Gratis I paar originele ]VIRVA f IDarghall De zege over Middlesbrough. handwerk sportschoenen Éfök MpijD Zeilstraat 46 Amsterdam-Zuid 5 daag heel moeilijk van Vitesse zal kunnen winnen. Voor beiden staat héél veel op het spel, ook omdat de overwinnaar door een succes in deze ontmoeting gesterkt zal worden voor de volgende, waarschijnlijk beslissende wedstrijden. Laten we tenslotte de trouwe aanhang van Ajax verzekeren, dat heel veel van de successen in een lange reeks van jaren verkregen zijn doorde harte lijke en enthousiaste aanmoedigingen van de Ajax-aanhang op de tribunes. Meer willen we er niet van zeggen! J. HOVEN. Het is een ondankbare taak na de wedstrijd tegen Middlesbrough met de voeten op de grond te blijven staan en niet te gaan verkondigen: hoera, „we" hebben deze sterke Britten geklopt, we z ij n er weer! Bij de beoordeling van deze overwinning op no. 2 van de Engelse eerste divisie, vergete men vooral niet, dat dit elftal nu juist het spel gaf, dat het, om van de Nederlandse ploeg te winnen, niet had moeten geven. Dit langzame, véél te klein gehouden spel, zonder verrassende wendingen, dit noncha lante dekkingsspel met een volkomen verwaarlozen van het tijdig ingrijpen tegen een met verrassende stoten doorbrekende tegenstander, het was op en top een kolfje naar de hand van de voorlopige Nederlandse ploeg. Hoe dit elftal, zélfs als men in overweging neemt, dat het enkele goede spelers miste (twee of drie, zei men, in elk geval twee, doch de derde man was zo'n geval, dat de een vond, dat hij een vaste speler was, de ander weer 1?1'e^ mummer twee in League I staat, is ons een volslagen raadsel, doeh we hebben in de loop der jaren al vaak sterkere en meer enthousiastere ploegen van Divisie II of zelfs van de Ille Divisie in ons land zien optreden. Kort en goed: Middlesbrough heeft geducht teleur gesteld, had daarbij nog verschillende spelers, die te kleiii van stuk waren o.a. de internationaal Mannion, die heel handig met de bal was en goede passes naar zijn buurlui gaf, doch geen moment spel vertoonde, dat ook maar enigszins beantwoordde aan de reclame, die met hem is gemaakt, overigens uiteraard met de beste bedoelingen en ook wel conform de staat van dienst van deze blonde Brit. Maar hoezeer de tegenpartij ook teleur stelde, dat neemt toch niet weg, dat de Neder landse ploeg de verwachtingen overtroffen heeft. We geloven stellig, dat in het vorige jaar ons elftal ook van deze tegenpartij verloren zou hebben. Vergelijk Middlesbrough nu eens met.... de Finnen, waarvan ons-elftal te Helsinki met 4—1 verloor! Heus, dan waren deze profs toch beter en de conclusie: dit voorlopig Nederlands elftal was sterker en speelde beter voetbal dan het Nederlands elftal van toen. Een of enkele spelers kunnen daarbij een grote rol spelen. Naar onze mening is de samenstelling van de voorhoede een gelukkige geweest en heeft vooral de rechtervleugel de verwachtingen overtroffen. Kuneman noemen we zonder meer een aanwinst, een speler van het type van een zijner voorgangers in H.B.S. en het Nederlands elftal, Baer van Slangenburgh. We spreken deze appreciatie uit zonder vrees voor „scouts", want de H.B.S.-er is en blijft amateur! Maar ook Van der Tuyn speelde beter dan we hem als bmnenspeler ooit zagen doen, al was hij herhaaldelijk te langzaam. Hij is echter listig en intelligent en doet onverwachte dingen. Ddt was eigenlijk de kracht van onze aanval: hij deed onverwachte dingen Oók de linkervleugel. Alleen Van Melis was van het oude doorzichtige type. Men ziet tevoren wat hu wil doen, zijn spel is „doorzichtig" en komt niet boven de middelmaat uit. Het is wel merkwaardig, dat de enige Zuiderling in de ploeg ook verreweg de minste was In de defensie zijn wel degelijk tekortkomingen geweest. Hier was De Jong de beste man en trad Biesbrouck niet steeds zo tactisch op als verwacht was Maar de methode" was goed, het spel van Kraak en Terlouw was weer soliede, Van Schijndel mèt de nodige slordigheden tóch knap spelende, Schijvenaar terugkerende naar zijn beste vorm van vroeger, kortom, de verdediging, en dat kunnen we van de gehele ploeg zeggen had de grote verdienste de fouten van de teleurstellende tegenpartij tactisch uit te buiten Het spel der onzen viel zeer mee: we geloven, dat er vooruitgang en ook wel enig perspectief is ter waarde van 37.50 voor wie de juiste uitslag raadt van de op 4 Maart te spelen wedstrijd BLAUW WIT S*V*V\ Bij meerdere goede oplossingen wordt door loting beslist. Inzendingen alleen per briefkaart. Al onze HEREN-SPORTSCHOENEN worden 1 jaar gegarandeerd

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 5