Bellevue A.M.C. HET PARGDL Naar een officiële voetbalpool. Aalsmeersche Melk Centrale IS kampioen in kwaliteit. Leidsekade 90, telef. 36 221 Men roemt onze keuken AALSMEER TEL. 675 Wij verzorgen op voortreffelijke wijze ook zeer belangrijke Diners. Restaurantzalen van 40 tot 800 personen. Er zijn in de laatste tijd verschillende publicaties in de pers verschenen over voetbalpools en prijsvragen, waarbij, naast berichten, die meldden dat wij binnen afzienbare tijd een officiële, door de Staat gesanctioneerde, pool tegemoet kunnen zien, er vele waren, die gewaagden van misstanden bij thans in Nederland functionerende pools. Zo lezen we in Het Parool van 20 Januari: Een dergelijke (officiële) voetbalpool behoeft ook geen bepalingen achter de hand te hebben om het winnen van een hoofdprijs nagenoeg onmogelijk te maken. Ik denk nu aan de hoofdprijs van 50.000.—, verbonden aan een voetbalprijsvraag, die het weekblad „Sportwereld" van Maandag af zal brengen. Deze prijs van 50.000.ont vangt hij of zij, die vijfmaal binnen vijftien weken alle gestelde opgaven juist heeft voorspeld. Men behoeft geen insider te zijn om bij het lezen van een dergelijke bepaling de schouders op te halen. De eerste acht weken slaagde iemand er, voor zover mij bekend, slechts éénmaal in om alle opgaven juist te voorspellen (toen deze prijsvraag nog door „Koning Voetbal" werd gebracht, welk blad van Maandag af met Sport wereld wordt gecombineerd). De veronderstelling, dat deze prijswinnaar van de reste rende zeven maal nog nota bene vier maal in de roos zal schieten, kan bij mij slechts een glimlach veroorzaken ènhet verlangen naar een door de Staat gecontroleerde pool of prijsvraag slechts groter maken. In dit verband is het ook niet oninteressant te weten, dat in het kader van boven genoemde prijsvraag tot en met de achtste maal voor ongeveer 11.000.aan prijzen werd bekend gemaakt en (uiteraard volgens de spelregels) voor 3000.werd uitbetaald. Wij zijn het met Het Parool eens, dat dit inderdaad misstanden zijn, waarbij wij het laatste nog erger vinden dan het eerste. Dat een en dezelfde persoon binnen 15 weken niet vijf maal de pool kan winnen door steeds alle uitslagen juist te voorspellen, kan iedereen op zijn vingers natellen. Wie dus aan zulk een pool deel neemt, in de hoop die 50.000.te winnen, moet niet bijster snugger zijn. Erger vinden wij het echter wat Het Parool in de slot-alinea signaleert, namelijk, dat van een bedrag van 11.000.aan geadverteerde prijzen slechts een bedrag van 3000.werd uitbetaald. Ook al geschiedt dit volgens het reglement, dan riekt dit bedenkelijk naar misleiding en lijkt het ons een taak van de pers om daarop de aandacht te vestigen. Persoonlijk doet het ons er met klem op aandringen, deze Nederlandse poolregen zo spoedig mogelijk te vervangen door één nationale dus officieel toegestane en gereglementeerde pool, waarvan de baten voor goede doeleinden bestemd worden. Wat die baten betreft, willen we echter nog één opmerking maken. We erkennen voor 100 percent het grote maatschappelijke nut van de liefdadigheidsinstellingen, die men mee wil laten profiteren van de winst die door de voetbalsport wordt ver kregen. Waar echter de genoemde instellingen en stichtingen reeds door subsidies, collecten, loterijen enz. geholpen worden, daar is het toch logisch, dat de sport, die in ons land geheel op zich zelf aangewezen is, van de baten van het sportpubliek profiteert. De K.N.V.B. heeft (naar onze mening in een onbewaakt ogenblik) te kennen gegeven op dit geld, door goklust verkregen, geen prijs te stellen. Maar het N.O.C. en alle andere sporten zouden daarmee in hoge mate gebaat zijn! J. HOVEN. Vraagt onze producten, ze zijn een bron van gezondheid en energie!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 6