HET PARGDL Onze Westelijke tweede klassers In de Westelijke tweede klasse-afdelingen kwamen betrekkelijk geen verras singen voor. Wel een zeer onaangenamede wedstrijd H.V.V.Leerdam moest gestaakt worden, omdat enkele spelers van Leerdam zich niet konden beheersen en zelfs supporters de scheidsrechter te lijf gingen. Een slechte reclame voor ons voetbal, maar bovenal een slechte beurt voor Leerdam. Hier moet de K.N.V.B. maar met zeer krachtige hand regeren. In de tweede klasse A. van West I gaat het Amersfoortse H.V.C. aan de kop. Vandaag ontvangen de H.V.C.-ers het pas gepromoveerde Schoten, dat Zondag j.l. tegen T.O.G. geweldig uit haar slof schoot. Op Birkhoven zal de thuisclub wel in de meerderheid blijven. V.V.A. leverde een spannend duel met De Spartaan. Men eindigde in die ontmoeting zoals men begonnen was. Het zal wel weer druk zijn daar in de Jan van Galenstraat, nu het oude U.V.V. bij V.V.A. te gast is. •De Stormvogels doet een ernstige gooi de verloren plaats in de eerste klasse te heroveren. Vandaag heeft ze het niet al te moeilijk in de thuiswedstrijd tegen T.O.G., dat tot op heden zeer weinig presteerde. Stormvogels kan hier met ruim verschil winnen. De "Spartaan gaat een reisje maken naar O.S.V., dat veel minder sterk is dan het vorige jaar. We zien de Spaarndammer-club zegevieren over de kampioenen van het vorige jaar. Vriendenschaar behoort tot de zwakke zusjes en het zal wel niet gemakkelijk zijn voor de Culemborgers om het Utrechtse Velox van zich af te schudden. De uitslag zal niet ver van een gelijk spel af zijn. In II B. zijn het Z.F.C. en West Frisia, die als nummer 1 en 2 genoteerd staan, met een gelijk aantal punten. West Frisia krijgt het iets gemakkelijker dan Z.F.C., want de thuiswedstrijd tegen Hercules lijkt ons niet de moeilijkste hin dernis. Z.F.C. zal in Alkmaar wel meer tegenstand ondervinden van Alcmaria Victrix en dat zou de Zaandammers wel eens een puntje kunnen kosten. A.F.C. raakt aardig achterop, doch misschien zit er nu winst in de thuiswedstrijd tegen Volendam. Van Elinkwijk hadden we meer verwacht dan een gelijk spel in Volendam en daarom kunnen we niet al te optimistisch zijn voor de thuiswed strijd tegen Zeeburgia. Het eerste schaap is nu over de dam bij de Zeeburgianen en wie weet, wat de heren vandaag in Zuilen van plan zijn. H.R.C. behaalde in Utrecht op Hercules een puike overwinning, we geven ze dan ook in de thuis wedstrijd tegen Watergraafsmeer de beste kans. In de Westelijke tweede klasse afdeling A. doet de oud-eerste klasser D.H.C. het voortreffelijk. Maar we zien ze tegen Fortuna in Vlaardingen nog niet winnen. Daar zijn meer grootheden gestruikeld. H.O.V.Excelsior wordt een derby voor Rotterdam-Oost. Excelsior moet hier kunnen winnen. V.U.C. trof het niet in Delft, daj keeper Flipse zijn been brak; dat is een strop voor de Hage naars. Vooral in de wedstrijd van vandaag, want R.F.C. heeft wat in zijn mars. We houden het in deze wedstrijd op R.F.C. Als de gemoederen in Leerdam weer tot bedaren zijn gebracht, kan LeerdamU.V.S. een aardige strijd worden. Als de Leidenaren hun techniek in doelpunten kunnen uitdrukken, zien we ze twee punten rijker worden. (Het lijkt ons juister, daar voorlopig geen thuiswedstrijden te houden. Red.) D.F.C. heeft haar aanhangers wel zeer teleurgesteld, want na de nederlaag tegen Fortuna kon de Dordtse ploeg tegert de nieuwe tweede klasser H.O.V. in eigen huis slechts gelijk spelen. Vandaag een historische wedstrijd in Dordrecht: D.F.C.H.V.V.Dat was een veertig jaren en korter geleden een grote gebeur tenis in de eerste klasse! De Hagenaars starten hier als favorieten. In afdeling B. gaat E.B.O.H. aan de kop, die over een uitstekende ploeg schijnt te beschikken. Weer spelen de Dordtenaren thuis, thans tegen Quick, Dat zal wel op een kleine Dordtse zege uitdraaien. H.F.C. speelt aan de Spanjaardslaan tegen Neptunus; de Haarlemmers zullen wel gelukkig zijn met een gelijk spel. Scheve- ningen won in de laatste minuut van Sliedrecht en heeft, evenals E.B.O.H., het maximum aantal punten. Of ze van Coal kan winnen, betwijfelen we, want deze Rotterdamse club heeft al meer voor verrassingen gezorgd. De( wedstrijd Over maasC.V.V. wordt gespeeld in de schaduw van het Feijenoord-stadion. Beide oud-eerste klassers ontlopen elkaar weinig in kracht. Unitas heeft haar elftal aanzienlijk verjongd en de jongeren moeten blijkbaar even ingespeeld raken. Het zou daarom wel eens kunnen gebeuren, dat het pittige Sliedrecht in Gorkum op beide punten beslag ging leggen. M. K.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 10