A J AX - A.G.O.V.V. Tandwielen J. A. BLOM Voor Nwe Ridderstraat 15 tel. 41633 - 40985 Amsterdam 4 De eerste competitie-wedstrijd wordt aanstonds een van de moeilijkste aan gezien men veilig kan aannemen, dat de A.G.O.V.V. één van de sterkste ploegen van ons land op de been brengt. We weten allen, dat het met de Westelijke suprematie gedaan is en dat op het ogenblik de sterkste ploegen van ons land in de provincie te zoeken zijn. Dat deze situatie ingetreden is, juist nu de districten opgeheven zijn en een vermenging heeft plaats gevonden, die in de naaste toekomst nog sterker doorgevoerd zal worden, is niet toevallig. Wanneer daar mede echter de tegenstelling Westen—Provincie, die wel tot minder vriendschap pelijke verhoudingen heeft geleid, tevens opgeheven is, dan.kan men ook dat als winst van de nieuwe indeling beschouwen. Hoe komt het, dat het Westen in zo betrekkelijk korte tijd achterop geraakt is? Wii geloven, dat de toewijding en opofferingsgezindheid bij de jonge mannen in de provincie thans nog groter is dan bij de Westelijke knapen, wij nehten bij de meeste provinciale elftallen de wil om te winnen intensiever dan bij de Westelijken. Dat sluit in feller en sneller spel en meestal ook een physiek hetere conditie, mede tengevolge van regelmatiger en meer met de inzet van alle gees telijke en physieke krachten deelnemen aan de training. Wii zien in deze gang van zaken in de Westelijke centra de verschuiving van de krachtsverhoudingen. Daar komt nog bij, dat men in kleinere plaatsen zo veel geringer afleiding heeft, zodat men zich meer en beter op de club kan concentreren. We zijn in een overgangstijdperk beland, waarop een andere tijd niet ge wijzigde verhoudingen zal volgen. Dat er in de voetbalwereld een heroriëntering over de gehele linie komt, staat vast als een paal boven water. Onder die omstandigheden hebben verschillende clubs het extra zwaar en tot die clubs behoort Ajax! Wij hebben de nederlaag met 15 van Ajax tegen V.V.A. niet nodig gehad om duidelijk te beseffen, dat Ajax momenteel het materiaal mist voor een kam" pioensploeg, ja, dat Ajax „een zwaar seizoen" tegemoet gaat waarin de ploeg héél hard zal moeten vechten (en uit een heel ander vaatje zal moeten tappen.) wil zij aan de beide laatste plaatsen ontkomen en dus niet tot degraderen ge- d°Er zal onder de oude beproefde coach intensief getraind moeten worden. De samenwerking over de gehele linie moet een voorbeeldige zijn. Alle vrije tijd moet geofferd worden aan de club. Elftalcommissie en trainer moeten zoeken en tasten tot de sterkste opstelling gevonden is. Men gooie geen oude schoenen weg voor er nieuwe beschikbaar zijn, doch dat het principe een verdere ver jonging en de opbouw van een doelmatig vernieuwde ploeg moet zijn, zal wel 16 NatuurUjkJzalZ men het hoofd koel moeten houden. De ommekeer komt soms spoediger dan men denkt, het ligt dikwijls aan details, die, als ze verholpen zijn tot een grote verbetering leiden. Tactiek-wijziging speelt daarbij ook een grote rol. Het is de bevoegde technische leiders van Ajax toevertrouwd, de weg naar de overwinning te hervinden, mitsde wil bij de spelers voor hondei procent aanwezig is! Ook vertrouwen is hierbij nodig, bij de spelers op de eerst plaats doch ook bij allen in de club èn.eveneens bij de grote aanhang, bij het publiek! Toont allen tezamen, dat Ajax een plaats in uw harten Toont dat juist nu het minder goed gaat en de ploeg uw morele steun nod g heeft. Heden dus tegen A.G.O.V.V.! De eerste competitie-wedstrijd van Ajax tegen de geduchte Apeldoorners! Staan we voor een nieuw echec? Afgezienvan winnen of verliezen, hopen en vertrouwen we op een moreel herstel van Stoffe- Aan AGOVV een woord van hartelijk welkom. De Apeldoorners zullen bemerken dat het Amsterdamse publiek voor goed spel der tegenpartij steeds alle waardering heeft. Die reputatie zal het publiek ook nu willen handhaven J. HOVEJN.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 4