léé4 die k/witl Onze Westelijke tweede klassers Restaurant VAN DER STEEN v.h. DE HAAS Leidsestraat 98, Tel. 36036, Amsterdam In West I, Ze klasse A. hebben we een prachtig overzicht, omdat alle clubs nu acht wedstrijden achter de rug hebben. De favorieten voor de titel zijn hier de oud-eerste klasser Stormvogels en het Amersfoortse H.V.C., dat kans heeft ge zien Stormvogels op eigen veld een nederlaag toe te brengen. De Spartaan en Velox willen we echter met drie punten achterstand op de leiders niet als uit geschakeld beschouwen. Onderaan de ranglijst zien wij een felle strijd tussen Schoten, Vriendenschaar en T.O.G. en onze stadgenote van de Kruislaan staat er met drie punten verreweg het slechtste voor. Gaan we het programma voor vandaag onder de loupe nemen, dan geloven we, dat de beide leidende ploegen het in hun uitwedstrijden niet gemakkelijk zullen krijgen. H.V.C. hoopt er in Amsterdam tegen V.V.A. zonder kleerscheuren af te komen, doch V.V.A. heeft wel eens meer een topclub een onprettige middag bezorgd. Daarom zou H.V.C., met haar matige voorhoede, maar solide verdediging, wel eens een punt aan de rood-zwarten moeten afstaan. De Stormvogels gaan naar Utrecht, de altijd ■v lastige uitwedstrijd tegen U.V.V. tegemoet. De Utrechtenaren spelen dit jaar erg wisselvallig. Er wordt van zwakkere clubs verloren, de sterkeren moeten dikwijls voor hen het hoofd buigen. Vriendenschaar krijgt een kans een plaatsje op de ranglijst te stijgen, nu O.S.V. naar Culemborg komt. Veel krachtsverschil zal er wel niet zijn en het eigen veld kan Vriendenschaar hier winst opleveren. De Spartaan zal wel graag bij willen blijven, maar daarvoor is nodig, dat van Schoten wordt gewonnen. De anders zo productieve Spartaan-voorhoede kwam nu niet verder dan negen doelpunten in acht wedstrijden. Reeds vier maal speelden de Spartanen gelijk, we zien dat vandaag opnieuw gebeuren. Het onderaan bengelende T.O.G. zal wel opnieuw een nederlaag te incasseren krijgen, nu de Kruislaanbewoners naar Velox trekken, een club, die nog in de running is. En dan gaat het er werkelijk somber uitzien voor de blauw-witten. De enige wedstrijd, die Zondag j.l. in West I, 2e klasse B. werd gespeeld, was zeer belangrijk voor de bezetting van de laatste plaats. Hercules kwam opnieuw uitstekend voor de dag en Alcmaria Victrix kon met lege handen huiswaarts keren. De Utrechtenaren hebben kans gezien om uit de laatste vier wedstrijden zeven punten te behalen. De Alkmaarders zijn door deze nederlaag op de laatste plaats terecht gekomen. In dit district gaat alle belangstelling uit naar de wed strijd West FrisiaElinkwijk, die respectievelijk de eerste en tweede plaats op de ranglijst innemen. We zien in één van deze twee clubs de kampioen, want Z.F.C. blijkt iets boven haar stand te hebben geleefd. De Enkhuizenaren zijn vooral in eigen omgeving moeilijk te overwinnen tegenstanders, maar we zien in Elinkwijk de betere ploeg. We houden het daarom op de club uit Zuilen. Z.F.C. heeft teleurgesteld, door zowel van A.F.C., als van Hercules te verliezen, doch vandaag kunnen de Zaandammers zich herstellen, want Zeeburgia blijft in de i tweede klasse teleurstellen. En als de Zaandammers winnen, blijven ze toch een ernstige concurrent van West Frisia en Elinkwijk. En daartoe achten we Z.F.C. wel in staat. Aan de Wandelweg zal het aan spanning wel niet ontbreken, want A.F.C. ontvangt Alcmaria en die ontmoeting is belangrijk voor de be zetting van de laatste plaats. A.F.C. heeft evenveel punten als de Alkmaarders, doch twee wedstrijden minder gespeeld. Als deze wedstrijd de „reds" twee pun ten oplevert, kunnen ze voorlopig wat ruimer ademhalen. Hercules stond een maand geleden stevig onderaan, maar de Utrechtenaren hebben zich keurig tot de middenmoot weten op te werken. En opnieuw krijgen ze gelegenheid hun puntenaantal op te voeren, omdat Watergraafsmeer niet tot de sterksten be hoort. We zien het oude Hercules in het Utrechtse stadion onze stadgenote met lege handen huiswaarts sturen. En tenslotte in deze afdeling VolendamH.R.C. De Volendammers staan op de vierde plaats en hebben evenveel verliespunten als West Frisia en Elinkwijk, al dienen we niet uit het oog te verliezen, dat de wijdbroeken twee wedstrijden achter zijn. Tegen H.R.C. kunnen ze weer een overwinning op hun naam brengen, want die Volendammer-verdediging staat haar mannetje (twee doelpunten tegen in zes wedstrijden!). Het adres voor goed belegde broodjes, croquetten en warme schotels

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 13