Iéé4 die kirint! door deze uitspraak, moet hier uitdrukkelijk bij vermeld, dat onze zegsman al eerder blijk heeft gegeven van onbestemde Ajax-neigingen.Helemaal objec tief stond hij er niet tegenover.) „Laat mij maar niks zeggen. Kan je niet doen als zakenman. Wij mogen geen kleur bekennen... mompelde een échte Amsterdamse zakenman. „Oh, zet U mijn naam er niet bij? Dan wordt het natuurlijk anders. Wordt een pret tige wedstrijd, verstandhouding tussen Ajax en D.W.S. is altijd goed geweest. Ik gun ze allebei de overwinning, hoor...." Aan onze vraag, of het misschien beide klanten van zijn bedrijf waren, ging de „gepeilde" vlot voorbij: „Kijkt U, meneer. Ajax is toch zonder zorgen, loopt geen risico om te degraderen en kan geen kampioen meer worden. En 't zou toch voor onze stad wel leuk zijn als D.W.S. de titel veroverde. Die jongens hebben een goed bestuur van jonge mensen en ze verdienen werkelijk de beloning van een kampioenschap. Hebben ze ook nodig ter bemoediging voor hun goede werk Blauw Witters hebben, dachten we zo, vrij ernstige belangen bij de uitslag. Eén van hun leiders legden we dan ook onze vraag voor: „Ja, hè, hè.Moet ik dat zo midden in mijn werk zeggen.Zou me niet verwonderen als Ajax won. Zijn verdediging mag wel in staat worden geacht om de D.W.S.-voorhoede in bedwang te houden. Misschien wordt de oude geest weer over Ajax vaardig. Daar is het net zo'n wedstrijd voor! Wie weet wordt het wel weer 0—0. Dat kan ook." „Zou het niet leuk zijn voor Blauw Wit, als D.W.S. kampioen werd?" „Allicht! Dan krijgen we in de kampioenscompetitie twee Amsterdamse derbies en dat is toch maar je ware." „Sorry, meneer, Blauw Wit is er toch nog niet. „Maak je daarover maar geen zorgen. D.W.S. mocht wensen al vast zo ver te zijn als wij Een bekende figuur uit de lagere Amsterdamse voetbalwereld begon spottend: „641.Zeg, moet je dat aan mij vragen. Maandagmiddag vier uur weet ik het. Ik zal je wel bellen.Heb je daar niks aan? Er zit toch van alles in! Laat D.W.S. maar winnen. Die jongens moeten ook weer eens kampioen worden. Dag, tot Maandag bij Ajax!" Vrouwen moeten een bijzonder vooruitziende geest hebben. Vandaar, dat we een hunner aan een voorzichtig interview onderworpen. „Gaat U wel eens naar voetbal?" „Oh ja, elke Zondag!" Dat antwoord gaf hoop op een gezonde kijk. We durfden verder te gaan: „En wat wordt het naar Uw mening bij AjaxD.W.S.?" „Oh, dat wint D.W.S." „Mogen we misschien weten waarom?" „Zomaar, dat vermoed ik nou eenmaal en ik krijg vaak gelijk „U hebt toch geen relatie met één of andere D.W.S.-er „Nee, ik ben helemaal vrij Voordat we dit door hadden, wandelden we een paar honderd meter verder. Toen we omkeken, was het lieve kind verdwenen. Jammer! Bertus Caldenhove had het in zijn winkel aan de Haarlemmerdijk ongezond druk met mensen, die nog een kaartje wilden hebben. „Ik heb er niet één, al zou je me levend villen, mens. Was al weken geleden uitverkocht." „En wat denk jij er van, Bertus, wint D.W.S. Maandag?" „Ik ben er een beetje bang voor.Vorige week had ik de uitslag goed ge raden, toen wist ik, dat we met 21 zouden winnen. Maar nu? Ik heb er een hard hoofd in. Niet dat Ajax op 't ogenblik zo groot is we hebben echter nog nooit kunnen winnen in De Meer. Altijd gelijk of verliezen. Je wint daar niet gemakkelijk! 't Zou wel jammer zijn, als we verloren, dan is het gelijk ge beurd...." D.W.S.' spil Kil was het daar helemaal niet mee eens. Hij is één en al optimis me. „Kleine overwinning voor D.W.S.: 10 denk ik. Bescheiden cijfers, omdat we geen voorhoede hebben voor veel doelpunten. Ik speel weer mee, voor het eerst sinds mijn blessure, en reken er op, dat achter de nul wordt gehouden. We zullen winnen!" Alsjeblieft! Over zoveel zekerheid waren we te zeer ontdaan om verder te kunnen gaan. Wie er gelijk heeft gekregen, merkt U vanmiddag wel. PASTELLO..

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 13