léés die kmnt! 3 Een belangrijke oefenwedstrijd in het Olympisch Stadion. Woensdagmiddag a.s. Aanstaande Woensdagmiddag moeten alle sportlievende werkgevers in Am sterdam hun voetbal-enthousiasten vrij-af geven (zoals ook in Rotterdam ge beurt) want dan speelt hier in het Olympisch Stadion het voorlopig Nederlands elftal tegen een ploeg Britse amateurs, die uitkomen onder de auspiciën van de Athenian Football League. Het Britse amateur-voetbal ressorteert onder verschillende „leagues", waar van de Isthmian League (aanvankelijk heette het, dat d&drvan een ploeg af gevaardigd zou worden) en vervolgens de Athenian League wel het meest bekend zijn. In elk geval heeft het bestuur dezer League de beschikking over het gros van de beste amateurs van Engeland en is het derhalve in de gelegenheid een ploeg samen te stellen, die wat het Engelse amateur-voetbal betreft re presentatief te achten is. Voornoemd bestuur heeft de uitnodiging om een elftal als trainingspartner van de Nederlandse ploeg te sturen, zeer ernstig genomen en volgens Britse informaties is de ploeg van uitstekende hoedanigheid te achten. Er komen in totaal twaalf spelers en acht officials per vliegtuig, terwijl er bovendien nog tien officials per boot en per trein komen, bestuurderen van de clubs, die spelers leveren voor dit elftal, dat zal bestaan uit: E. E. Bennett (Southall)E. Sellwood (Tooting and Mitcham) en L. R. Wager (Bromley); L. R. Topp (Hendon), C. E. Fuller (Bromley) en E. T. Francis (Wealdstone)R. W. Stround (Hendon), J. E. Gregory (Hayes), R. W. Phipps (Barnet), R. Dunmall (Bromley) en R. W. Avis (Hendon). Tegenover deze, naar we mogen verwachten, ferme sparring-partner, stelt de keuze-commissie van de K.N.V.B., bestaande uit de heren Verlegh, Mommers en Burgwal, de volgende Nederlandse ploeg: Kraak (Stormvogels); Van der Klink (H.D.V.S.) en Terlouw (Sparta); Van Schijndel (S.V.V.), Krijgh (B.V.V.) en Klaassens (V.V.V.); De Graaf (Limbur- gia),Rijvers (N.A.C.), Van Melis (Eindhoven), Lenstra (Heerenveen) en Clavan (A.D.O.). Reserves: Van Raalte (Blauw Wit), Mertens (Willem II), Stoffelen (Ajax) en Van der Tuyn (H.D.V.S.). We hebben hier dus te doen met een voorlopige ploeg, niet met het Nederlands elftal. We geloven zelfs niet, dat het de bedoeling is, deze ploeg zo te laten. In onze ogen zou het weg nemen van Terlouw als laatste bolwerk voor het Neder landse doel een gevaarlijk experiment betekenen. De backs zijn tegenwoordig eigenlijk kant-halves, de spil vormt het laatste obstakel tegen de vijandelijke aanval. Naar onze mening is het Terlouw geweest, die daar steeds prachtig werk leverde en mist de kleine Krijgh tegen forse, felle tegenstanders als de Belgen, de kracht en de durf de ontzettend moeilijke spilplaats te vervullen. Naar onze mening was er voorts aanleiding om Roosenburg weer eens te proberen. Zijn tegenwoordige spelvorm overtreft die van voorheen, zodat ons een proefneming met deze Noorderling, na het teleurstellende spel van Van Melis in Rotterdam en Bazel, gerechtvaardigd scheen. Er zit in deze oefenwedstrijd een gevaar. Men mag het spel in deze „friendly game" tegen de Britse amateurs, niet als maatstaf nemen voor de strijd in de hel van Deurne tegen de Rode Duivels. Dat wordt veel harder en veel moeilijker tegenspel. Men behoeft zich slechts de rol van Terlouw in de laatste ontmoetingen tegen de Belgen te herinneren om te beseffen, wat het wil zeggen, als hij daar als rots in de branding in het centrum zal ontbreken. Wat de overige spelers betreft, mag een herkiezing van de ploeg van Bazel verwacht worden. Persoonlijk kennen wij Klaassens niet, zodat wij ons over deze keuze geen oordeel aanmatigen. Is Stoffelen echter geheel fit, dan prefereren we hem in elk geval boven de te langzame en tegenwoordig slordig spelende Van Schijndel. We schijnen nu wel weer (voor de zoveelste maal!) in een periode beland te zijn, waarin het Amsterdamse voetbal onvoldoende gevonden wordt om vertegenwoordigers voor het nationale elftal te leveren. We hopen, dat het de Amsterdamse voetballiefhebbers niet zal weerhouden, Woensdagmiddag de oefenwedstrijd bij te wonen en met ons de vergelijkingen te maken met de Amsterdamse spelers. De koers is thans Zuidelijk gericht. Welaan, als het Zuiden in staat is voor overwinningen te zorgen, dan zal die Zuiden-wind ook ons ver frissen! J. HOVEN.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 3