AJAX-Enschedese Boys Marshall lééó die kmnt! Herensportschoeneii Zeilstraat 46 Amsterdam-Zuid Het kan verkeren! Enkele maanden geleden namen Ajax en Enschedese Boys deel aan de competitie om het landskampioenschap van Nederland en thans ontmoeten zij elkaar als klasse-genoten in de gewone eerste klasse competitie. In de kampioenscompetitie hebben beide ploegen maar matige resultaten be reikt, waarbij de Twentenaren op de laatste plaats eindigden. Ajax ,won beide wedstrijden van de Boys, zij het met geen groot verschil en na ferme tegenstand van de Enschede-ers. Een zomer is voorbij gegaan en heden staan de ploegen van Ajax en Ensche dese Boys opnieuw tegenover elkaar in de strijd om nieti minder fel begeerde punten. De situatie in afdeling B. der eerste klasse competitie js afdoende bekend: Enschedese Boys is hekkensluiter met 0 punten uit vier wedstrijden, Ajax staat op de derde plaats met 5 punten uit drie ontmoetingen. Beide clubs hebben de nadelen ondervonden van een te korte zomerrust na een inspannende slotcompe- titie om de nationale titel. Zij zijn niet de enigen. Ook de beide Zuidelijke kam pioenen blijven beneden hun vorm van MeiJuni. Doch met Enschedese Boys is het wel erg gesteld tot dusverre en reeds doemt het degradatie-spook op voor deze Twentenaren. Wat Ajax betreft, is nu wel gebleken, dat Ajax, zonder de ongelukken van de eerste wedstrijd tegen A.G.O.V.V., nog hoge ogen naar de kampioenstitel gegooid zou hebben. Het feit, dat Ajax thans nog even weinig veriiespunten heeft als N.E.C. en| Enschede, is oorzaak, dat er ai weer velen zijn, die aannemen, dat Ajax tóch nog een rol zou kunnen vervullen in de strijd om de titel. Persoonlijk geloven we daaraan niet! Het verlies van de beste voorhoede-speler (en vóór Januari zal Michels wel niet weer kunnen spelen) en van de eveneens veel belovende Looyen, is een aanzienlijke verzwakking, zó zeer zelfs, dat de huidige ploeg ons (na de koude douche van V.V.A. in het A.R.O.L.-tournooi!) zelfs meegevallen is. Vrees voor de lie of 12e plaats behoeven we voor Ajax niet te koesteren, doch dat er in dit seizoen kans op een kampioenschap bestaat, dat wil er bij ons niet in. Dat neemt niet weg, dat Ajax een woordje mee zal spreken en dat de duizenden aanhangers van de oude Meerclub hier nog menig boeiend partijtje te aanschou wen krijgen. Ook AjaxHengelo was zulk een wedstrijd, waarbij Ajax in het veld veel sterker was en vele malen kansen had om te scoren. Tóch stond het tien minuten voor het einde nog 10 voor Hengelo! Toen is er iets bijzonders gebeurt. De ex-A.F.C.-er Sonnevelt, die als mid-voor radicaal faalde en evenals bij A.F.C. - ongeschikt gebleken was als aanvalsleider, werd geblesseerd. Aan die omstandigheid dankte Ajax het, dat er tóch nog gewonnen werd. Sonnevelt viel uit en al deed de invaller, die linksbuiten kwam te staan, er daarna ook niets aan, dat hinderde niet. Het moest niet van de vleugels komen, doch van het centrum! En daar trad in eens „Dijkie" op als de redder in de nood. Men had hem nog een laatste kans gegeven op de rechtervleugel. Begrijpelijk, want zijn spel zakte in de laatste tijd meer en meer af. Gebrek aan tempo, dash en vechtlust kon hij door zijn goede techniek niet meer compenseren. Maar in die laatste tien minuten tegen Hengelo kreeg men in eens de oude Van Dijk weer te zien. In eens werd hij aanvalsleider en met twee prima goals speelde hij zich weer in het binnentrio. Dat was weer de Van Dijk, zoals hij speelde, toen hij, mèt Drager tegelijk, op de linkervleugel in de nationale ploeg gekozen werd. En wanneer hij weer feller en sneller wordt, dan zal hij, mèt zijn routine en techniek, weer een nuttige kracht voor Ajax kunnen worden. Dat zou dan nóg groter winst zijn dan de twee punten op zich zelf, die hij voor Ajax in de wedstrijd tegen Hengelo nog juist bijtijds in de wacht wist te slepen. In diezelfde ontmoeting toonde de nieuweling Bouwens een aanwinst voor Ajax te zijn. Zijn kalme, wèl overwogen stopper-partij, was een verrassing voor Speciaal adres voor Originele Handwerkschoenen met dubbele lerenzooi en met de echte „TRACTOR"- pararubberzool.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 3