AJAX-D.W. S Gratis 1 paar originele NIRVA Iflarfhall handwerk sportschoenen LüX6 ScbOenmagaZijD Zeilstraat 46 Amsterdam-Zuid 4 Niet steeds is het de laatste tijd als een prettige taak te beschouwen om een voorbeschouwend woord te wijden aan de in Amsterdam te spelen eerste klasse competitie-wedstrijden. De algemene situatie was daarvoor te ongunstig en maar al te vaak vervulde de naderende strijd het Amsterdamse hart met een gevoel van angst. Die angst gold sinds enkele weken zowel Ajax als D.W.S., hoewel Ajax méér dan D.W.S., want oneindig veel erger dan het niet behalen van het kampioenschap is het verliezen van een plaats in de eerste klasse. Heden is dat anders! De wedstrijd van vandaag behoeft na de resultaten van j.l. Zondag niemand bepaald te verontrusten. De verliezer van deze wedstrijd behoeft nog niet in zak en as te zitten. Ajax is met haar huidige puntenaantal van twintig vrijwel zeker van het behoud van haar plaats in de eerste klasse en behoudt, ook in geval van een nederlaag, de kans om er hier' tegen Enschede nog één of twee punten aan toe te voegen. Voor D.W.S. bljjft, ook in geval van een nederlaag, de kans op het kampioen schap bestaan en zou onverhoopt de titel niet behaald worden, dan blijft de grote voldoening over een goed seizoen, waarbij op de eervolle tweede plaats werd geëindigd. Neen, dit is geen „wedstrijd op leven of dood", zoals men dat met een lichte overdrijving pleegt uit te drukken. De ploegen behoeven elkaar niet als vijanden op het lijf te rukken, zij kunnen een prettige wedstrijd spelen in goede harmonie. Nu is er natuurlijk óók een geheel andere redenering mogelijk. Een nederlaag kan, in geval Wageningen winnen blijft, D.W.S. het kampioenschap kosten, de hoop van een geheel seizoen, ;de illusie van de hele club, de zekerheid van de prachtige recette van vijf kampioenswedstrijden in een der Amsterdamse sta dions,' met één slag vernietigen. En een nederlaag zou Ajax tenslotte tóch nog op de gevreesde elfde plaats kunnen brengen, wanneer óók nog tegen Enschede en in de returnwedstrijd verloren zou worden èn.Vitesse de resterende drie wedstrijden zou winnen en dus 21 punten, in dat geval één punt meer dan Ajax, zou behalen. Het is wel heel erg onwaarschijnlijk, doch onmogelijk is het niet! En nu geloven we tóch, dat het bovenal deze situatie is: Ajax en D.W.S. hebben beiden de punten hard nodig! die aan deze wedstrijd het karakter van een groot voetbalgebeuren, één van de wedstrijden van het seizoen, heeft gegeven. Dat is het, wat het publiek bovenal van een voetbalwedstrijd begeert, de stem ming van: „Nu wordt het een genoeglijke partij, waarbij niemand iets te ver liezen heeft!" zülk een stemming is voor de massa van voetballiefhebbers niet attractief, onder die omstandigheden bereikt men geen uitverkocht huis. Het publiek komt dus om de sensatie? Dat is toch wel iets te veel gezegd, een te eenzijdige visie. Doch het waardeert in voetbal bovenal het strijd-element, de zekerheid, dat twee ploegen er met alle bezieling en met volle overgave voor zullen „vechten". Accoord, laten we daar op rekenen. Doch laat dat „vechten" dan zijn een eerlijke, sportieve speelwijze, die de goede sportman eert! J. HOVEN. ter waarde van 37.50 voor wie de juiste uitslag raadt van de op 15 April te spelen wedstrijd HOLLAND BELGIË Bij meerdere goede oplossingen wordt door loting beslist. Inzendingen alleen per briefkaart. Al onze HEREN-SPORTSCHOENEN worden 1 jaar gegarandeerd

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 4