Onze eerste klassers vandaag. HET PARGDL De traditionele voetbalwedstrijd, die jaar in, jaar uit, in Rotterdam wordt gehouden, om de Gouden Onafhankelijkheidsbeker, gooit dit jaar wel een beetje veel roet in ons competitie-programma, want niet minder dan negen wedstrijden moesten daardoor naar Zondag 10 December worden verschoven. Maar op die December-Zondag staat de interlandwedstrijd FrankrijkNederland op het programma en al zijn we, wat de samenstelling van onze nationale ploeg betreft, veel voorzichtiger geworden dan ooit tevoren, de bond heeft er blijkbaar nu al rekening mee gehouden, dat op de 10e December opnieuw een deel van het inhaalprogramma naar latere datum verschoven moet worden en daarom heeft men in Den Haag bepaald, dat op Zondag 24 December eveneens een inhaal- j programma zal worden vastgesteld. We hebben daar niet bepaald bezwaren tegen, doch we hadden liever gezien, dat men daarvoor de 31e December had gereserveerd en het volledige programma van die dag had verlegd naar de 24e. Op Oudejaarsdag mag de bond wel rekening houden met de huiselijke om standigheden van onze spelers. Een avond, die men niet graag mist en die altijd een gezellige sfeer geeft in ieder gezin, waaraan zelfs onze grote K.N.V.B. niet mag tornen. We zijn nu werkelijk benieuwd, wanneer we dit seizoen uitgevoet- bald zijn. Op 10 December hebben we dus interlandvoetbal, op 24 December inhaaldag en in 1951 staan nog op het programma de wedstrijden tegen België en Noorwegen. Als we het competitie-programma zo bekijken, -houden we ons hart vast als er straks een vorstperiode aanbreekt. In afdeling B. is het de Sportclub Enschede, die, door een gelukkige zege op A.G.O.V.V. in Apeldoorn, mede dank zij het gelijke spel van D.W.S. in Utrecht, een ruime voorsprong heeft genomen. De Sportclub, die vooral verdedigend sterk speelt, in Henny Möring als spil en Moddejonge Jr. als linksbinnen, twee spelers telt, die men zonder enig risico waardig kan keuren voor de nationale ploeg. De club uit Enschede is vandaag bij D.W.S. De Spaarndammers, van wie men in het voorseizoen geen al te hoge verwachtingen had, doen het tot op- heden uitstekend, al moeten we constateren, dat het doelpunten-maken altijd nog hun zwakke zijde blijft. We zien dit treffen tussen nummer één en nummer twee van de ranglijst in een puntenverdeling eindigen. Wageningen heeft zich tot de vier de plaats opgewerkt en van de acht gespeelde wedstrijden hebben de Berg bewoners kans gezien er vijf gelijk te spelen. Heracles trekt naar de beroemde heuvel en zal haar handen dicht kunnen knijpen, wanneer' ze één punt naar Almelo kan meenemen. We vrezen voor de Almeloërs. Ajax krijgt een goede bekende op bezoek, het Utrechtse D.O.S., dat door puntenverlies in de laatste twee wedstrijden een plaatsje kreeg toegewezen in de middenmoot. Ajax tobt nog steeds met geblesseerde spelers, geen v. d. Pol, geen Michels, geen Bruins en dat alles kost de elftal-commissie van de Ajacieden de nodige hoofdbrekens. Het spel van het gouden Ajax heeft hier natuurlijk onder te lijden en daarom willen we rekening houden met het wisselvallig spelende D.O.S., dat altijd nog wel goed genoeg] is om de punten met Ajax te delen. De Enschedese Boys zijn zich keurig aan het herstellen en drie achtereenvolgende overwinningen hebben de Boys ineens een ruime voorsprong op nummer laatst, Vitesse, bezorgd. Nu de kampioenen van het vorige jaar de weg weer gevonden hebben, geven we ze zelfs een kansje thuis tegen A.G.O.V.V., dat niet meer van die kracht is van enkele seizoenen geleden. In afdeling C. zijn het alleen de wedstrijden D.W.V.K.F.C. en R.C.H.E.D.O., die doorgaan. Alle andere ontmoetingen moesten door de wedstrijd in Rotterdam geannuleerd worden. De Nieuwendammers hebben door de keurige zege in Den Haag op H.B.S., de laatste plaats overgedragen aan Haarlem. De wedstrijd tegen de Kogers is van veel belang voor de Overkanters, omdat daardoor dan meer dere clubs in de strijd om de degradatie betrokken zouden worden. De Kogers, die enkele overtuigende nederlagen op hun naam kregen, zouden zich vandaag in Nieuwendam wel eens in de kracht van D.W.V. kunnen vergissen. R.C.H. E.D.O., de Haarlemse derby, zal wel in een overwinning van R.C.H. eindigen. In afdeling D. is de oogst ook al gering. Xerxes heeft weer eens van zich doen spreken, door een overwinning op Feijenoord en de Rotterdammers moeten dus ook, normaal gesproken, in Breda van De Baronie kunnen winnen. Willem II gaat naar T.S.C. en die wedstrijd ziet er op papier misschien gemakkelijker uit, dan hij in werkelijkheid is. Want in Oosterhout zijn er al heel wat gestruikeld en die wetenschap doet ons voorzichtig zijn met een voorspelling. N.O.A.D. krijgt de sterke buur N.A.C. op bezoek. Of de club uit Breda zonder Rijvers sterk genoeg zal zijn, menen we in twijfel te moeten trekken. M KOPPELAAR

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 12