AJAX-WAGENINGEN Gratis 1 paar originele 1VIRVA IMUI w handwerk sportschoenen LllXB Sotioenmagazijn Zeilstraat 46 Amsterdam-Zuid ter waarde van f 37.50 4 Eindelijk dan weer eens een wedstrijd van Ajax in eigen omgeving:, hetgeen na de periode van samenwerking van regen, sneeuw en ijs, sinds medio December niet meer het geval was. Daarbij kwam nog, dat twee wedstrijddagen verloren gingen, de eerste door afkeuring van het terrein door die zonderlinge gezel uit Groningen, die de wedstrijd AjaxD.W.S. niet door liet gaan (hoe is het eigen lijk, fungeert deze eigenaardige man nu weer lustig verder als eerste klasse arbiter?!), de tweede doordat de K.N.V.B. de wedstrijden in het gehele land afgelastte, toen later bleek, dat (door de wind in de nacht van Zaterdag op Zondag) alle velden behoorlijk bespeelbaar waren. De enige wedstrijd, die we in het Ajax-stadion te aanschouwen kregen, was de ontmoeting van een Amsterdamse combinatie tegen een willekeurige ploeg van De Zwaluwen op Tweede Kerstdag. Natuurlijk moesten de spelers zich toen op het vrij harde veld aanpassen. Zij dienden zich terdege te beheersen, doch diende dat eigenlijk niet altijd te geschieden? We herhalen wat we bij vorige gelegenheden al geschreven hebben: Wil men de?» wedstrijd laten uitgroeien tot een wedstrijd van betekenis, zowel voor het Amsterdamse- als voor het nationale voetbal, dan make men daar in de toekomst een wedstrijd AmsterdamZwaluwen van, met dien verstande, dat hèt sterkste Amsterdamse elftal dan moet spelen tegen de Rest van Nederland. Rotterdam heeft zulk een wedstrijd, die om de Gouden Onafhankelijkheidsbeker. Er is alle reden om voor Amsterdam eveneens zulk een jaarlijkse ontmoeting} vast te stellen. Dat Amsterdam ditmaal ook met het elftal is gaan experimenteren, lijkt ons toch niet verstandig. Men zij er onder Alle omstandigheden op uit, de sterkste ploeg van het ogenblik te kiezen. De wedstrijd, waarmee Ajax thans de competitie vervolgt, is er één, die bij zonder interessant te noemen is in verband met de strijd om het kampioenschap, zowel als ten opzichte van de bezetting van de laatste plaats. Laten we volkomen nuchter blijven en de dingen noemen zoals ze zijn: Wageningen vecht heden vrijwel voor haar laatste kans op het kampioenschap, Ajax bindt de strijd aan tegen het degradatie-spook. Verliest Wageningen, dan is deze club het contact met de kopgroep kwijt, ver liest Ajax, dan komt het degradatiespook weer nader. Men weet, dat de nummers 11 en 12 automatisch degraderen. Men krijgt geen laatste kans meer tegen de tweede klasse kampioenen, wie niet minstens op de tiende plaats eindigt, zakt af naar de tweede klasse. Een blik op de ranglijst toont wel aan, dat het gevaar geenszins denkbeeldig is. Reeds vandaag kan Ajax, in geval van een nederlaag, naar de voorlaatste plaats afzakken! Wij hebben hiervoor van meet af aan ernstig gewaarschuwd. Het blijkt, dat de ploeg, na de zware verliezen, die zij geleden heeft, tot de zwakkeren in de afdeling behoort, zodat er alle reden is de ernst van de toestand onder het oog te zien. Eén ding stemt voor de wedstrijd van heden tegen Wageningen hoopvol. De verstandhouding met Wageningen is een plezierige. Men zal zich herinneren, voor wie de juiste uitslag raadt van de op 28 Januari te spelen wedstrijd BLAUW WIT H. B. S. Bij meerdere goede oplossingen wordt door loting beslist. Inzendingen alleen per briefkaart. Al onze HEREN-SPORTSCHOENEN worden 1 jaar gegarandeerd

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 4