Een belangrijke dag 4 De spanning in, de eerste klasse-competitie duurt wellicht tot de laatste com petitiedag voort. Het ziet er naar uit, dat we vandaag Blauw Wit en P.S.V. als afdelingskampioenen kunnen begroeten, de strijd tussen Wageningen en D.W.S. in afdeling B. zal wel eerst op de laatste competitiedag, 22 April, worden beslist en datzelfde zien we vermoedelijk ook gebeuren in D., waar Willem II en B.V.V. een verwoede strijd voeren. Maar er zal ook veel voetballeed zijn, de plaats van H.S.C., Velocitag, D.W.V., T.S.C., Helmondia en Hengelo hangt aan de bekende zijden draad en het zou ons niet verwonderen als het lot over deze zes clubs definitief vandaag werd uitgesproken. Het programma in B. is wel het meest interessant. Onze stadgenote D.W.S. krijgt de zwaarste opgave van het seizoen, de uitwedstrijd tegen A.G.O.V.V. in Apeldoorn. De Spaarndammers staan gelijk in punten met Wageningen en de beslissing zal dus moeten vallen in de laatste competitie-wedstrijden. Veel zal afhangen hoe beida clubs het er vandaag afbrengen. De Apeldoorners zijn op eigen veld moeilijk te overwinnen en als D.W.S. het tot een gelijk spel vermag te brengen, zouden we al dubbel en dwars tevreden zijn. Maar ook Wageningen moet een gevaarlijke klip omzeilen, want de Bergbewoners krijgen het gouden D.O.S. op bezoek, dat echter ernstige degradatie-zorgen heeft. De Wageningers spelen al jaren in de Oostelijke eerste klasse, doch tot afdelingskampioen hebben de groen-witten het nooit kunnen brengen. De kansen zijn nu zeer schoon voor de Oostelijken als vandaag gewonnen wordt. Maar dat zou tevens betekenen, dat de Utrechtenaren in hun jubileumjaar naar de tweede klasse kunnen ver huizen. We geven het schotloze D.O.S. weinig kans op „de Berg". De wedstrijd HengeloHeracles heeft eveneens betrekking op de beide onderste plaatsen. Speelt Hengelo gelijk of verliest zij, dan is de degradatie een feit. Wint Hengelo, dan kunnen de Oostelijken nog gelijk komen en dan zal dat Vitesse, D.O.S. en Heracles een onprettig gevoel geven. AjaxEnschede is onbelangrijk. De Ajacieden kunnen hun positie verbeteren door de club van Möring met een nederlaag naar de textielstad terug te sturen, 't GooiVitesse is alleen voor de Arnhemmers belangrijk. Een gelijk spel betekent, dat de sympathieke Arnhemmers hun kans op behoud van de titel versterken. In tien wedstrijden bleven zij ongeslagen en behaalden maar liefst 15 punten. In Enschede nemen de Boys de strijd op tegen N.E.C; dat wordt waarschijnlijk een overwinning voor de kampioenen van het vorige jaar. In afdeling C. heeft het programma een aanzienlijke wijziging ondergaan. Alleen de wedstrijden R.C.H.Blauw Wit en V.S.V.Haarlem zijn gehand haafd. We zien Blauw Wit in Heemstede op het afdelings-kampioenschap beslag leggen, omdat de Stadionclub aan een gelijk spel reeds voldoende heeft. Haarlem zal wel geen risico nemen, want als Blauw Wit zou struikelen tegen de Racing, zijn de Haarlemmers nog niet uitgeschakeld. We vermoeden, dat Roozen en zijn mannen in Velsen wel van V.S.V. winnen. Voor de bezetting van de elfde plaats is de ingelaste wedstrijd D.W.V.A.D.O. belangrijk. De Nieuwendammers zijn bij een nederlaag reddeloos verloren 'en dat zien we gebeuren, omdat A.D.O. zeker naar de tweede plaats op de ranglijst zal solliciteren. K.F.C.E.D.O. heeft weinig betekenis, nu K.F.C. met nog vier wedstrijden voor de boeg gedoemd is te degraderen. Begrijpelijk, dat we E.D.O. als overwinnaar tippen. In afdeling D. krijgen de topclubs het verre van gemakkelijk. B.V.V. reist naar Roosendaal en deze Bosse club weet wel, dat het in Roosendaal slecht ker sen eten is. Een gelijk spel behoort zeker niet tot de onmogelijkheden. Datzelfde kunnen we ook zeggen van FeijenoordWillem II. Destijds wonnen de Til- burgers met grote cijfers van de Rotterdamse Stadionclub, maar op eigen veld zijn de Feijenoorders heel wat mans. Ook hier blijft de spanning tot de laatste wedstrijd bewaard. Voor de elfde plaats is de ontmoeting N.O.A.D.Sparta bijzonder belangrijk. Als de Spartanen zouden winnen, verliest Oosterhout haar eerste klasser. En daar houden we het maar op, want de club van Terlouw weet juist in zulke wedstrijden haar goede vorm terug te vinden. De BaronieEmma is ongetwijfeld voor de Dordtenaren en T.S.C. klampt zich nog vast aan een strohalm. De thuiswedstrijd tegen N.A.C. kan gewonnen worden, want de club uit Breda tobt met voorhoedeproblemen. Het gemis van Rijvers wordt wel heel sterk gevoeld. LongaXerxes kan een Rotterdamse zege opleveren, nu de Xerxanen zich zo kranig aan het herstellen zijn. M. KOPPELAAR.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 4