De eerste klassers 5 HET PARGDL Onze verwachtingen voor vandaag. Iedere Zondag opnieuw worden we verrast met uitslagen, die er op wijzen, dat er dit seizoen bijzonder fel om de punten gestreden zal worden. De grootste sensatie kwam uit Eindhoven, waar de landskampioen Limburgia met sprekende cijfers ten onder ging. In Maastricht kwam M.V.V. uitstekend voor de dag door Maurits met 4K te kloppen. Zulke nederlagen van de Limburgse kampioenen hadden we zeker niet kunnen veronderstellen, doch het enorm zware competitie seizoen, de tien kampioenswedstrijden en de reis naar Spanje hebben misschien wel te veel van deze spelers gevergd. In afdeling C. heeft Schiedam in S.V.V. en H.D.V.S. twee koplopers en de duels tussen deze beide clubs beloven zeer interessant te worden. S.V.V. speelt weer thuis, nu tegen De Volewijckers, dat tegen H.D.V.S. een zeer matige indruk achter liet. De Volewijckers krijgt het uiterst zwaar in het Sterrenbosch in Schiedam, we zien dan ook de Mosveldbewoners de tweede nederlaag tegemoet gaan. H.D.V.S., het vorige jaar reeds een ernstige candidaat voor de titel, trekt naar Haarlem en natuurlijk zijn de Schiedammers daar favoriet. Maar Haarlem is niet zo zwak als de stand aangeeft, dat hebben we Zondag tegen Blauw Wit kunnen zien. Met een gelijk spel houden we toch ook nog rekening. Blauw Wit kroop door het oog van een naald tegen Haarlem, maar de eerste punten zijn binnen en vandaag gaat de Stadionclub de soms niet al te lastige uitwedstrijd tegen H.B.S. tegemoet. De Hagenaars blijven teleurstellen, ondanks het feit, dat Langelaan, Van der Vegt en Röhring in de Nederlands elftal-club opgenomen zijn. Een gelijk spel zit er voor Blauw Wit misschien in. E.D.O. krijgt het opnieuw moeilijk, nu V.S.V. op bezoek komt. De oud-internationaal Ab. de Vries staat bij de Velsenaren nu middenvoor, bij E.D.O. de internationaal Schijvenaar op de linksbinnen-plaats. Beiden hebben dus de plaats in de achterhoede prijs gegeven om de voorhoede te gaan ver sterken. V.S.V. lijkt ons iets sterker. D.W.V. zal een harde noot te kraken krijgen, nu A.D.O. naar Nieuwendam komt. De A.D.O.-ers hebben de doelcijfers 82, de D.W.V.-ers na twee wedstrijden 25. We zien A.D.O. met enkele doelpunten verschil winnen. K.F.C. maakte tegen A.D.O. een zwakke indruk, maar in de thuiswedstrijd tegen R.C.H. geven we de Rogers wel een bescheiden kans. In afdeling D. troont N.A.C. met twee gewonnen wedstrijden aan de kop. Xerxes gaat nu een bezoek brengen aan Breda; de Rotterdamse Zebra's zien we met lege handen huiswaarts keren. Feijenoord, dat in vriendschappelijke wed strijden zo hevig teleurstelde, vertoont nu een heel wat betere vorm. De over winning op Sparta werd gevolgd door een verdienstelijk gelijk spel tegen B.V.V. Het is dus zeer begrijpelijk, dat we Feijenoord in de uitwedstrijd tegen het zwakke N.O.A.D. als overwinnaar aantippen. B.V.V. zal ook dit jaar wel hoge ogen gooien naar het kampioenschap en al zijn de Bossenaren gehandicapt, door dat Van der Sluys tijdelijk is uitgeschakeld, de reserves doen het uitstekend. De thuiswedstrijd tegen Baronie wordt een royale zege voor B.V.V. Sparta is weer op het juiste spoor en zal zich wel gauw bij het leidende peloton voegen. Tegen Longa zal het niet eenvoudig zijn om de volle buit binnen te halen, maar toch zien we de Spartanen een kleine overwinning behalen. Willem II krijgt visite van Emma uit Dordrecht en heeft ons inziens de beste winstpapieren. R.B.C. uit Roosendaal doet het uitstekend en T.S.C. uit Oosterhout is de slag tegen B.V.V. blijkbaar weer te boven. Dat kan een aardige wedstrijd worden daar in Ooster hout. Veel krachtsverschil zal er niet wezen, zodat we het maar op een verdeling van de punten houden. In afdeling B. is de derby EnschedeEnschedese Boys verreweg het belang rijkste. De Boysi stellen als kampioenen erg teleur, Enschedé daarentegen wist uit de twee wedstrijden 4 punten te bemachtigen. Maar in plaatselijke wedstrijden heeft een voorsprong van punten heel weinig te betekenen. Het zal misschien verwonderen, doch we houden het in deze wedstrijd op de Boys. Ajax liet zich bijna verrassen op de „Berg van Wageningen". Vandaag kunnen we kennis maken met Hengelo, dat in de Groninger Dagblad-beker zulk uitstekend voetbal ten beste gaf en zelfs S.V.V. klopte. D.W.S. scoorde 1 doelpunt in twee wed strijden, voldoende voor twee gelijke spelen. En 't Gooi! De Hilversummers zitten weer in het voor hen zeer bekende hoekje, waar de slagen vallen. Maar de 't Gooi-ers staan er voor bekend, zich jaar in, jaar uit, dikwijls in een hopeloze positie, te redden. Ze zijn nu vier punten kwijt, doch we zouden geen winnaar in deze ontmoeting durven aanwijzen. De doelpunten zullen hier wel erg kostbaar

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 6