A J AX - VITESSE f IDafhall GRATIS Zeilstraat 46 Amsterdam-Zuid (Sf% 4 Het is, sinds de vorige thuiswedstrijd, met Ajax niet zo best gegaan. Die thuis wedstrijd ging tegen Enschedese Boys met de even onverwachte als smadelijke cijfers 4—0 verloren. En toen volgde j.l. Zondag in Nijmegen tegen N.E.C. op nieuw een nederlaag, ditmaal met 21. Na de 04 tegen Enschedese Boys sloeg ons de schrik om het hart. Sedert het einde der kampioenscompetitie 19491950, de 06 tegen Limburgia in het Olympisch Stadion, zijn nog meer rake klappen gevolgd, waarvan echter dit echec tegen de Twentenaren wel de hevigste was. Het kwam, toen men geloofde aan een geleidelijk herstel van Ajax en door een tegenstander, die al twee keer bedwongen was en die tot op dat moment bitter weinig had gepresteerd. Het was een grote tegenslag en tevens een ernstige waarschuwing. Opnieuw is het elftal herzien en zo trok men met de beste voornemens bezield naar Nijmegen, waar Ajax een véél betere wedstrijd heeft gespeeld dan tegen de Enschedese Boys, ja er mag gezegd worden, dat Ajax een goede wedstrijd speelde. Het minste, wat Ajax toekwam, was een gelijk spel en feitelijk zou een omgekeerde uitslag 1—2 in plaats van 2—1, een zuiverder beeld van het spel- beloop hebben gegeven. De verdediging van Ajax, met Van der Hoeven en Stof- felen weer op hun vertrouwde plaatsen, met Vink voor de geblesseerde Van der Pol onder de lat, Van Mourik als partner van Stoffelen linksachter en Bouwens spil, was in orde en slechts twee ongelukkige momenten van de behoorlijk debu terende Van Mourik en de zich ook flink werende Vink, leidden tot twee tegen- punten. Jammer voor Ajax, kon hier slechts één treffer tegenover geplaatst worden en dat nog uit een strafschop door Stoffelen. Hiermede demonstreerde zich de zwakke kant van het spel van Ajax, de afwerking van de aanvallen. De ploeg als geheel speelde knap voetbal, technisch veel beter dan N.E.C., doch de gewijzigde voorhoede schoot voor het vijandelijke doel al te zeer te kort in doorzettingsvermogen en schotvaardigheid. Het voorhoede-probleem is hiermede voor Ajax nog niet opgelost en slechts de beide beproefde krachten Drager—Van Dijk beantwoordden aan de verwach tingen. Elftalcommissie en trainer staan voor de moeilijke taak, het voorhoede probleem zo goed mogelijk op te lossen. Alles is te wijten aan die ongelukkige begin-wedstrijd tegen A.G.O.V.V., die Ajax Michels gekost heeft, bovendien Looyen en eigenlijk ook Van der Pol, want de blessure, die hij toen opliep, is Ajax ook al op verliespunten komen te staan. Met Looyen op de spilplaats en de aanval versterkt met Michels en Bouwens, zou Ajax thans, naar alle waarschijnlijkheid aan de spits hebben gestaan. En men weet hoe het met een winnend elftal gaat. Dan blaast het succes de wind in de zeilen! Helaas duurt het met Looyen nog wel even en met Michels ziet het er al niet hoopvoller uit. Hij is, uit het gips gekomen, opnieuw door de knie gezakt, waar door hij kis hij er dit jaar hog in komt! zeker nog maanden nodig heeft om weer te kunnen spelen. We begrijpen, dat het doelloos is, zich te verdiepen in wat had kunnen zijn, als die spelers van Ajax niet uitgeschakeld waren geweest. Ajax moet roeien met de riemen, die zij ter beschikking heeft. Ieder begrijpt, dat deze verzwakte ploeg geen kampioenschap behalen kan, doch niettemin in staat is een eervolle plaats in te nemen in de eindstand en bovenal te zorgen voor interessante thuis wedstrijden, technisch aantrekkelijk spel ènlaten we hopen voor doelpunten! Aan Vitesse een woord van hartelijk welkom. Ik heb bewondering voor de historie van deze club, die al kampioenschappen behaalde, toen Aj3x nog op gericht moest worden. Mijn bewondering voor de club van wijlen Chris Engel- berts, van Willem Hesselink, Hupkes, Rocqué, Herberts en nog velen meer uit het grijs verleden en van de onvergetelijke doelman Just Göbel daarna, gaat niet 1 paar ©rig. NIRVA handwerk sportschoenen voor wie de juiste uitslag raadt van de a.s. Zondag te spelen wedstrijd HERACLES-AJAX. Bij meerdere goede oplossingen wordt door loting beslist. Inzendingen alleen per briefkaart. Al onze sportschoenen worden 1 jaar gegarandeerd

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 4