AJAX-D.O.S Gratis f niafhall Luie Schaeimagaziji 1 paar originele IVIRVA handwerk sportschoenen Zeilstraat 46 Amsterdam-Zuid 4 Dit is ongetwijfeld de juiste manier! De elftal-commissie van Ajax is er thans toe besloten, dit seizoen als een overgangs-periode te beschouwen, waarin de ploeg vernieuwd moet worden. Met verschillende jonge krachten is men thans reeds in actie, waaruit moge blijken, dat men bij Ajax weet, dat (tengevolge van het verlies van Michels, Looyen en Van der Pol in de wedstrijd tegen A.G.O.V.V.) er aan een kampioen schap in dit seizoen niet valt te denken. In hoeverre of er nog vrees gekoesterd moet worden voor een bezetting van de lie of 12e plaats in de eindstand, valt nog nader onder het oog te zien, doch de belangen, die in geval er nog gevaar dreigt, gediend moeten worden, zullen vermoedelijk met de thans door de elftal-com missie gevolgde gedragslijn, niet verwaarloosd worden. Het wil ons voorkomen, dat men van Beumer, Brokmann en Krist als eerste elftal-spelers en zelfs als eventuele invallers, afscheid genomen heeft. Het zijn drie toegewijde leden geweest, prima clubleden, die voor Ajax een zeer eervolle staat van dienst gehaald hebben. En wie weet, waartoe zij alsnog komen, als zij in de lagere elftallen blijven spelen. Met Guus Drager lijkt het ons een andere kwestie. Hij behoort tot de beste spelers, die Ajax ooit heeft gehad en wij geloven dat hij, met zijn bijzondere technische kwaliteiten, zijn plaats, hetzij als rechts- of als linksbuiten, heroveren zal, als hij zich serieus voorbereidt, grondig traint en zorg draagt voor de juist nu voor hem zo nodige physieke conditie. Wat toch niet weg neemt, dat Bartels en Los hun jeugd voor hebben en het goed gezien is, hun een trial te geven. Waren Looyen en Michels nog van de partij, waardoor de aanval versterkt kon worden (zoals hij het seizoen begon, was Looyen een goede spil en met Bouwens en Michels in de voorhoede zou de productiviteit terug keren!) dan was er geen kou aan de lucht, doch zoals de situatie thans is, moet Ajax er toch allereerst op uit zijn, het puntenaantal te vergroten, teneinde voor de automatische degra datie geen gevaar te lopen. Derhalve heeft de elftal-commissie en uiteraard mèt deze commissie ook het elftal de dubbele taak a. te zorgen voor een ploeg, die voldoende punten vergaart om gevaar voor de lie of 12e plaats uit te sluiten; b. te zorgen voor een opbouw van het, elftal, die op het volgend seizoen, dus op de toekomst, is gericht. Het zal heus niet zo eenvoudig blijken voldoende punten te vergaren. Ajax heeft het gemakkelijkste deel van het programma gehad, de zwaarste wedstrij den (o.a. twee keer naar Enschede, naar A.G.O.V.V., twee keer D.O.S., twee keer 't Gooi!) komen nog. Overigens was het spel in de wedstrijd tegen Heracles in Almelo niet onbevredigend, zodat het begrijpelijk is, dat de elftal commissie de proef nog eens herhaalt. Daar komt bij, dat Ajax thans een nieuwe trainer heeft, wéér een Engelsman, namelijk Mr. R. W. Thomson, een man van grote ervaring, aan wiens kennis het zeker niet haperen zal. Het komt er nu maar op aan, dat men hem de volledige medewerking verleent, zonder welke geen oefenmeester ooit kon slagen. Moge Thomson het grote werk van Jack Reynolds voort zetten, dan zal ter waarde van 37.50 voor wie de juiste uitslag raadt van de a.s. Zondag te spelen wedstrijd BLAUW-WIT R. C. H. Bij meerdere goede oplossingen wordt door loting beslist. Inzendingen alleen per briefkaart. Winnaar Heracles-AJAXF. W. Schenk, Alb. Cuypstr. 205 2 Amsterdam Winnaar België-Nederland: V. v. d. Ham, Pelikaanstr. 18, Amsterdam Al onze HEREN-SPORTSCHOENEN worden 1 jaar gegarandeerd

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 4