Het Nederlands elftal voor Parijs. 5 sterdamse sportwereldje (ook uit andere „kampen") verheugen we er ons over, dat D.W.S. in dit seizoen de wind weer in de zeilen heeft. Een prettige, sym pathieke ploeg, die zich heden terdege schrap zal zetten om haar kampioenskans intact te houden. Dat zal tot een boeiende kamp leiden, die, naar we van harte hopen, een prettig en sportief beloop zal hebben. J. HOVEN. De keuze-commissie van de K.N.V.B. heeft het Nederlands elftal, dat Zondag 10 December in het Colombes-stadion te Parijs tegen Frankrijk speelt, als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels); achter: De Jong (A.D.O.) en Schijvenaar (E.D.O.); midden: Van Schijndel (S.V.V.), Terlouw (Sparta) aanvoerder, en Biesbrouck (R.C.H.); voor: De Graaf (Limburgia), Van der Tuyn (H.D.V.S.), Van Melis (Eindhoven), Lenstra (Heerenveen) en Clavan (A.D.O.) Reserves: Saris (B.V.V.), Möring (Enschede), Stoffelen (Ajax) en Snoek (Eindhoven). Derhalve drie wijzigingen na het echec van Deurne, doch als men Krrjgh als speler op die donkere dag rekent en niet de al spoedig uitgevallen Terlouw, dan zijn het er vier, een nieuwe back, twee andere halfs en een andere voorwaarts. Een verdediging met Terlouw en Schijvenaar op de plaatsen van Krijgh en de Willem Il-er, is een aanzienlijke versterking. Of Biesbrouck het beter zal doen, staat te bezien, doch dat men het met de actieve en snellere R.C.H.-er probeert, is even gemotiveerd als een vervanging van Van Schijndel door een vluggere en meer bewegelijke speler gemotiveerd geweest zou zijn. Van der Tuyn voor Snoek lijkt ons lood om oud ijzer. Snoek heeft zijn temperament voor, de Schiedammer zijn routine. Het handhaven van zeer middelmatige spelers als Clavan en Van Melis blijven we een doorslaand bewijs vinden van dq grote bloed-armoede van ons spelers-corps. De oefenwedstrijd van deze ploeg, j.l. Woensdag voor nog geen 15.000 kijkers (véél zeggend!) in het Feijenoord-stadion tegen het Zweedse clubelftal, dat zwakker was dan de Engelse trainingspartners in de beide laatste oefenwed strijden (Middlesex Wanderers en Athenian League), bracht geen enkel nieuw gezichtspunt, doch wèl de bevestiging hoe middelmatig, volgens Nederlandse maatstaf, onze huidige ploeg is. Onze kans op een eervolle nederlaag in Parijs ligt in de omstandigheid, dat de Fransen geloven, dat zij een zacht eitje op te peuzelen krijgen. DE VOLEWIJCKERS - D.W.V. 2-0 Één van de vele gevaarlijke momenten voor het D.W.V.-doel. De Ruyter (rechts) speelde hierin weer een belangrijke rol. Cliché. Weekblad SPORT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 5