2 HET PARGDL Roef Bakker voorlopig op non-actief. Daan de Jongh zet er een punt achter. BLAUW WIT-SV.V. 1-1 - Twee grijpende handen van S.V.V.'s doelman v.d. Poel zullen de bal omklemmen en zowel Van Dijk's „sliding" als de energieke doorloop poging van Koekebakker zijn tot mislukking gedoemd bij deze goede bewaking van het Schiedamse doel. Cliché. Weekblad SPORT D W V gaat het niet naar den vleze. Waarschijnlijk hebt U deze conclusie zelf al weken geleden getrokken, doch wij willen nu eens niet spreken over de povere prestaties der jonge eerste klassers. We dachten aan wat anders: zieke en geblesseerde spelers. Klaas Ooms moest enkele weken verstek laten gaan, Bras penning werd voor nog langere tijd uitgeschakeld en Roef Bakker miste enige malen wegens ziekte. Rn thans moet dezelfde Bakker (broer van de Volewijcker Klaas, die zich bij Ajax heeft aangemeld) voorlopig geheel en al van voetballen afzien. Zijn arts heeft hem geadviseerd de strijd te staken. Dat is een nieuwe tegenvaller voor de geel-zwarten, die het al moeilijk genoeg hebben. Daan de Jongh wil toch op korte termijn achter zijn voetballoopbaan een punt zetten en zich scharen in de rijen der oefenmeesters. De Volewijcker liep al ge ruime tijd met dit plan rond, tot hij en anderen (als De Ruyter en Van Houwe- lingen) tot de ontdekking kwam, dat zijn club hem nog niet kon missen. De laatste tijd komt Daan echter weer uitsluitend in aanmerking voor het tweede elftal en thans wil de blonde aanvalsleider, in wie men eens de toekomstige mid- voor van het Nederlandse Elftal heeft gezien, dan toch maar proberen geld te verdienen door zijn voetbalkennis en -kunde te verkopen. Aan trainers bestaat een vrij groot gebrek tal van clubs zoeken ten minste naar leraren en K. heeft reeds contact gezocht met de Overijer. Meer Volewijckers zijn deze weg opgegaan; we denken aan Joop de Busser en Henk Smit, die resp. bij Elinkwijk en D.W.V. in dienst zijn.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 12