AJAX-D.W.S. Gratis f Marshall line ScbBBDmagazijn 1 paar originele 1VIRYA handwerk sportschoenen ter waarde van 37.50 Zeilstraat 46 Amsterdam-Zuid 4 Stoffelen en zijn mannen hebben in dit seizoen alle reputaties van wissel valligheid en onberekenbaarheid, welke bijvoorbeeld lange jaren op Haarlem van toepassing waren, op nadrukkelijke wijze overtroffen. Na de wel bijzonder zwakke vertoning in de Meer tegen D.O.S., die de rood-witten een smadelijke nederlaag met 05 bracht, heeft Ajax j.l. Zondag in Enschede doodleuk met 42 ge wonnen van de leidende Enschedese sportclub, een resultaat, dat wel door niemand verwacht werd. Maar er was ook wel een verschil tussen de ploeg, die zich door D.O.S. een pak voor de broek liet toedienen, en het elftal dat grimmig en vastberaden om die smaad uit te wissen, naar Twente trok. Wat daarbij voor ons wel het meest tot uiting komt is de reeds herhaaldelijk gememoreerde grote tegenspoed, did Ajax in de eerste wedstrijd van het seizoen tegen A.G.O.V.V. ondervonden heeft. Men spreekt altijd alleen van Michels, doch zij het dan minder ernstig ook Looyen werd daar voor afzienbare tijd uitgeschakeld en Looyen was een van de talentvolle jongeren, die zich weldra ingespeeld zou hebben. Maar óók Van der Pol kreeg in die wedstrijd de genadeslag. Men heeft het nog in verschillende wedstrijden met hem geprobeerd, maar hij was zijn durf en zelfvertrouwen kwijt, durfde zijn handen niet op de vereiste wijze te gebruiken en was dientengevolge geen schaduw meer van de handige doelman, die hij in verschillende wedstrijden in het vorige seizoen geweest was. De elftal-commissie van Ajax zou een eenvoudige taak gehad hebben, als alle spelers, die aanvankelijk in September beschikbaar waren, dat ook verder ge bleven waren, en wanneer het alleen maar nodig was geweest een nieuwe rechts buiten en een nieuwe middenvoor te kiezen. Maar toen goede krachten uitvielen, kreeg het ensemble een lelijke deuk en het werd voor de elftal-commissie bijzon der moeilijk, toen enkele proefnemingen slechts tot negatieve ervaringen leidden. Na de debacle tegen D.O.S. heeft de elftal-commissie zich, héél verstandig, van experimenten onthouden en zo veel mogelijk ervaren krachten opgesteld. Het resultaat, dat anders stellig niet verkregen zou zijn, was de zege op Enschede. Wij achten de visie van de elftal-commissie een juiste. Voor het ogenblik kunnen de heren Anderiesen, Keizer en consorten even de toekomst in zó verre laten rusten, dat zij thans slechts de ramp moeten helpen voorkomen, dat Ajax zou degraderen. Dat gevaar is, naar ons oordeel ook thans nog geenszins ge weken. En daarom moeten elftal-commissie en spelers eendrachtig en doel bewust samen werken om de gevaarlijke zóne zo spoedig mogelijk te verlaten. We lazen in één der Maandag-bladen, dat Ajax van degradatie-candidaat door de zege in Enschede kampioens-adspirant geworden was. Hoe kan iemand tot zulk een conclusie komen? Het is maar gelukkig, dat men in Ajax van Koolhaas tot de jongste adspirant, bovenal echter dat Stoffelen en zijn mannen wel beter weten. Zij zijn voldoende realist om te beseffen, dat er van een kampioenschap ^een sprake is, en dat een voorsprong van vijf punten op nummer elf te klein is om het gevaar van de huidige positie te ontkennen. Dat besef is nuttig en nodig, wij zien daarin de beste kans, ja we mogen wel zeggen, dat Ajax bijtijds door eigen kracht de veilige haven bereiken zal. Of de wedstrijd van heden weer een stap in die richting brengen zal, menen we te moeten betwijfelen. We zien in D.W.S. één van de sterkste ploegen en we mogen het ook in deze rubriek wel zeggen met vele insiders in het Am- voor wie de juiste uitslag raadt van de a.s. Zondag te spelen wedstrijd FRANKRIJK NEDERLAND Bij meerdere goede oplossingen wordt door loting beslist. Inzendingen alleen per briefkaart. Winnaar Blauw Wit—R.C.H.: M. J. Koolhaas Jr., Oranje Nassaulaan 81, Amsterdam Zuid Al onze HEREN-SPORTSCHOENEN worden 1 jaar gegarandeerd

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 4