De eerste klassers 6 HET PAROOL Vandaag nieuwe verrassingen?? juw|ea - Diner» a[[één Bellevue Hub a vonden Leidsekade 90, tek 36221, Amsterdam Iedere Zondag worden er leiders onttroond, iedere Zondag worden er nieuwe leiders geboren. Be Quick, B.V.V. en A.D.O. zijn weer leider èf en Sneek, Blauw Wit en N.A.C. staan nu weer aan de kop. De Sportclub Enschede en P.S.V. hand haafden hun leiderspositie en vooral de Philips-mensen schijnen dit jaar ernstig naar het afdelings-kampioenschap te solliciteren. Het zijn trouwens ook deze twee clubs, mèt Feijenoord, die een drietal vormen, omdat dit de eerste klassers zijn, die zich nog „ongeslagen" kunnen noemen. Maar het eervolle record van B.V.V., A.D.O. en R.C.H. sneuvelde en dat kostte tevens de eerste plaats. In afdeling B. hoeden af voor D.W.S., dat nu zelfs de derde plaats inneemt met slechts twee punten minder dan de leider N.E.C. De Spaarndammer-club krijgt echter vandaag een harde noot te kraken, want Heracles staat er voor bekend, dat het moeilijk te overwinnen is. Ajax tobt met geblesseerden en dat komt de prestaties niet ten goede. En het zal nog wel maanden duren, vóór Michels kan gaan spelen, want deze pechvogel is opnieuw door zijn knie gegaan. Het matige Vitesse komt naar Amsterdam. De Arnhemmers zullen Ajax de zege niet cadeau doen. De Sportclub Enschede, de enige ongeslagen Oostelijke club, ontvangt bezoek uit Utrecht, want D.O.S. is in de textielstad de gast. De Utrechtenaren hebben van het langzaam naar voren komende A.G.O.V.V. een gevoelige tik gekregen. Die zou vandaag wel eens door een tweede gevolgd kunnen worden. De punten zullen wel in Enschede blijven. Een spannende wedstrijd krijgt Hilversum, want 't Gooi speelt tegen de runner-up A.G.O.V.V. In eigen huis zijn de Hilversummers moeilijk te kloppen. De kennismaking met Hilversum zou voor de Apeldoorners wel eens een onprettige kunnen zijn, in de vorm van puntenverlies. Wageningen zag kans van de zes gespeelde wedstrijden er vier gelijk te spelen. N.E.C., dat zo moeizaam Ajax klopte, moet nu naar „de Berg". Dat valt niet mee, daar heelhuids vandaan te komen. Onze voor spelling: een gelijk spel. Hengelo had een prachtig voorseizoen, maar in de competitie gaat het niet naar den vleze. Dat kan ook gezegdi worden van de Enschedese Boys, die, hoewel kampioen, de tiende plaats inneemt. We zien de Boys in Hengelo een kleine overwinning behalen. In afdeling C. heeft Blauw Wit de leiding genomen, dank zij de nederlagen van A.D.O. en R.C.H. De Stadionclub heeft echter één verliespunt meer dan A.D.O. De Amsterdammers zullen vandaag beter moeten voetballen dan afgelopen Zondag tegen E.D.O., want S.V.V. in Schiedam betekent een hele kluif. Als Van Raalte c.s. het tot een gelijk spel kunnen brengen, zijn wij al uiterst tevreden. Het zo juist onttroonde A.D.O. krijgt ook Amsterdamse visite, want De Vole- wijckers zal proberen in het Zuider Sportpark A.D.O. opnieuw een nederlaag toe te brengen. De derde Amsterdamse club in deze afdeling heeft ons versteld doen staan door het gelijke spel tegen H.D.V.S. in Schiedam. Het betekende het eerste punt voor de Nieuwendammers. De wedstrijd van vandaag zou wel eens een voor lopige beslissing kunnen brengen, wat betreft de bezetting van de laatste plaats, omdat Haarlem slechts één puntje meer heeft dan D.W.V. E.D.O. zit ook in moeilijkheden en Hermes D.V.S. mag niet verder achterop raken. Het zal daar wel spannen in Schoten. Normaal gesproken moet Hermes D.V.S. hier kunnen winnen. V.S.V., onder aanvoering van Co Stijger, heeft A.D.O. een lelijke poets gebakken en R.C.H. mag vandaag wel uiterst voorzichtig zijn in Velsen. De Racing kreeg juist van S.V.V. haar eerste nederlaag te slikken, die in Velsen wel eens door een tweede gevolgd zou kunnen worden. H.B.S. speelt weer een uitwedstrijd en gaat een visite brengen bij K.F.C. De Kogers kwamen slechts viermaal in het veld en we willen met onze voorspelling hiermede rekening houden. Toch hebben de Houtrustenaren de beste troeven in handen. In afdeling D. is B.V.V.Willem II de grote strijd. De Bossenaren hebben in Emma hun meerdere moeten erkennen, dat wel zeer tevreden zal zijn over Zalen van 40 tot 2000 personen. Restaurantzalen van 40 tot 800 personen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 6