Een glorieuse dag. KIL lééé die kiunt! 3 Administratiekantoor Nadat de resultaten van de laatste weken tot een zodanige situatie leidden, dat voor de Amsterdamse eerste klassers nauwelijks nog op een kampioenschap gehoopt kon worden, terwijl het bestaan in de eerste klasse voor minstens twee ploegen beëindigd dreigde te worden, hebben vier hoofdstedelijke eerste klassers j.I. Zondag vier overwinningen behaald. Mede door de overige uitslagen, is het perspectief sterk verhelderd, de hoop is herleefd op twee Amsterdamse kam pioenen en met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid valt te constateren, dat alleen D.W.V. zal moeten degraderen. Dat is dan de schaduw, die is gevallen over de dag van 18 Maart, die zo bij uitstek gunstig was voor alle overige Amsterdamse eerste klassers. Zelf niet spelende, ontging D.W.V. in de Koog een niet onwaarschijnlijke overwinning tegen het reeds gedegradeerde K.F.C., doch zelfs de door een D.W.V.-er in een optimistische bui geuite bewering, dat D.W.V. verder alles zou gaan winnen, zou nog niet eens redding brengen, nu Volewijckers'en V.S.V. ook geenszins neiging vertonen om het bij het huidige totaal van 16 punten te laten. Een achterstand van minstens zeven punten inlopen is te veel verlangd, wij beschouwen, hoe zeer het ons ook spijt, het vonnis over D.W.V. voltrokken. We zijn thans wel overtuigd, dat Amsterdam in de eerste klasse geen verdere verliezen gaat lijden. De Volewijckers heeft nog vier kansen om haar punten totaal van 16 te verhogen en zelfs als dit niet zou gelukken (wat heel onwaar schijnlijk te achten is) dan nóg zal het totaal van 16 punten onder de huidige omstandigheden voldoende blijken te zijn. Het feit, dat tenminste deze ferme representante van de voetbalsport in Amsterdam voor de eerste klasse behouden blijft, is voor het voetbal Over 't IJ een troost voor het verlies van D.W.V. Overigens is D.W.V. zulk een energieke en uitstekend gefundeerde grote club, dat wij op een volledig herstel van de geel-zwarten binnen afzienbare tijd dur ven rekenen. De mooie revanche op D.O.S. van Ajax, de kostbare zege die de rood-witten ji. Zondag in de Domstad bevochten hebben, bracht hun punten-totaal op 20. Mede door de nederlagen van Heracles en Enschede en het gelijke spel van Vitesse en Hengelo derhalve verlies voor de gehele staartgroep! heeft Ajax zich met deze 20 punten een vrijwel veilige voorsprong verschaft. Zelfs als uit de beide wedstrijden tegen D.W.S. en uit de laatste thuiswedstrijd tegen Enschede geen enkel punt behaald zal worden (en vooral dat laatste lijkt ons onwaarschijnlijk!) dan geloven we stellig, dat Ajax met deze 20 punten in veilige haven is. D.O.S. en Heracles kunnen hoogstens nog met Ajax gelijk komen, Hengelo kan al niet meer dan 19 punten halen en Vitesse zou het met drie overwinningen nog tot 21 punten kunnen brengen, wat toch vrij onwaar schijnlijk te achten is. Zo is de situatie voor Ajax na Zondag zeer verhelderd. D.W.S. is van de hatelijke 0 af en zegevierde in Enschede over de club van die naam, waardoor de blauw-zwarten hun reële kans op het kampioenschap be houden hebben. Blijft de aanval voor gemiddeld twee doelpunten in de resteren de drie wedstrijden zorgen, dan is de kans op de titel gunstig. Het gaat alleen nog tussen Wageningen en D.W.S., dat beiden zouden falen en één der opvolgen den nog met de eer zal gaan strijken, is practisch ondenkbaar. Over Blauw Wit valt niet meer te twijfelen. Het kampioenschap ligt voor het grijpen. De club yan het Stadion zal begrijpen, dat er nog even alles op alles gezet moet worden, doch dat dan het vijftig-jarig bestaan als afdelingskampioen extra feestelijk gevierd kan worden. Zo gaan de Amsterdamse eerste klassers D.W.V. helaas uitgezonderd opgemonterd en vol vertrouwen het Paasfeest vieren, vast besloten voor een slot dat pakt te zorgen èn.voor vijf boeiende kampioenswedstrijden in het Olympisch Stadion en vijf kampioenswedstrijden van D.W.S. J. HOVEN. Verzorging- van Boekhoudingen en Belastingzaken tegen billijke condities Marnixstraat 86 - Telefoon 47758

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 3