Onze prognostiek! HET PARGDL We zitten midden in de voetbal-competitie, doch afgelopen Zondag was Amster dam erg stiefmoederlijk bedeeld. De competitie draaide op alle fronten, doch wij misten in de grootste voetbalstad van het land zowel eerste klasse als tweede klasse voetbal. De voetbal-enthousiasten kunnen vandaag hun hart echter weer ophalen, want A,.F.C., Ajax, D.W.V., D.W.S. en V.V.A. zetten de poorten open van hun velden en bovendien zijn er enkele interessante derde klasse ontmoetingen. In district B krijgen we al direct de returnwedstrijd Ajax't Gooi. De Hilver summers maken nu eindelijk eens een jaar mee, waarin men de zorgen van het degradatie-gevaar niet kent. In Hilversum werd het Zondag j.l. een gelijk spel. We zien deze altijd zo interessante wedstrijd ook ditmaal in een puntenverdeling ein digen. D.W.S. krijgt de Oostelijke afdelings-kampioenen van het vorige jaar op bezoek; de Boys uit Enschedé steken dit jaar echter in een heel wat mindere vorm. Resultaat, kleine overwinning voor de Spaandammers. Wageningen is thuis sterk genoeg om Hengelo van zich af te schudden, maar dat kunnen we niet zeggen van D.O.S., dat tegen Vitesse speelt. De Arnhemmers sloegen de laatste weken A.G.O.V.V. en Heracles en daarom durven we ze in het Utrechtse Stadion zeker een kansje te geven. Bij EnschedéN.E.C. houden we het op de thuisclub. Heracles zal in Almelo een zware dobber krijgen tegen A.G.O.V.V., dat tot een gelijk spel in staat te achten is. In afdeling C gaat het in de laatste weken teleurstellende Blauw-Wit naar K.F.C. De Kogers verzamelden in 12 wedstrijden slechts 4 punten. Blauw-Wit schijnt de juiste koers kwijt te zijn, doch wij menen toch wel een kleine overwinning voor de Stadionclub te mogen voorspellen. D.W.V. krijgt visite van R.C.H., die nog maar 3 punten minder telt dan de Zebra's. De Racing blijft dus een candidaat voor de titel, want niet vergeten mag worden, dat Blauw-Wit nog drie bezoeken in Haarlem moet afleggen, bij Haarlem, R.C.H. en E.D.O. De club van Nieuwendam zal wel met een nederlaag genoegen moeten nemen. S.V.V. zal uit een heel ander vaatje moeten tappen tegen V.S.V. dan het Zondag j.l. deed tegen Haarlem. De Schie dammers geven wij toch wel een behoorlijke kans zich te herstellen. H.B.S., dat zo uitstekend voetbal speelde tegen Blauw-Wit, is wel in staat op Houtrust H.D.V.S. met een nederlaag naar Schiedam terug te zenden. Haarlem blijkt in topvorm te zijn en zal tegen Volewijckers de punten wel in Haarlem houden, waarmee de roodbroeken het degradatie-gevaar volkomen zouden ontlopen. In afdeling D een moeilijke opgave voor leider B.V.V., dat voor Longa terdege moet oppassen. We zien de Bossenaren met klein verschil zegevieren. N.A.C. zou in Breda wel eens door het uitstekend voetballende Emma verrast kunnen worden, doch Willem II als nummer 3 heeft prima papieren in handen tegen R.B.C. uit Roosendaal. De Rotterdamse derby SpartaXerxes heeft veel aan betekenis ver loren. De winnaar stelt zich veilig en dat wordt Sparta. N.O.A.D.De Baronie is voor de thuisclub en er is dan feitelijk geen redding meer mogelijk voor de club uit Breda. Feijenoord zal in Oosterhout op de nodige tegenstand stuiten en we ge loven niet, dat de Rotterdamse Stadionclub ongeschonden uit de strijd komt. In de tweede klasse wint V.V.A. van T.O.G., maar De Spartaan zal in Velsen wel van Stormvogels verliezen. H.V.C. krijgt het uiterst zwaar tegen Velox. Schoten zal in de Oostzaanse polder wel opnieuw een nederlaag te incasseren krijgen. Nu U.V.V. zo teleurstelt, is Vriendenschaar in Culemborg tegen de Utrechtenaren niet kansloos. In afdeling B krijgt A.F.C. een serieuze kans zich iets verder van de laatste plaats te distanciëren, want Watergraafsmeer is niet veel sterker. Elinkwijk kan een lastige klip omzeilen wanneer van Z.F.C. wordt gewonnen. Alcmaria Victrix, dat de rij in deze afdeling sluit, kan van Hercules winnen, maar of Volendam in Enkhuizen over West-Frisia zal zegevieren, is een open vraag. Wij geven de thuis- PoVrrl" KONINGINNEWEG 212 Café-Restaurant ##JL liV/ J hoek Saxen Weimarlaan Sedert 1 September weder DE GEHELE DAG GEOPEND Prima consumpties Gezellig bitteruur Zaal voor vergaderingen tel. 21649 Aanbevelend, A. DE GRAAFF

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 12