Twee kampioenen HET PAROOL RIJWIEL EEN HOENSON REMNAAF OOK IN UW De Amsterdamse sportwereld verkeert in grote spanning. Blauw Wit haalt het wel. De wonderen zijn de wereld nog niet uit, plegen velen wijsgerig te zeggen met als ondergrond de angst, dat het misschien in laatste instantie tóch nog mis zal gaan. Maar die angst behoeft men niet te koesteren. Blauw Wit laat zich dit kampioenschap niet ontglippen en gaarne zouden we de zebra's met een notering van bijvoorbeeld 10 tegen 1 willen spelen, op gevaar af, dat de nieuwe Puriteinen ons gokwoede verwijten zouden. Maar met D.W.S. is het een ander geval. We nemen aan, dat D.W.S. in staat is Ajax nogmaals te overwinnen. Het simpele feit, dat Ajax niets meer te ver liezen heeft en dus rustig doorgaat met de opbouw van de nieuwe ploeg, geeft aan D.W.S. in de wedstrijd tegen de rood-witten in de polder al een kleine voorsprong. Vanzelfsprekend maakt dat bij ploegen, die elkaar anders wel bit ter weinig zullen ontlopen, zo veel niet uit. Anders is het echter met de uit wedstrijd tegen A.G.O.V.V. Die is stellig zwaarder te achten en is het niet juist iets voor D.W.S. dan 00 te spelen?! Wageningen heeft echter ook nog geen 24 punten. Het is trouwens ook best mogelijk, dat nog een beslissingswedstrijd nodig is. In elk geval is men in het kamp der blauw-zwarten vast besloten alles te geven wat mogelijk is het gestelde doel te bereiken. En slaagt D.W.S., dan zal dus Amsterdam acht kampioens-wedstrijden te aanschouwen krijgen. Het staat vast, dat hiervan vier in het Olympisch Stadion gespeeld worden, namelijk die van Blauw Wit, doch waar D.W.S. haar thuiswedstrijden eventueel spelen gaat. is nog niet definitief bepaald. Heel begrijpelijk heeft het bestuur van D.W.S. al wel zijn voelhorens uitgestoken, doch even verklaarbaar wordt met een beslis sing gewacht tot inderdaad vast staat, dat een beslissing genomen zal moeten worden. Wie de andere kampioenen zullen zijn, is nog niet definitief te zeggen, behalve dan wat Heerenveen betreft, doch wat de beide anderen aangaat, is vrijwel zeker, dat de een( P.S.V. zal zijn en de ander B.V.V. of Willem II. Ook in die afdeling is nog een beslissingswedstrijd mogelijk, hetgeen betekenen zou, dat met het begin der kampioens-competitie nog weer minstens één week gewacht moet worden. In elk geval wordt het Zuiden hier met twee clubs vertegenwoor digd in de kampioens-competitie. Haalt D.W.S. het, dan öök het Westen met twee en voorts het Noorden met één. Het feit, dat in dat geval Oost in het geheel niet vertegenwoordigd zou zijn, doet wel de consequenties zien van de huidige indeling. Wageningen heeft dus een dubbele taak: de eigen kleuren te doen zegevieren en die van het Oosten! Het is toch wel een eigenaardige situatie: Amsterdam alleen zal weer precies als het vorige jaar (Blauw Wit èn Ajax) het Westen vertegenwoor digen, of Blauw Wit alleen, of Blauw Wit èn D.W.S., doch in geen geval een andere Westelijke ploeg. Dat wekt verwondering als men bedenkt, dat de Am sterdamse spelers verder van de kaart zijn in de K.N.V.B. We hopen van harte, dat onze representanten zullen slagen. Laten ook zij inspiratie vinden in het gevoel vertegenwoordigers te zijn van Amsterdam! J. HOVEN.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 10