HET PARGDL Wat wordt het bij AJAX-D.W.S.? KIL: „Dat winnen we." CALDENHOVE: „Ik ben een beetje bang Aiax D.W.S.! Dat is voor geheel Nederland de wedstrijd van de dag. Daar behoeven we geen regel discussie over te leveren. Sommige Amsterdammers hebben de afgelopen dagen bepaald moeilijk contact kunnen vinden met hun meer loongevende bezigheden van alle dag. „D'r zijn er, die de hele week geen oog dicht hebben kunnen doen," verzekerde ons een verwoed D.W.S.-supporter, die er zelf overigens ook tamelijk „slecht-geslapen" uitzag. „Kijk, Zondagnacht, na die overwinning in Enschede, ging het nog wel, Maandag hebben we daar over gezellig geboomd, maar Dinsdag dachten we al aan de wedstrijd tegen AjaxEn tot overmaat van ramp duurt het door die Pasen tot Maandag voor we weten, waar we aan toe zijn. Een bijzonder geruste indruk maakte deze heer, die overigens, gezien zijn vrij grote omvang en zo, voor weinig be nauwd behoeft te zijn, niet direct. Amsterdam leeft mee. Het wil zo dolgraag, dat D.W.S. kampioen wordt, omdat men het deze volksclub van harte gunt. Bij Ajax is het eigenlijk precies zo de rood-witten vinden de D.W.S.-ers sympathieke jongens, het zijn hun beste vrienden, maar. „laten ze niet denken, dat wij het hun cadeau zullen geven. Dat is onze eer te na. Voor hen staat het kampioenschap op het spel, dat mag waar zijn, voor ons de eer om een kampioenscandidaat een hak te zetten. Wij hebben bovendien onze sportieve plicht te doen tegenover Wageningen. Beide wedstrijden tegen de jongens „van de Berg" zijn voor ons erg plezierig geweest. We zijn daar in Wageningen met onze supporters best ont vangen en dat zijn we niet vergeten. Wij hebben dan ook maar één doel: proberen om D.W.S. te slaan. En daarvoor zullen we werken tot het einde!" Het wordt dus geen Amsterdams onderonsje, waarbij de taart van tevoren is verdeeld. Geen hoofdstedelijke „combine" tegen de provincie dat is er niet bij. D.W.S. zal hard moeten vechten voor de winst en het vindt een hardnekkig Ajax tegenover zich. Een prettig vooruitzicht voor hen, die vandaag op de Ajax-tribune zitten. Zij hebben een echte Amsterdamse derby voor de boeg, waarbij de punten zwaar wegen. Jammer, dat het niet mogelijk is na te gaan, wat de deelnemers aan voetbal prijsvragen (zo noemen ze die pools toch. verwachten. Wellicht waren in teressante conclusies te trekken. Van één ding zijn we overtuigd: geen enkele D.W.S.-er heeft de moed gehad om een nederlaag te „voorspellen" voor zijn eigen club. Hij gaat liever een jaar lang niet hengelen dan zijn ploeg „verraden" ter wille van een prijs van zoveel duizend gulden. Zo zijn ze bij de Westerlingen. Om toch aan de weet te komen, wat „men" van deze derby verwacht, hebben we voor U de publieke opinie met ernst en zorg gepeild tijdens een prettige lente-wandeling langs de grachten en „boulevards". Bovendien stapten we ter afwisseling een telefooncel binnen om een willekeurig nummer te draaien en de man (of vrouw), die aan de lijn kwam, te verrassen met de vraag: „Wat denkt U van AjaxD.W.S.?" Een trainer van een Amsterdamse eerste klasser. die niets met de twee „kemp hanen" te maken heeft, vond het antwoord nogal gemakkelijk: „Dat wint Ajax!" (Gelukkig was er geen D.W.S.-er in de buurt om daarover eens ernstig van „ge dachten te wisselen"). „U staat gauw klaar met Uw voorspelling, maar hebt U die twee dit seizoen al zien spelen?" meenden we te moeten vragen. „Nee. dat niet.maar D.W.S. heeft een onproductieve voorhoede. Trouwens, het kan ook best weer 00 worden. De achterhoede van D.W.S. is niet gemakkelijk te passeren...." (Wat kan een deskundige door één opmerking toch aan het twijfelen raken Tussen haaltjes aan een Old Mac en een Boston (in gezellige afwisseling) gaf de directeur van een sigaretten-fabriek ons zijn oordeel. Nee, erg rooskleurig zag hij het niet voor D.W.S. Luistert U maar even mee: „Dat wint Ajax! De verdediging van Ajax is vrij sterk en de voorhoede zou ik voor geen duizend pakjes cigaretten willen ruilen voor die van D.W.S. Ajax heeft bovendien het voordeel van eigen terrein. Nee, Ajax wint. Daar zou ik het maar op aanhouden." (Voor het geval bepaalde D.W.S.-ers zich wat teneergeslagen mochten voelen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 12