Op volle toeren vooruit HET PARGDL In district A. is weldra het negende afdelingskampioenschap in successie voor Heerenveen een feit. En al verloor P.S.V. een punt tegen Chèvremont, de voor sprong is zó groot, dat men op een nieuw kampioenschap rekenen mag. Blauw Wit voelt blijkbaar óók veel voor een prolongatie van de titel, al is nog enige reserve geboden in verband met het programma. Als we het programma voor vandaag bekijken, dan zien we vooral in afdeling B. enkele interessante wedstrijden vermeld. Ajax, dat van A.G.O.V.V. verloor, krijgt een redelijke kans zich te herstellen tegen Wageningen. Ajax, dat op de achtste plaats staat, is uiteraard uitgeschakeld voor de titel. D.W.S. staat er feitelijk beter voor dan de leidende Sportclub, want de Spaarndammer-club heeft één verliespunt minder. De thuiswedstrijd tegen Hengelo, waartegen uit met 11 gelijk werd gespeeld, kan de volle winst opleveren. Enschede krijgt bezoek van 't Gooi. Het zou ons niet verwonderen, na de goede successen van de Hil versummers, als dit een puntenverdeling opleverde. D.O.S. kan in Utrecht twee puntjes rijker worden ten koste van de Enschedese Boys. Wij zijn werkelijk benieuwd wat Vitesse in Arnhem tegen A.G.O.V.V. zal doen. N.E.C. viel even terug door de onverwachte nederlaag tegen Vitesse, doch de Nijmegenaren zou den zich herstellen door in Almelo van Heracles te winnen. In afdeling C. heeft Blauw Wit een rustdag, omdat de wedstrijd tegen Haarlem is uitgesteld. Die wedstrijd zou de goede buur van Haarlem, E.D.O., ongetwijfeld te veel concurrentie aandoen! E.D.O. en S.V.V. zijn twee concurrenten van Blauw Wit, de verliezer daarvan kan zich practisch gesproken als uitgeschakeld beschouwen. We houden het op de Schiedammers. De positie van D.W.V. is hachelijk, al behoeven de Nieuwendammers de thuiswedstrijd tegen V.S.V. niet te verliezen. K.F.C. heeft wel twee punten minder, maar ook twee wedstrijden minder gespeeld. De Kogers moeten het thuis opnemen tegen A.D.O.. Daar schuilt misschien een gelijk spel in. H.B.S. zou nog wel een paar punten kunnen gebrui ken, en de wedstrijd op Houtrust tegen R.C.H. geeft daartoe mogelijk gelegen heid. Voor Hermes D.V.S.Volewijckers tippen we Hermes. In afdeling D. hebben de topclubs alle thuiswedstrijden. B.V.V. zal de race met N.A.C. wel kunnen volhouden, want Feijenoord achten we niet in staat de zegetocht van de Bossenaren te stuiten. N.A.C. wint wel van Longa. Sparta kan haar middenmootplaatsje handhaven. Willem II is een ernstige concurrente van N.A.C. en B.V.V.. In Tilburg geven wij Xerxes weinig kans. N.O.A.D. kan voor lopig uit het gedrang komen, wanneer thuis van T.S.C. gewonnen wordt en Emma doet er goed aan R.B.C. met lege handen naar Roosendaal terug te sturen. In West I, afdeling A. gaat H.V.C. van Vriendenschaar winnen, maar Storm vogels krijgt het extra zwaar tegen Velox. T.O.G. zal wel niet van Schoten kun nen winnen. O.S.V.U.V.V. is goed voor een gelijk spel en de derby van West, V.V.A.De Spartaan, zien we in een overwinning van de thuisclub eindigen. In afdeling B. trekt direct ElinkwijkVolendam de aandacht. We zien de club uit Zuilen aan het langste eind trekken. Hercules kan zich revancheren tegen H.R.C. AIcmaria Victrix zal in Alkmaar wel de meerderheid van West Frisia moeten erkennen. Aan de Wandelweg ontvangt A.F.C. haar stadgenote Zee- burgia. Daar zal wel niet veel krachtsverschil te bespeuren zijn. Wat wij ver wachten: een gelijk spel. In West IIA. zal het Delftse D.H.C. wel een kleine overwinning op V.U.C. behalen. Excelsior zal in Leiden wel ten onder gaan. LeerdamH.V.V. was des tijds in Den Haag een zeer onprettige ontmoeting, niet bepaald een reclame voor de voetbalsport. Laten we hopen, dat er vandaag meer propaganda) van deze wedstrijd uitgaat. H.V.V. lijkt ons sterker. H.O.V. zal het hoofd wel moeten buigen voor het oude D.F.C.. Fortuna heeft een kansje tegen R.F.C.. In West IIB. kan de leidende clubs Quick en Scheveningen niet veel gebeuren. Scheveningen wint thuis wel van Sliedrecht en Quick is uitspelend wel in staat op beide puntjes bij Overmaas beslag te leggen. Coal zien we een plaatsje duikelen in de uitwedstrijd tegen Unitas en H.F.C. kan zich nog iets verder uit de ge vaarlijke zóne werken door E.B.O.H. aan de Spanjaardslaan te kloppen. De Rotterdamse derby C.V.V.Neptunus ruikt naar een puntenverdeling. M. KOPPELAAR.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1951 | | pagina 12