léés etie hunt! Hoogtezon Verhuur Centrale Wat Kan kan kan Kan alleen Een verklaring van de Oostelijke eerste klassers. Ook Zweden raakt uitverkocht. Restaurant ASTORIA Vijzelsiraal 22-26 Amsterdam Philips' BIOSOL hoogtezonnen 15.per maand. Grootste magazijn van Goud, Zilver, Horloges, Klokken Fa. B. KAN, Reguliersbreestr. 4-6, Amsterdam C. bij de Munt Als van ouds na de wedstrijd voor Uw goed gekoelde borrel. Rubensstraat 82 Amsterdam-Z. Telefoon 26929-25353 De Oostelijke eerste klassers, die ingedeeld zijn in de afdelingen A. en B. van de K.N.V.B., hébben een verklaring afgelegd, ,,dat er zowel in het Westen als in het Noorden sportverslaggevers zijn, die zich niet ontzien om het Oostelijk voetbal als onsportief te kwalificeren." We merken naar aanleiding hiervan op, dat het mij heel vaag voorkomt, hier van „onsportief" te spreken. Doch dan volgt iets, dat meer houvast biedt De betrokken Oostelijke eerste klassers verklaren, „dat zij zich volkomen realiseren, dat het Oostelijke voetbal wellicht harder is dan het Westelijke." Kijk, dat „wellicht" hadden deze Oostelijke eerste klassers er gevoegelijk af kunnen laten. Wat dit „harder" betreft, zouden we wel willen zeggen nog harder, dus zeker te hard. Trouwens, werkelijk hard is altijd verkeerd. Dat de opzet niet unfair, niet boosaardig, resp. niet „onsportief" te noemen valt, dat geloven we gaarne en is ons ook niet gebleken, wèl, dat te harde en daarom toch onverantwoordelijke spel. Wij haddên de bewuste verklaring krachtiger en doelmatiger gevonden, als de betrokken Oostelijke eerste klassers aan hun „verklaring" hadden willen toe voegen: wij hebben onze spelers er met klem tegen gewaarschuwd, die hardheid, die risico voor lichamelijk letsel voor tegenstanders inhoudt, achterwege te laten. J. H. Men meldt ons uit Stockholm, d.d. 25 November: De wedstrijd ZwitserlandZweden, die enkele weken geleden te Genève is gespeeld, heeft, behalve een nederlaag, nog meer narigheid voor het Zweedse voetbal opgeleverd. De Italiaanse en Franse scouts hebben hun ogen goed de kost gegeven, met het gevolg, dat niet minder dan zes van Zwedens beste spelers dezer dagen hun vaderland zullen verlaten. Grankvist, de middenvoor van het Zweedse elftal, is voor 85.000 kronen, ongeveer 63.000, plus een maand salaris van 1500 kronen door F.C. Nice gekocht. Dezel club heeft ook Lindh (Skorebro) voor hetzelfde bedrag overgenomen. Andersson (Goteborg) onder tekende een contract met Marseille. De transfer bedraagt hier 80.000 kronen. Samuels, een der nationale achterspelers, gaat begin December voor 90.000 kronen naar Nice. Tenslotte zal Zwedens beste voetballer, Palmer, na beëindiging van zijn militaire dienst in April 1951, voor 125.000 kronen naar F.C. Legnano overgaan.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 7