A J AX - HERACLES Buitenspel. 5 Verder rolt de film van de Westelijke eerste klasse B, naar het ons voorkomen wil, de meest boeiende en verrassende van de vyf eerste klasse-afdelingen. Wèl lijkt het er op, dat de strijd om de titel zal gaan tussen Wageningen en D.W.S., met Wageningen als de favoriet. Maar N.E.C. en Enschede zyn ook nog niet geheel kansloos te achten. Veel groter, en van ernstiger aard, is echter de span ning in de lagere contreien, waar niet minder dan zes clubs in een ernstige strijd tegen de 11e en 12e plaats gewikkeld zijn, een strijd tegen de degradatie, „een kamp op leven en dood"! Dat ook in afdeling B. verschillende wedstrijden gespeeld zijn, die niet door de beugel konden en waarbij het aan de juiste sportopvattingen ernstig haperde, dat is wel afdoende bekend. De gevolgen van zulke wedstrijden heeft Ajax in dit seizoen aan den lijve ondervonden. Er zijn echter ook prettige wedstrijden gespeeld, o.a. tegen Wageningen beide malen en nog wel verschillende anderen eveneens en de conclusie als zou het Oostelijk spel harder zijn dan het spel in West en Zuid is in haar algemeenheid stellig onjuist te achten. Het is echter wel opvallend, dat de meeste wedstrijden van A.G.O.V.V. een onprettig beloop had den. Zo is het bij A.G.O.V.V.—'t Gooi j.l. Zondag weer onaangenaam toegegaan. Sport schrijft daarvan: „Het was niet bepaald ruw doch zachtzinnig is nog iets anders. Het lag op de grens bij het ruwe af en daardoor werd de verstand houding tussen enkele spelers er ook niet prettiger op." Ja, dat is nogal logisch! Als het op die wijze „op de grens" ligt, dan is het al mis, dan getuigt dat van een verkeerde speelwijze, waartegen slechts zeer streng optreden baten kan. Hoe veel prettiger in hetzelfde blad uit Almelo in het verslag over de wedstrijd HeraclesD.W.S. te lezen: „Hoewel de uitslag voor beide clubs zwaar woog, was het een sportieve strijd, waarin de rustig leidende heer Schipper uit Groningen de situatie volkomen meester was." Wij hebben met voldoening kennis genomen van deze gunstige critiek en we hopen van harte, dat een zelfde getuigenis mogelijk zal zijn na afloop van de wedstrijd Ajax—Heracles. Beide clubs, die elkaar vroeger in boeiende kampen in de competitie om het kampioenschap van Nederland hebben ontmoet, zijn thans ten nauwste betrokken in de strijd tegen de degradatie. Is het geen merkwaardig feit, dat dit gezegd moet worden van een elftal, dat in 17 wedstrijden de helft van de te behalen punten ook inderdaad veroverde? Is dat eigenlijk wel zulk een slechte prestatie van een ploeg, die zó zwaar door verliezen getroffen werd als die van Ajax? Is het ook geen eigenaardige situatie dat, ondanks het behalen van 3 punten in de laatste twee wedstrijden, de positie van Ajax in die periode nog geenszins verbeterd is? Dit komt, omdat ook de anderen punten veroveren. De beslissing zal wel nog weken op zich laten wachten en al zijn Vitesse en Hengelo nog achterop, Ajax (en hetzelfde geldt voor Heracles) zullen zeker nog 4 of 5 punten veroveren moeten om veilig te zijn. Ajax heeft in elk geval haar lot in eigen hand. Gespeeld wordt, na heden, nog: Ajax—D.W.S., Ajax—Enschede, D.O.S.—Ajax en D.W.S.—Ajax. Het wordt een zware opgave, maar toch is er reden te vertrouwen, dat Pot- harst en zijn mannen haar zullen volbrengen. J- HOVEN. Hoeveel jeugdigen, al te gemakkelijk aangeduid als „ontspoorden", zouden, als zij onder goede leiding sport hadden beoefend in een fijne voetbalclub, thans niet voor hun gehele leven „buitenspel" zijn geplaatst. Interesseert U zich dus voor het prachtig opvoedend werk der voetbal verenigingen. Voor inlichtingen: telefoon 22000. VVO Afd. Amsterdam, K.N.V.B.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 5