Zonderlinge conclusies C. OLIJ 'ii Abonnement op „WIELERSPORT" BEEKMAN Mcrkrij wielen Brom fietsen v.a. 3.98 per week VROOM Tijdschrift waarin opgenomen de Officiële Mededelingen van de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie kost sleclits f 2.50 per kwartaal. Uitgave: W. van Steenbergen Zonen, Elandsgracht 37, Tel. 32847, Amsterdam-C. In De Telegraaf van 18 September schrijft een medewerker aan de sport- rubriek, R. de Deugd, als volgt: „Men moet het (de achteruitgang van ons spelpeil) zoeken in de constel latie van het Nederlandse clubvoetbal, dat met rasso schreden naar het allerdiepste punt zakt. Is er een betere graadmeter denkbaar dan het wekelijkse uitslagenstaatje in het Maandagochtendblad? Men moet dat voor een aardigheid eens uit knippen om vergelijkingen te maken met voorgaande competitiedagen. Ongetwijfeld komt men dan tot de verbaasde uitroep: „Hoe is het mo gelijk!". Bij dieper nadenken kan men bij het zien van de onberekenbare en wisselvallige uitslagen tot de conclusie komen, dat er geen verschil meer is in kwaliteit. Wie op een dergelijke basis geroepen is een winnend Neder lands elftal samen te stellen, heeft geen benijdenswaardige functie." Tot zover de heer De Deugd. Het zou echter deugd doen als de schrijver dit eens nader toelichtte. Dat op de beide eerste competitiedagen clubs winnen en verliezen, is helemaal niet nieuw, komt overal voor, óók bij profs, ook bij de beste ploegen van de wereld. In het zelfde artikel staat nog iets, dat onbegrijpelijk is. De schrijver acht een onderlinge oefenpartij zonder zin. Hij schrijft letterlijk: „Wie zijn heil zoekt in een oefenwedstrijd en een paar keer centrale training, als voorbereiding van een interlandwedstrijd, neemt de huidige gang van zaken nog al simplistisch." Dus.géén oefenwedstrijd en ook geen centrale training? Dat zou helemaal mooi zijn! De heer De Deugd acht het attent maken op spelers van wie men iets verwacht, ook al uit den boze! Waarschijnlijk aneent de schrijver nog iets anders dan hij geschreven heeft, doch in elk geval mist dit zeer vage artikel elke positiviteit en bovenal ontbeert het volkomen een opbouwend karakter. Wij geloven heus dat de sportpers toch nog wel nuttig werk kan doen, doch niet zó. J. H. Wij maken gevulde koeken Amsterdam Tel. 33736 10 bekende merken v.a. 2.50 per week BERIJÏI AVKOS VICTORIA Jan van Galenstraat 62 Uw opticien Nw. Spiegelstraat 37, Tel. 39135 Elandsgracht 142, Tel. 39783

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1952 | | pagina 13