6 HET PARGDL Er komt tekening in de strijd. J"b,:lea -Dineps alléénBellevue u avon en Leidsekade 90, tel. 36221, Amsterdam Er komt nu na vier Zondagen enige tekening in de strijd. Slechts twee van de zestig eerste klassers behaalden het maximum aantal punten, de twee Zuidelijke clubs P.S.V. en N.A.C., en negen eerste klassers bleven na vier Zondagen nog ongeslagen. De kampioensclub Heerenveen, die nu al acht seizoenen een abonne ment heeft op het afdelingskampioenschap, kreeg j.l. Zondag, geheel onver wachts, een gevoelige les van Sneek, dat dank zij Roosenburg, nu top-scorer is in de eerste klasse. Als we het programma van vandaag bekijken, dan zien we in afdeling B. de wedstrijd AjaxEnschedese Boys. We zien de Ajacieden wel winnen. Onze andere stadgenote in deze afdeling, D.W.S., krijgt het heel wat zwaarder, nu N.E.C. een bezoek komt brengen aan de Spaarndammerdijk. De magere jaren van de Nijme- genaren schijnen voorbij te zijn en bovendien tonen de doelcijfers aan, dat men over een behoorlijke aanvalslinie beschikt. Met alle respect voor de prachtige 21, die D.W.S. in Enschede op de Boys behaalde, geloven we toch, dat N.E.C. hier met de volle winst gaat strijken, 't Gooi krijgt in Wageningen een lastige puzzle op te lossen en de traditie getrouw, zullen de Wageningers ook dit jaar hun punten moeten verzamelen uit de thuiswedstrijden. We vermoeden, dat 't Gooi met lege handen huiswaarts keert. A.G.O.V.V. moet naar Hengelo. De Apeldoor- ners hebben nog een protest lopen tegen een geannuleerd doelpunt in de laatste thuiswedstrijd tegen HeraeleS en de kans bestaat dus, dat het gelijke spel door de protest-commissie nog in een 10 overwinning kan worden omgezet. We zien de thuisclub hier met klein verschil zegevieren. D.O.S. bleef iets onder de verwachting door in Arnhem tegen Vitesse gelijk te spelen. Maar ook vandaag zit er niet meer dan een draw in voor de Utrechtenaren, want Heracles is een gevaarlijker tegenstander. Enschede zal thuis wel afrekenen met Vitesse, dat haar rentree in de eerste klasse nog niet met grote daden heeft gevierd. De Sportclub daarentegen is weer een ernstig candidaat voor de titel in afdeling B. In afdeling C. hebben A.D.O. en R.C.H. beide de leiding en Schiedam wacht een interessante strijd, want de Hagenaars komen hun opwachting bij S.V.V. maken. We houden het op de Hagenaars, die constanter voetbal spelen. In Haarlem staat er een derby op het programma, E.D.O.R.C.H. E.D.O. ging kansloos ten onder tegen A.D.O. in het Zuidersportpark. Schijvenaar kreeg last van zijn oude knie-blessure en mid-voor Rootselaar kon zich niet beheersen en werd uit het veld gezonden. Dat zou voor de rood-zwarten in de komende wed strijden wel eens funest kunnen zijn. De productieve Racing-aanval zal tegen E.D.O. wel weer voor een overwinning zorg dragen. In Amsterdam-Noord ook een plaatselijke ontmoeting. D.W.V. zal wel plaatsruimte te kort komen, want de thuiswedstrijd tegen Blauw Wit lokt heel wat mensen naar Nieuwendam. Op papier is Blauw Wit in deze wedstrijd sterk favoriet, maar wij willen toch rekening houden, dat het hier een plaatselijke ontmoeting betreft. De D.W.V.-ers kunnen nog niet erg op dreef komen en wij betwijfelen, of zij daartoe vandaag de kans krijgen. Hermes D.V.S. heeft weer laten zien, dat we dit jaar met deze Schiedammers ernstig rekening moeten houden. K.F.C. liet tegen Blauw Wit pover voetbal zien en lijkt ons kansloos tegen Hermes D.V.S. Van H.B.S. hadden we dit jaar heel wat verwacht. Misschien kan zij op Houtrust haar positie enigszins verbeteren, omdat Haarlem ook nog niet de juiste aansluiting gevon den heeft. Van Volewijckers, dat zich prachtig herstelt, koesteren we goede verwachtingen van haar bezoek) aan V.S.V. In afdeling D. zijn de topclubs B.V.V. en N.A.C. aan elkaar gewaagd, goed gevolgd door de beide Rotterdamse verenigingen Sparta en Feijenoord. Feijenoord speelt wederom thuis, nu tegen R.B.C., en zal wel winnen. B.V.V. kan weer op de volle buit rekenen, want Xerxes zal dit seizoen wel tot de zwakke zusjes behoren. Iets moeilijker krijgt N.A.C. het, dat in Breda de strijd moet opnemen tegen Willem II. SpartaEmma kan een goede wedstrijd worden, want beide clubs spelen aantrekkelijk voetbal. We houden het toch op Sparta. Ook Tilburg heeft weer plaatselijk voetbal, want nu zijn het N.O.A.D. en Longa. We tippen daar de thuisclub als overwinnaar. In de wedstrijd T.S.C.De Baronie is de club uit Oosterhout onze favoriet. M. KOPPELAAR. Zalen van 40 tot 2000 personen. Restaurantzalen van 40 tot 800 personen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 6