lééé die kitmt! D.W.V. tegen A. D. 0. 13 In vele andere sporten is het niet beter gesteld en feitelijk is hockey de enige sport, waarin Nederland inderdaad een bijzondere machtspositie internationaal inneemt, doordat de heer Quarles van Ufford president is van de internationale bond, de terwijl mejuffrouw De Josselin de Jong presidente is van het dames-comité en bovendien Jhr. Mr. Hooft Graafland, de voorzitter van de Kon. Ned. Hockey Bond, nog deel uitmaakt van het hoofdbestuur der F.I.H. Wat de positie van Nederland in de F.I.F.A. betreft, ligt het ook wel aan de personen, die voor representatie in aanmerking komen. Men heeft buiten Lotsy niemand, die voor een functie in de termen valt. Zo ontstaan er vele moeilijk heden met de organisatie van bijzondere wedstrijden in Nederland tegen buiten landse clubs en als men dan verneemt, hoe men in andere landen te kust en te keur de beste ploegen van Europa te gast krijgen kan, dan krijgt men toch wel het gevoel, dat onze positie internationaal niet sterk genoeg is. J. H. Wanneer U zeer binnenkort grijze haren op mijn schedel bespeurt, kunt U veilig aannemen, dat de oorzaak van de zich aldus uitende „veroudering" ligt bij de wedstrijd van D.W.V. tegen A.D.O. Die ontmoeting bezorgt me werkelijk grijze haren. Dit is de derde keer reeds, dat ik mij neerplant om voor dat treffen in dit eerbiedwaardige programma een „woord vooraf" te schrijven. Het is bovendien de bedoeling van meneer-de-uitgever om U telkens wat anders voor te zetten. En begin daar maar es aan! Het slot is nooit zo moeilijk. Straks komt uiteraard weer de vraag: Wat zal het resultaat zijn? Bij bepaalde gelegenheden (die overigens niet zo zeldzaam zijn....) houdt de voorspeller zich op de vlakte. Dat is altijd bijzonder veilig, ook voor de gezondheid van de man, die dan bovendien na afloop in vrijwel alle gevallen kan zeggen: „Heb ik toch voorspeld!" Vandaag is er echter geen enkele aanleiding voor ons om in de ruimte te blijven. We hebben weliswaar hier en daar gelezen, dat het andermaal een nederlaag voor D.W.V. wordt, maar dat kan slechts als een zeer gunstig teken worden beschouwd door de geel-zwarten. Meestal zijn deze profeten er immers precies naast. Waarmee we slechts willen zeggen, dat het dus wel een zege voor D.W.V. zal worden. Jammer voor A.D.O. Daarbij is het vrij duidelijk, dat het onder de gegeven omstandigheden een overwinning moet worden voor onze Noord-Amsterdamse vrienden. Een andere weg om uit de narigheid te komen bestaat er voor hen niet. Slippertjes staat de huidige positie aan de staart van de ranglijst niet meer toe. Zij hebben slechts één keus: er voor te zorgen, dat alle tien punten, die er nog te behalen zijn, inderdaad buitgemaakt worden. Dan alleen kunnen de D.W.V.-ers er vrij wel zeker van zijn, volgend jaar nog in de eerste klasse te vertoeven. Vrijwel omdat daarnevens dient afgewacht wat V.S.V. en (in geringere mate) De Volewijckers zullen presteren in de slotfase van de competitie, die voor hen wel zeer bescheiden is. Met betrekking tot V.S.V. behoeft men zich echter niet bijster bezorgd te maken. Het is wel erg twijfelachtig, dat de Vel- senaren nog een been aan de grond zullen krijgen. Haarlem, hun tegenstander van vandaag, moge dan geen kampioenskans meer hebben, Kick Smit heeft zijn spelers ingepompt, dat het ongeslagen record gehandhaafd moet blijven. Hoe graag zijn pupillen aan die wens willen voldoen, bleek na het gelijke spel tegen Blauw Wit, toen zij juichend het veld verlieten. Alléén omdat ze weer niet verloren hadden! En dat V.S.V. in Den Haag van H.B.S. zal winnen, is moeilijk te geloven, nu de Kraaien zelf nog moeten- oppassen. Zij zijn met hun 18 punten niet veilig, zo lang D.W.V. met 19 kan finishen. Aldus is dan tegelijkertijd vastgesteld, dat het er voor de geel-zwarten minder slecht voor staat dan sommige zwartkijkers en mensen-zonder-fantasie en hoop het willen doen voorkomen. Het kan nog steeds. In die overtuiging zijn trouwens allen, die de verrassende strijd tegen H.B.S. hebben gezien. Tempo en enthousiasme waren in die ontmoeting (later zullen we wellicht zeggen: toen kwam de kentering) belangrijke wapenen. D.W.V. zal ze ook ge bruiken in alle wedstrijden, die nog resten, voordat de eindstreep bereikt is. Opdat straks in geheel Noord de zon zal schijnen ter gelegenheid van het behoud van zijn twee eerste klassers! BERT PASTERKAMP.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 13