Na de nederlaag tegen de Denen ASTORIA HOO(iLA?rUEB - AIJTOBAIfDEA 8©856 WIET AlLEESf nieuwe banden en de gebruikte coveren of repareren MAAK OOK Uw wagen uitlijnen en de wielen balanceren Tel. Helieopterstraat 24 (achter 't Stadion) - Prinsengracht 308 37361 We hebben het tripje naar Kopenhagen niet mee gefcnaakt en waren dus ter beoordeling van spel en spelers aangewezen op hetgeen onze confraters van de grote en sportpers in de meest bonte verscheidenheid, sterk afwijkend van elkaar, te vertellen hadden. Dat slechts met 23 verloren werd en dat het zelfs een nóg gunstiger resultaat had kunnen zijn, is ons zéér meegevallen. Wij hebben in Hel sinki de Denen een prima partij tegen Joego-Slavië zien spelen (35) en kunnen ons begrijpen, hoe de Deense pers jammert over de geweldige achteruitgang van de ploeg sinds Helsinki, waar trouwens zes spelers van de partij waren, die nu niet mee speelden. Erger dan de nederlaag vinden we echter de onsportieve houding van een deel van de ploeg en we verheugen er ons over, dat verschillende bladen (o.a. Tele graaf, Volkskrant, Vrije Volk) dat zo onomwonden gezegd hebben. Het is treurig als men een zó slechte verliezer toont te zijn, dat de Deense pers van professionele manieren, tot uiting komende bij hun protesten tegen de scheidsrechterlijke be slissingen, (Lenstra, Terlouw, Hendriks) gewaagt en het publiek de Nederlandse spelers uitfluit. Dit geschiedde toen de zege der Denen praktisch gesproken vast stond, dus het was geen uiting van spijt. Het is te hopen, dat de ploegleiders dit onze spelers grondig inpeperen, want als te Antwerpen een dergelijke houding aangenomen zou worden, dan zouden onze spelers dat lelijk bezuren moeten en dan zou een precedent geschapen zijn, waar de K.N.V.B. niet blij mee zou zijn. De wedstrijden tegen België blijven voor het ogenblik stellig onmisbaar voor het bestaart van de K.N.V.B. en voor de instellingen, welke als het ware op dergelijke grote wedstrijden baseren. Intussen nadert dus BelgiëNederland en moet dus de keuze-commissie weer aan de slag! Die keuze-commissie heeft eigenlijk gezegd een pijnlijke taak. De heer Verlegh heeft bij voorbeeld uitdrukkelijk verklaard, dat er geen materiaal is om een goed elftal samen te stellen. Zonder hoofdklasse (men leze professionalis me) komen we er stellig niet. Men mag aannemen, dat de heren Mommers en De Vries er even zo over denken. Is het dan niet zonderling, dat deze heren hun, volgens eigen zeggen, onmogelijke taak tóch verder blijven vervullen? Overigens hebben we de heren niets te verwijten, we betwijfelen zeer of an deren het beter zouden doen, ook al maken ze ongetwijfeld fouten, zoals b.v. het passeren van Lenstra een toch wel ernstige fout gebleken is. Even zo is het op stellen van Terlouw als rechts achter (zonder oefenwedstrijd eerst recht!) een fout geweest, die vrijwel ieder van deze geroutineerde stopper bij voorbaat heeft voorzien. De commissie zal nu tussen Hendriks en Terlouw moeten kiezen en wie nu rechts back wordt, Odenthal of Alberts, staat nog te bezien. Op dit moment verdient waarschijnlijk de Haarlemmer nog de voorkeur, op den duur de jonge Vitessenaar. Beiden waren echter niet volkomen „fit". Zijn zij niet volledig her steld, dan zou het onverantwoordelijk zijn hen te kiezen. Men kan veilig aannemen, dat de rest van de ploeg herkozen zal worden, want experimenteren is al te gevaarlijk. Er is echter thans besloten, dat er een oefen wedstrijd in een der beide grote stadions komt, zodat een definitieve keuze nog niet nodig is. J. HOVEN. BAR - CAFÉ - RESTAURANT Vijzelstraat 22-26, Amsterdam Telefoon 33563 Uitstekende muziek

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1952 | | pagina 3