AJAX tegen ENSCHEDE Gratis 1 paar originele NIRVA f Marshall léét die kituït! handwerk sportschoenen LüXG SdlOenUpZijD Zeilstraat 46 Amsterdam-Zuid Afdeling B. van de K.N.V.B. is veertien dagen met vacantie geweest, zodat we al bijna weer vergeten zijn wat ons in de ietwat sensationele, doch niet fraaie, wèl sportieve kamp tussen Ajax en D.W.S. geboden werd. Nu we voor de laatste officiële thuiswedstrijd van het seizoen 1950/1951 een voorbeschouwing moeten schrijven, komt ons die match weer in herinnering en öök de ietwat zonderlinge nabeschouwingen, die we over deze vooral voor D.W.S. zo belangrijke kamp te lezen kregen. Het heeft ons daarbij lichtelijk verbaasd, dat een competent be oordelaar als onze confrater Geudeker in zijn bladen zo geheel buiten beschou wing liet, dat D.W.S. in dit treffen mentaal 100B/o in het voordeel moest zijn ten opzichte van Ajax, dat toch practisch buiten gevaar was. En dan zijn we onze begaafde confraters Bakker en Looman erkentelijk voor de aandacht, die ook zij in het algemeen aan sport wijden, doch zouden zij niet verstandiger doen, wanneer zij de spel-critiek aan insiders overlieten? Zij hadden het beiden over verjonging en over de fout dat Ajax maar niet verjongen wilde. Zij weten echter niet, dat als er één club in dit seizoen radicaal over stag moest met haar ploeg, dat het Ajax is! Er is geen tweede eerste klasse-club in Nederland, die een zó groot aantal proefnemingen deed, waarmee men overigens nog steeds bezig is. En met een elftal, waarin nog maar drie spelers uitkwamen, waarmee men in het begin van het seizoen mee begonnen was, zag Ajax kans j.l. Zondag in een friendly game te winnen van de nummer twee van Zuid, de club, die zelfs nog een heel klein kansje op het kampioenschap heeft en zeker onder de vier sterkste Zuidelijke eerste klassers gerangschikt moet worden. Neen, heren confraters, gij hebt geen speldétails nodig om Uw gewaardeerde bijdragen te leveren! Ajax zonder Van Dijk, met een falende, ongetrainde Bruins viel overigens in derdaad tegen, was echter bovenal tenslotte mentaal de mindere van D.W.S., dat bezield was en geïnspireerd werd door de mogelijkheid kampioen te kunnen worden. Dat scheelt minstens twee doelpunten! De elftal-commissie van Ajax blijft ter zake èn diligent èn competent, waarbij het oog gericht wordt op 1951/1952, het seizoen, dat in belangrijkheid zijn voor ganger verre overtreffen gaat. Een goed uitgerust en terdege voorbereid elftal van Ajax, waarin de jeugd in alle opzichten troef zal zijn, gaat dan de oude club met haar roemrijke historie representeren! Vandaag dus de return-wedstrijd tegen Enschede, de club van wie in Enschede, na een gelijkwaardige kamp, werd gewonnen en die thans, héél merkwaardig, in precies dezelfde situatie verkeert als Ajax. Oök Enschede heeft 20 punten uit 20 wedstrijden en een nagenoeg gelijk doelgemiddelde. Ook Enschede kan, net als Ajax, nog tot degraderen gedoemd worden als.als er wonderen gebeuren! Heracles zou dan twee keer moeten winnen, D.O.S. óók en Vitesse zou uit twee wedstrijden drie punten moeten halen. Ja, dan eindigen er een stuk of vier, Enschede of Ajax óók, misschien gelijk. En dan zou een van hen kunnen degraderen via beslissingswedstrijden. Waarde lezers, we houden niet van zulke gevallen, wij beschouwen Ajax en Enschede buiten gevaar. Natuurlijk zullen ze gaarne winnen en kan men waar schijnlijk een geanimeerde en spannende partij tegemoet zien. Bij een gelijk spel zijn zelfs de grootste pessimisten in Enschede en Amsterdam gerust gesteld! J. HOVEN. ter waarde van 37.50 voor wie de juiste uitslag raadt van de op 15 April te spelen wedstrijd HOLLAND BELGIË Bij meerdere goede oplossingen wordt door loting beslist. Inzendingen alleen per briefkaart. Al onze HEREN-SPORTSCHOENEN worden jaar gegarandeerd

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 3