0 HET PARGDL Onze Westelijke tweede klassers In drie van de vier afdelingen zien we oud-eerste klassers de kopplaatsen innemen, Stormvogels, Z.P.C. en D.H.C., zodat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat we het volgend seizoen weer oude bekenden in de eerste klasse terugzien. Onze hulde aan V.V.A., dat in Utrecht Velox een lesje gaf, maar waarschuwden we vorige week niet A.F.C., dat Hercules in Utrecht wel eens zou doen als een kat, die in het nauw zit? De Reds moeten spoedig uit een ander vaatje gaan tappen, anders zien we de zaak somber in voor de bewoners van de Wandelweg. In West IA. heeft de voorhoede van Stormvogels in zes wedstrijden liefst twintig doelpunten gemaakt, een weelde, die de IJmuidenaren misschien nog nooit in hun historie hebben meegemaakt. Zij zullen tegen het onderaan benge lende Vriendenschaar, al gaat de strijd dan in Culemborg, wel geen moeite hebben hun positie aan de kop te versterken. V.V.A. ontvangt Schoten, dat U.V.V. finaal in de pan hakte en dus niet zo zwak is als de ranglijst aangeeft. Puntenverdeling? De Spartaan gaat in Utrecht tegen Velox proberen of zij, evenals V.V.A.de volle winst kan binnen halen. En daartoe bestaat zeker kans. U.V.V. heeft zich vol komen door Schoten laten overspelen en vooral de verdediging van de Utrechte naren maakte vele fouten. Als T.O.G. in Utrecht van de verdedigingsfouten ge bruik weet te maken, is een gelijk spel niet uitgesloten. H.V.C. zal op Birkhoven wel van O.S.V. winnen, nu de Oostzaners, door de nederlaag tegen Stormvogels, hun kampioenschap wel niet zullen prolongeren. In West IB. komt A.F.C. weer voor een moeilijke taak, nu het sterke Z.F.C. de tegenpartij is. Op papier moet Z.F.C. kunnen winnen, maar misschien gaan de Reds ons nu eens verrassen! Elinkwijk liet een veer tegen H.R.C. en gaat weer naar Noord-Holland om de strijd op te nemen tegen Alcmaria in Alkmaar. De Alkmaarders doen het zeer bescheiden en daarom slaat de schaal bij het vast stellen van onze prognose naar Elinkwijk door. Hercules zal in het Utrechtse stadion wel proberen ook Zeeburgia beide punten te ontnemen. De Zeeburgianen zijn echter gewaarschuwd. West Frisia staat in Enkhuizen haar mannetje wel en H.R.C. komt in uitwedstrijden minder goed voor de dag. Resultaat over winning voor de thuisclub. In West IIA. heeft D.H.C. na zes wedstrijden al drie punten voorsprong op de naaste concurrent R.F.C. De Delftenaren hebben Excelsior van zich af geschud en zij kunnen vandaag opnieuw een concurrent uitschakelen. U.V.S. is echter geen gewillig slachtoffer en men schept er altijd behagen in om een top-club een nederlaag toe te brengen, of een ongeslagen record te breken. De Delftenaren zullen wel geen enkel risico nemen. H.O.V. zorgde afgelopen Zondag in deze afdeling voor de verrassing' door U.V.S. te kloppen. Vandaag is V.U.C. bij de Rotterdammers op bezoek en de Hagenaars zitten eveneens in het gedrang. We geven de Rotterdammers hier de beste kansen. Excelsior werd even terug gewezen, doch zij behoort ongetwijfeld nog tot de clubs, diei een bedreiging voor D.H.C. kunnen betekenen. In Vlaardingen bij Fortuna hebben de Rotterdammers nooit veel succes kunnen boeken. We houden daarom weer rekening met een kleine nederlaag voor de oud-eerste klassers. In Wassenaar zal de wedstrijd H.V.V.R.F.C. wel veel volk trekken. De H.V.V.-ers hebben weer Gentis in hun midden, zodat de verdediging goed genoemd kan worden. R.F.C. kan geen verder puntenverlies meer velen, want anders wordt de achterstand op de Delftenaren te groot. Maar we vrezen toch, dat de „Leeuw van Wassenaar" twee punten rijker wordt. D.F.C. kan niet meer als candidaat gezien worden, daarvoor hebben de Dordtenaren reeds nu een tè grote achterstand. Vandaag kunnen zij echter van Leerdam winnen. In West IIB. dacht E.B.O.H. er al te zijn, maar Coal stak een spaak in het wiel. Het was een misstap van de Dordtenaren, die niet door een tweede gevolgd mag worden. Overmaas heeft in Dordrecht alleen maar kans op een nederlaag. Coal moet naar Hanenburg en beide clubs hebben acht punten uit zes wed strijden. De verliezer valt voorlopig af, de winnaar wordt een ernstig concurrent voor E.B.O.H. Sliedrecht sluit nog steeds de rij, maar nu C.V.V. een visite komt brengen, bestaat de mogelijkheid, dat die fatale laatste plaats aan Overmaas wordt overgedaan. H.F.C. speelt zeer wisselvallig, doch is niettemin onze favoriet aan de Spanjaardslaan tegen Scheveningen. En als Neptunus in Gorkum van Unitas wint, kan zij zich bij de kopgroep voegen. De Drietanders zijn met hun drie verliespunten meer zeker nog niet uitgeschakeld. M. KOPPELAAR.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 10