Onze prognostiek HET PARGDL voor de eerste competitie-Zondag. Pi©t Koekebakker Sigarenmagazijn De Sport Vandaag zal de bel luiden op alle voetbalfronten voor de eerste ronde. Het traject voor de clubs is aanzienlijk verlengd en nu gebracht op 22 étappes, iets dat voorheen nog niet in de geschiedenis van het Nederlandse voetbal is voor gekomen. Er zal dit seizoen strijd geleverd worden, felle strijd, want het gaat om lijfsbehoud. Door het gereorganiseerde competitie-stelsel is het woord „degra datie-wedstrijden" in het archief van de K.N.V.B. opgeborgen en zal voor het eerst in het zestig-jarig bestaan van de bond automatische degradatie worden toegepast, waarbij wij echter nog moeten vermelden, dat dit in de jaren 1951, 1952 en 1953 in versterkte vorm zal plaats vinden. De eerste klassers, die dit seizoen op de laatste twee plaatsen terecht komen, zullen zonder meer het vol gend jaar hun geluk in de tweede klasse gaan beproeven. De promotie-mogelijk heden voor de tweede klasse kampioenen zullen echter beperkt blijven, want slechts één kampioen zal kunnen promoveren. Dit brengt dus met zich mee, dat de kampioenen van de tweede klasse in promotie-wedstrijden zullen moeten uitmaken, wie in 1951 in de hoogste klasse zal uitkomen. De zes districten hebben opgehouden te bestaan en we zullen in dit seizoen met vijf districten te maken hebben, doch in 19511952 zal dit aantal gebracht worden op vier, omdat we dan een competitie-indeling krijgen van vier districten met elk veertien clubs. Het doet een beetje vreemd aan, dat enkele onzer Westelijke clubs in Hengelo en Enschedé zullen spelen en dat enige Rotterdammers in het Zuiden zijn ingedeeld. We mogen niet te uitgebreid zijn met onze voorbeschouwingen, doch we willen even een korte wandeling maken door de districten B., C. en D., waarin de Westelijke eerste klassers zijn ondergebracht. In afdeling B komen de Oostelijken hun opwachting maken. A.G.O.V.V. is bij Ajax te gast en het is uiterst moeilijk hier voorspellingen te doen. De Ajacieden kregen in de A.R.O.L. van V.V.A. een gevoelige tik, doch tournooi-voetbal is altijd nog wat anders dan competitie-voetbal. D.W.S. ontvangt Wageningen, dat bekend staat in eigen huis, op de bekende Berg, een gevaarlijk tegenstander te zijn. In de uitwedstrijden vertonen de Wageningers een heel wat mindere vorm en D.W.S. is daarom zeker niet kansloos. In het Utrechtse Stadion krijgt D.O.S. een goede bekende op bezoek, 't Gooi uit Hilversum. Dat zou wel eens een verdeling van punten kunnen worden. De Oostelijke kampioen, de Boys uit Enschede, gaat naar Heracles in Almelo en het zou ons niet verwonderen, als dit op een nederlaag voor de kampioenen uitliep. Vitesse, opnieuw gepromo veerd, zet de competitie in met een thuiswedstrijd tegen het 50-jarige N.E.C. Een gelijk spel zit er wel voor de Arnhemmers in. De afdeling C is specifiek Westelijk en daar wacht ons al direct een interes sant programma. De gloed-nieuwe eerste klasser D.W.V. krijgt al direct 'n harde noot te kraken tegen S.V.V., dat in Groningen in de wedstrijden om de Dagblad beker, prima voetbal heeft laten zien. We verwachten dan ook een kleine over winning voor de club van Van Schijndel. K.F.C. kan wel op een vol huis rekenen nu V.S.V. naar de Koog komt. De V.S.V.-ers hebben ons verrast door de A.R.O.L.-beker te winnen en de jonge Velser-ploeg zou wel weer eens een woordje kunnen meespreken. Toch menen we K.F.C. in eigen huis de beste kansen te moeten geven. In Den Haag zal het op Houtrust wel mudvol zijn, nu daar direct begonnen wordt met de derby H.B.S.A.D.O. H.B.S. heeft in de Zilveren Bal-wedstrijden teleurgesteld en A.D.O. is niet meer van de sterkte van het vorig jaar, nu de uitstekende spil Bauman naar Frankrijk als professional is vertrokken. Maar Van der Vegt, Langelaan en Röhrig zijn niet voor niets voor de Nederlandse elftalclub uitgenodigd en daarom geloven we, dat de Houtrust- club de beste papieren heeft. In Haarlem wordt ook met een derby gestart, J. P. Heijestraat 97 hoek Jac. v. Lennepstraat - Telefoon 8 2 805 VOORVERKOOP Olympisch- en Ajax-Stadion en uitwedstrijden van BLAUW-WIT. Ook telefonisch hestellen mogelijk.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 6