DenemarkenNederland wordt heden de competitie vervolgd en presenteert de ploeg van Ajax zich vandaag aan haar publiek voor de eerste maal. In Velsen was het 32, in Zwolle 23, hoe zal het vandaag tegen de sterke Almeloërs zijn? Waren de resultaten in die beide eerste uitwedstrijden niet denderend, in beide wedstrijden deed zich aan het slot iets merkwaardigs voor. Beide keren beleefde Ajax tegen het einde een merk waardige inzinking, die in IJmuiden de nederlaag veroorzaakte en in Zwolle een sprekende zege van 30 deed verkeren in een benauwde overwinning, wat de cijfers betreft, van 32. We vermoeden, dat de technische leiders van Ajax zich het hoofd gebroken zullen hebben over dit onprettige verschijnsel. Zijn de Ajacieden bij een voor sprong tegen het einde te zelfverzekerd, te siegesbewusst? Worden zij tegen het naderend einde te nerveus of raken zij uitgespeeld? Het lijkt ons persoonlijk eerder een psychologische oorzaak, doch bovenal een gebrek aan de juiste tactiek. Bij een oordeelkundige op winst gerichte opstelling moet het mogelijk zijn een tegen het einde van een wedstrijd verkregen voor sprong met succes te verdedigen. Intussen gaat Ajax dan nu tegen de sterke Almeloërs een zeer moeilijke wed strijd tegemoet. De ploeg moet nu langzamerhand wèl ingespeeld zijn, waarbij echter nog steeds gezocht wordt naar de definitieve opstelling. De oud-internatio naal Potharst zal het vandaag nog één keer doen naast de nieuwe internationaal Boskamp en met stopper Elzer en doelman Visser moet de achterhoede in staat zijn stand te houden. Als dan de kanonniers in de voorhoede, Michels en Van der Wel, de goede richting weten te vinden, moet er tóch een kans zijn voor de rood- witten om hun geziene scheidende aanvoerder in zijn laatste wedstrijd een over winning aan te bieden, wat ook uit andere hoofde zeer toe te juichen zou zijn. van Ajax-standpunt hezien. Een overwinning zou betekenen dat Ajax weer „in the running" komt, een nederlaag zou de afdelingskampioenen van het vorige seizoen, voorlopig althans, op het tweede plan plaatsen. Maar.... datzelfde geldt voor Heracles, de club die in 19261927 voor de eerste maal Oostelijk kampioen en meteen kampioen van Nederland werd (met N.A.C. 2e, Ajax 3e, Feijenoord 4e en Velocitas 5e) en die in 19331934 opnieuw met Ajax om de nationale titel streed, maar toen werd Ajax kampioen en Hera cles 4e. In 19371938 werd Heracles voor de derde keer Oostelijk kampioen, doch toen was Ajax eens niet van de partij. Toen werd Feijenoord kampioen en He racles tweede. Heracles heeft dus ook eerste rangs papieren en is om tot het heden terug te keren twee jaren geleden uit de Oostelijke eerste klasse gedegra deerd, in dit voorjaar na een ware zegetocht in de tweede klasse aanstonds weer met vlag en wimpel gepromoveerd en nu heel ernstig van plan meteen kampioen te worden. Ajax, let op je tellen! J. HOVEN. Verzorging- van Boekhoudingen en Belastingzaken tegen billijke condities Marnixstraat 86 - Telefoon 47758

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1952 | | pagina 4