0 HET PARGDL Onze Westelijke tweede klassers Wat Kan kan kan Kan alleen Grootste magazijn van Goud, Zilver, Horloges, Klokken Fa. B. KAN, Reguliersbreestr. 4-6, Amsterdam C. bij de Munt Iedere Zondag opnieuw constateren we, dat de krachtsverhoudingen toch wel zeer weinig uiteenlopen. De bewijzen zijn ons opnieuw geleverd, vooral de over winning van T.O.G. op V.V.A. is daar een sprekend voorbeeld van. In de tweede klasse afdeling A. kijken we met veel belangstelling naar de prestaties van Stormvogels. Weer komen de Stormvogels naar Amsterdam en nu bij V.V.A.dat dus wel weer op een record aantal bezoekers kan rekenen. De Spartaan schijnt niet meer van die kracht te zijn als het vorige jaar, althans de doelpunten-fabricage gaat de schutters Meyer en Westers niet zo vlot meer af. De uitwedstrijd tegen H.V.C. belooft uiterst zwaar te worden. Als T.O.G. na de overwinning op V.V.A. niet te overmoedig is, kan de uitwedstrijd tegen O.S.V. zeker een gelijk spel opleveren. Z.P.C. is in IIB. nog de enige ongeslagen club. Het was een knappe prestatie van de Zaandammers om het sterke Elinkwijk een halt toe te roepen. Maar vandaag krijgen de Zaandammers een nieuwe hindernis te nemen in Enkhuizen. West Frisia heeft wel een misstap begaan tegen Volendam, maar in eigen om geving zijn de West-Friezen een moeilijk te overwinnen tegenstander. Het ongeslagen record van Z.F.C. wordt vandaag ernstig bedreigd. Elinkwijk zal wel niet zo veel tegenstand ondervinden van Watergraafsmeer. Al verloren de Utrechtenaren de belangrijke strijd tegen Z.F.C., we zien in de club van Zuilen toch de kampioens-gegadigde. A.F.C. heeft een moeizame overwinning behaald op Watergraafsmeer en daarmede is het eerste schaap over de dam. De Wandelwegbewoners kunnen door een overwinning op H.R.C. voorlopig uit de verdrukking komen. Zeeburgia kwam eindelijk tot een overtuigende overwinning, waarvan H.R.C. de dupe werd. Nu de Kruislaanbewoners de juiste aansluiting hebben gevonden, gaan ze zeker niet kansloos naar Alcmaria Victrix. Tenslotte in deze afdeling VolendamHercules. De Utrechtenaren gaan niet kansloos naar Volendam, omdat zij dikwijls hun beste spel bewaren in uitwedstrijden. In West II tweede klasse A. een verwoede strijd tussen D.H.C. en Excelsior. De Delftenaren gaan aan de kop, maar zij worden ernstig bedreigd door de Rotterdammers. D.H.C. krijgt het iets gemakkelijker vandaag, aangezien H.V.V. niet tot de sterksten behoort in de afdeling. De Delftenaren kunnen hun onge slagen record handhaven. Excelsior daarentegen zal wel niet zonder kleerscheu ren uit de strijd komen tegen D.F.C. in Dordrecht. Als eerste klasser hebben de Rotterdammers nog nooit in Dordrecht kunnen winnen. We zien ze vandaag ook een kostbaar punt kwijtraken. Twee enthousiaste ploegen ontmoeten elkaar in Vlaardingen, Fortuna en Leerdam. De Leerdammers sluiten de rij in deze af deling en zij zullen in Vlaardingen wel geen kans krijgen de eerste punten binnen te halen. H.O.V., de Rotterdamse nieuwe tweede klasser, doet nog een beetje onwennig, al geloven we wel, dat zij de weg zal weten te vinden. Tegen R.F.C. kunnen we ze echter niet veel hoop geven. V.U.C. doet het tot op heden zeer bescheiden. De Hagenaars zullen aan de Schenkkade de eer wel weer moeten laten aan het Leidse U.V.S., dat nog ongeslagen is. In IIB. gaat E.B.O.H. fier aan de kop met een voorsprong van drie punten op Neptunus. De Dordtenaren hebben nu het pas gedegradeerde Neptunus op visite en als de thuisclub wint, hetgeen we ook zien gebeuren, hebben ze een gevaarlijk concurrent tijdelijk uitgeschakeld. H.F.C. krijgt bezoek van het onberekenbare Coal, dat, evenals E.B.O.H. nog ongeslagen is. Aan de Spanjaardslaan zouden de Rotterdammers wel eens hun eerste nederlaag in ontvangst moeten nemen. Unitas, met haar verjongd elftal, kan in Gorkum de baas blijven over Overmaas en Sliedrecht kan van de onderste plaats afkomen, als zij thuis van Quick wint. Scheveningen zal aan de kust wel iets sterker zijn dan het Rotterdamse C.V.V. M. KOPPELAAR.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 10