MAPLE LEAF Iéé4 (tie kiant! 7 Mijfl keUAU)p0HC' Twee nieuwe Functionarissen. Alleen-verkoop voor Nederland E. G. BOUWER's Handelsvereniging N.V. - Amsterdam-Z. daar de Racing naar de roodbroeken moet. De Haarlemse ploeg zal het zonder Kick Smit moeten stellen, die enkele weken geleden officieel afscheid als actief speler nam en nu als trainer bij de roodbroeken in dienst is gekomen. R.C.H. stelde in enkele wedstrijden teleur, Haarlem daarentegen kwam enkele malen goed voor de dag, zodat een overwinning van Haarlem het meest voor de hand ligt. Het vorig jaar besloot Blauw Wit de uitwedstrijden met de wedstrijd tegen Hermes-D.V.S. en nu geldt deze wedstrijd als première voor het nieuwe seizoen. De Schiedammers hebben een paar nieuwe gezichten. Keeper Pil heeft afscheid genomen en de onfortuinlijke Van der Most is door ernstige ziekte voorlopig uitgeschakeld. De Stadionclub zal, op Lakenberg na, met hetzelfde elftal van het vorige jaar verschijnen. We zijn benieuwd of de Zebra's deze wedstrijd tot een goed einde weten te brengen. In afdeling D krijgt Rotterdam de aloude derby SpartaFeijenoord. Het schijnt de Feijenoorders niet naar de vleze te gaan en door het vertrek van Brandes, De Vroet en Steenbergen en gemis aan goede plaatsvervangers, gaat de Rotterdamse stadionclub een zwaar seizoen tegemoet. De Spartanen zullen in eigen huis wel de baas blijven. In Breda krijgen we de plaatselijke ontmoeting tussen N.A.C. en De Baronie, dat zo juist is teruggekeerd in de eerste klasse. N.A.C. schijnt met grote plannen rond te lopen, gezien de resultaten in vriend schappelijke wedstrijden en de club van Rijvers is dan ook favoriet in deze derby. Ook Tilburg zal een plaatselijk duel meemaken, daar de tricolores de strijd aanbinden tegen stadgenote Longa. Het terrein-voordeel zou hier wel eens beslissend kunnen zijn. B.V.V. moet wel weer over een sterke ploeg be schikken, want de Bossenaren sleepten voor de derde keer de Zilveren Bal in de wacht. T.S.C. zal dit wel ondervinden, nu Oosterhout Zondag als tegenstander in 's-Hertogenbosch fungeert. Van der Sluys en Huybregts schijnen blessures te hebben opgelopen in de wedstrijd tegen Eindhoven voor de Zilveren Bal en de berichten daaromtrent zijn voor B.V.V. en de beide spelers zeker niet gunstig te noemen. We baseren onze voorspelling dan ook op een volledige opstelling. Emma heeft Dordrecht weer een eerste klasser teruggegeven en aan de Reeweg zal de club van de familie Van der Gijp haar come-back inluiden met een wedstrijd tegen Xerxes. Xerxes zal wel met lege handen huiswaarts moeten keren. De wedstrijd R.B.C.N.O.A.D. kan voor de Roosendalers winst op leveren, want N.O.A.D. is lang niet zo sterk meer als enkele jaren geleden. Ziedaar onze prognose voor de eerste competitie-Zondag, in het bewustzijn, dat het mogelijk verrassingen zal regenen! M. KOPPELAAR. Secretaris J. S. W. Bergvelt en de heer A. A. Devèrs hebben afscheid genomen van de afdeling Amsterdam van de K.N.V.B. (A.V.B.). Na vele jaren trouwe dienst. Die nadere aanduiding is niet „vormelijk", want aan deze twee figuren, in het bijzonder aan de heer Bergvelt, heeft de Amsterdamse voetbalwereld veel te danken. Gedurende meer dan twintig jaar stond „Jan" Bergvelt, nu directeur van het Marktwezen in Amsterdam, vooraan in de leiding der organisatie. „Eén der meest actieve werkers, die alles gedaan heeft om de bond groot te maken, wiens vaak beslissend oordeel steunde op reglementen, ervaring en feeling." Zo tekende de heer Putter „zijn" scheidende secretaris. Twee nieuwe figuren deden hun intrede in de leiding: de heren J. Jaspers, „spil" van de vereniging Watergraafsmeer, en E. Nieuwkerk, voorvechter van het Zaterdagmiddagvoetbal. Hun wacht de moeilijke taak, enkele zeer gewaar deerde functionnarissen te vervangen. Het door alle clubs geschonken vertrou wen kan voor hen slechts een stimulans zijn om met overgave en opoffering van veel mee te werken aan de bouw van de bond met zijn meer dan 25.000 leden. B. P.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 7