van Dobben ,-~V!|Ék<S Kick Geudeker vijftig jaar. Goed Belegde broodjes Croquetten prima Koffie Korte Reguliersdwarsstraat 5 Telefoon 33056 - Amsterdam Vraagt Beekman's gevulde koeken [BEEKMANs banket) l'AMSTiftOAH TEL 33736 J 5 hoe vóór de wedstrijd van Ajax in Wapeningen, (die volgde op die afschuwelijke ontmoeting AjaxA.G.O.V.V.) Ajax door Wageningen met een kop koffie en een vriendelijk speechje prettig ontvangen is. De wedstrijd, die in een gelijk spel, 11, eindigde, had door die genoegelijke inleiding en de sportieve spelopvatting van beide zijden, een zó aangenaam beloop, als tegenwoordig bij competitie wedstrijden maar zelden het geval is. Wageningen is sedert dien in vorm vooruit gegaan, Ajax niet. Ajax heeft te veel met het elftal moeten experimenteren. Michels is gelukkig weer terug, doch men heeft hem te lang moeten missen en uiteraard moet hij zich eerst weer in spelen. Bij het vorige jaar is de ploeg wel zeer veranderd en ook het laatste verlies, het heengaan van Stoffelen, betekent opnieuw een verzwakking. Of de opstelling der ploeg,, zoals die te Apeldoorn was, als de sterkste van het ogenblik beschouwd moet worden, kunnen we niet beoordelen, doch we hebben vertrouwen in de elftal-commissie, die niets liever wil, dan in de beslis sende wedstrijden, die Ajax in de eerst volgende weken spelen moet, zo sterk en ook zo constant mogelijk voor de dag te komen. Zonder onderscheid des per- soons zal naar de beste elf gezocht moeten worden en als alle spelers zich dan èn bij de training èn in de wedstrijden geheel geven, dan zal het tenslotte wel gaan, dan vertrouwen we, dat Ajax voor de eerste klasse behouden blijft. Moge de Amsterdamse ploeg heden de kracht opbrengen een nederlaag te ontgaan! J. HOVEN. Het is vandaag vijftig jaar geleden, dat „Kick" Geudeker geboren werd en gaarne voegen wij ons mede namens de uitgeefster van ons officiële program ma voor het Amsterdamse voetbal bij de ongetwijfeld zeer velen, die deze vooraanstaande sportman-journalist van harte complimenteren. Geudeker is een aparte figuur in de journalistiek en het kranten-bedrijf. Uitstekend schrijver, kenner van de materie, bezit hij de kracht en de moed van zijn overtuiging, waarvoor hij durft te strijden met de soms iets hard aandoende, doch in vele gevallen onontbeerlijke scherpheid. Zijn organisatorisch talent, zijn vakbekwaamheid en zijn streven de journalistiek omhoog te brengen en zijn collega's van dienst te zijn, leid den er toe, dat hij sinds jaren voorzitter is van de Amster damse sportpers. Die eigenschappen deden hem ook inzicht verkrijgen in de commerciële zijde van de journalistiek, hij werd uitgever (onder anderen van Sport en Sportief) in welke hoedanigheid hij steeds zijn vak hoog hield en voor zijn vakgenoten een vriend was. Bovenal is „Kick", zoals half Amsterdam hem noemt, voetbal-kenner. Hij is een der weinige sportjournalisten, die ook in de praktijk van het spel insider was, want hij speelde middenvoor in Ajax. Geudeker is een van die prettige, joviale' figuren, die door zijn persoonlijkheid zeer vele vrienden heeft, die hem heden gaarne het allerbeste wensen. J. H. fiet adres voor m Voor

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 5