HET PARGDL Karei u.d. Meer: Engelsen faalden door gebrek aan fantasie. "O KONINGINNEWEG 212 We spraken kort geleden onze Internationale scheidsrechter Karei v. d. Meer, die door de F.I.P.A. werd uitverkoren om als scheidsrechter naar Rio de Janeiro te gaan. Als Van der Meer over Rio spreekt en over de wereldkampioenschap pen, is hij zeer enthousiast. Met veel bewondering heeft hij het over het Stadion Municipale in Rio, dat in de recordtijd van achttien maanden werd gebouwd en liefst 25 millioen heeft gekost. Het Stadion kan iets meer dan 150.000 toeschou wers bevatten, maar opvallend is, dat het Stadion tijdens het wereldkampioen schap geen enkele maal was uitverkocht. De grootste belangstelling bestond voor de eindstrijd ArgentiniëUruguay, die het Stadion bijna geheel vulde, want ruim 145.000 toeschouwers waren toen de loketten gepasseerd. De heer Van der Meer heeft het grote voorrecht gehad, twee wedstrijden te mogen leiden, zeer vererend voor hem, omdat in totaal 28 scheidsrechters waren aangewezen voor het leiden van 22 wedstrijden. Een viertal scheidsrechters werd de leiding van twee wedstrijden toevertrouwd, de anderen moesten met één wedstrijd genoegen nemen en er waren er zelfs bij, die in het geheel niet in aanmerking kwamen. In Zuid-Amerika is het scheidsrechteren een beroep. De scheidsrechters worden zeer behoorlijk betaald en een salaris van drie mille per maand komt daar meermalen voor. Van der Meer constateerde, dat alle landen, op Paraguay na, het stopperspil- systeem speelden. Hij zette uiteen, hoe Engeland door Spanje werd uitgeschakeld. De Engelsen hebben in Rio goed voetbal laten zien, aantrekkelijk voor het oog, maar zonder enige fantasie. Men bleef volharden in dat bekende, korte spel, zonder dat men in de Engelse voorhoede tot schieten kwam. Op dikwijls onbe grijpelijke wijze werd de bal in de doelmond gebracht en als iedereen een schot verwachtte, waartoe dan ruimschoots gelegenheid was, werd de bal opnieuw naar een medespeler geplaatst. De Engelsen waren huiverig om te schieten, zij gingen in Rio ten onder, doordat zij geen enkele afwisseling brachten in hun technisch volmaakt spel. De nederlaag van Engeland tegen Spanje ging als een donderslag door de hemel, maar, Van, der Meer onderstreepte dit, de Engelsen hebben niet teleurgesteld en zij waren, na Brazilië en Joego-Slavië, het best spelende voetballand. We hebben natuurlijk met veel interesse geluisterd naar wat Van der Meer ons te zeggen had over de grote Zuid-Amerikaanse eindstrijd BraziliëUruguay. De Brazilianen speelden in de voorwedstrijden het allerbeste voetbal, dat ik ooit in mijn leven heb gezien. Het zijn niet slechts voetballers, het zijn artisten, virtuozen, het zijn allemaal athleten, die, naast een grote voetbaltechniek, ook over een enorme snelheid beschikken, hetgeen men onmiddellijk ziet, omdat je direct de athletische figuur in de voetballer ontdekt. Brazilië was op zijn hoogte punt tegen Spanje, datzelfde Spanje, dat Engeland voor de eindstrijd had uitge schakeld. Met niet minder dan 71 werden de Spanjaarden door de Argentijnen verpletterd, een uitslag, die zelfs niet geflatteerd genoemd kon worden, omdat de Zuid-Amerikanen hier super-voetbal speelden, voetbal, een wereldkampioen waardig. Tegen Spanje waren die Argentijnen ook mentaal op hun hoogtepunt, in de wedstrijd tegen Uruguay kwam dit zeer duidelijk aan het licht. In één jaar tijd had Argentinië enkele malen van Uruguay gewonnen en ook nu was Argen tinië de grote favoriet. Uruguay heeft in die eindstrijd vèr boven haar kunnen gespeeld en de Argentijnen werden in deze wedstrijd mentaal geslagen. Ze waren de gedoodverfde wereldkampioenen, publiek en spelers waren daar vóór de wedstrijd van overtuigd, doch men vergat, dat de wedstrijd nog gespeeld moest worden. Heel Rio rouwde over deze nederlaag, alle festiviteiten, die waren voor bereid, werden geannuleerd en de triomphen waren bestemd voor Uruguay. Van der Meer heeft in Rio EngelandChili geleid, een wedstrijd, die ruim Café-Restaurant ULJL hoek Saxen Weimarlaan 0 Sedert 1 September weder DE GEHELE DAG GEOPEND Prima consumpties Gezellig bitteruur Zaal voor vergaderingen tel. 21649 Aanbevelend, A. DE GRAAFF

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 12