Het nieuwe seizoen begint 2 September. lééé die keantf 3 Hoe moet bet nu met de voor-tournooien? Het bete merkrijwiel Het bestuur van de K.N.V.B. heeft medegedeeld, dat het competitie-seizoen 19511952 op 2 September een aanvang zal nemen. Wij achten dat een verstandig besluit, al zien we de bezwaren zeer wel in. Die zijn daarin gelegen, dat de voor bereidingstijd voor de nieuwe competities wel zeer kort wordt, daar het wèl de bedoeling is het gesloten seizoen tot midden Augustus te laten duren. Misschien verdient het aanbeveling dit bij uitzondering niet tot 15, doch tot 11 Augustus te laten duren. De voetballers behouden dan, vóór het begin der competities, nog de beschikking over 12, 19 en 26 Augustus, hetgeen vooral van belang is voor de diverse serie-wedstrijden, zoals Zilveren Bal, A.R.O.L.-beker, enz. Natuurlijk is dit geen ideale toestand, zulk een vroeg vóór-seizoen. Het zal in Amsterdam wel tot gevolg hebben, dat diverse tournooien, zoals Zilveren Pont- tournooi, Westerkerk-tournooi e.a. samenvallen, hetgeen tot dusverre tóch reeds het geval is. En ten dele vallen zij ook samen met het A.R.O.L.-tournooi, dat nu aangewezen is op 19 en 26 Augustus. Dit tournooi heeft uiteraard „de oudste rechten", zoals dat heet, doch er bestaat ook „het recht der vrije concurrentie". Trouwens in een stad als Amsterdam, dat met zijn omgeving zo ongeveer op een millioen inwoners gerekend kan worden, kunnen zonder bezwaren enkele tournooien samen vallen, als men maar zoveel mogelijk vermijdt, dat dit gelijk soortige zijn. Zou dit laatste wèl het geval zijn, dan zullen de organisatoren ver standig doen enig overleg te plegen en in elk geval al te dwaze concurrentie te vermijden. Overleg om de dwaze concurrentie van elk een Paastournooi is voor Ajax en Blauw Wit voor dit jaar in elk geval vermeden, want.Paastournooien worden er dit jaar in geen geval gehouden! De K.N.V.B. heeft namelijk besloten op Tweede Paasdag, dus op Maandag 26 Maart, een inhaal-programma vast te stel len. Daarbij staat reeds vast, dat Blauw Wit en Ajax beiden moeten spelen, Ajax waarschijnlijk tegen D.W.S. en Blauw Wit in Haarlem tegen de roodbroeken. Het spreekt dus van zelf, dat noch Ajax nóch Blauw Wit op de Eerste Paasdag een wedstrijd gaan spelen. Zij zijn dus, aangenomen dat zij dat ter handhaving van jaren lange tradities zulks zouden wensen te doen, niet in de gelegenheid een Paastournooi te organiseren. Maar als zij het wèl hadden kunnen doen, dan waren zij, naar onze mening, toch wel heel onverstandig als zij beiden en gelijktijdig zulk een tournooi or ganiseerden. Overleg op vriendschappelijke basis wijst hier de weg. Wil men niet, zoals dat enige jaren achtereen is gedaan, samen een tournooi organiseren, met zoals toen geschiedde de eerste ronde op de Eerste Paasdag bij Ajax en de eindstrijden op de Tweede Paasdag in het Olympisch Stadion, dan móét het toch nog mogelijk zijn tot overleg te komen en b.v. het ene jaar in het Olym pisch Stadion met Blauw Wit als organisator en het andere jaar in het Ajax- stadion, waar dan Ajax organiserend optreedt. Naar onze mening kan ook op de laatste Zondagen van Augustus voor de gebruikelijke voor-tournooien te Amsterdam een vernuftig overleg tot een zó danig elkaar „beconcurreren" leiden, dat eigenlijk allen een strop tegemoet gaan. Bij vele sportliefhebbers is het wachten tóch maar op de competitie en meestal is in Augustus de zomer nog zó aanlokkelijk, dat de concurrentie van Zandvoort Zie vervolg op pagina 4 onderaan. Burcob

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 3