Bij bet begin van HET NIEUWE SEIZOEN FLEISSIG léés die knuit! Hotel, Cafe - Restaurant Toen een jaar geleden met de nieuwe programma-uitgave begonnen werd, stond nog niet vast, hoe de resultaten volledig zouden zijn, maar de grote winst was, aanstonds reeds het eendrachtig samengaan van onze eerste klasse clubs en de directie van het Olympisch Stadion met nog enkele tweede klassers. Nadat in het eerste jaar de uitgave bij de betrokken clubs en bij het publiek volledig ingang vond en gebleken was, dat de resultaten de verwachtingen ter dege overtroffen, is de vorige wëek, op een gemeenschappelijke vergadering van de clubs mèt de uitgever en de redactie, besloten op de ingeslagen weg voort te gaan. Wij hebben daar voor, wat betreft de inhoud van het blad, enkele richt lijnen kunnen aangeven, die de algemene instemming hadden. Deze uitgave is te beschouwen als de gezamenlijke officiële uitgave van de leidende hoofdstedelijke verenigingen en het Olympisch Stadion, die weliswaar allen op hun velden een eigen cachet aan de uitgave geven, doch die toch in algemene zin één lijn trekken. Doel is enerzijds versterking van de onderlinge band en bevordering van goede verhoudingen, bovenal echter teneinde iets goeds te bieden aan het publiek en contact te leggen tussen de clubs en hun spelers enerzijds en de toeschouwers. De tijd is voorbij, dat men kon volstaan met een flodderig papiertje met een opstelling en een enkel inleidend woordje, het publiek verlangt en terecht! een meer uitgebreide leidraad met pro gramma's en standen, met beschrijvende en lezenswaardige tekst. Wat die tekst betreft, is het de bedoeling van tijd tot tijd actuele onderwerpen te belichten, doch alles te vermijden, dat grievend kan zijn en de goede har monie zou kunnen verstoren. Brandende kwesties als het professionalisme zul len slechts neutraal beschouwend en op grond van feiten behandeld worden en zonder dat de critiek het zwijgen opgelegd zal worden, moeten toch polemieken en scherpheden vermeden worden. Opbouwend te werken aan de bloei van het Amsterdamse voetbal en het publiek voor zijn dubbeltje iets aan te bieden, waar het wat aan heeft, dat is het streven van uitgeefster in casu van de Drukkerij Grafica en van de redactie, dus van ondergetekende en zijn redactionele eerste medewerker, de heer M. Koppelaar, plus de voor de voor beschouwingen in de diverse uitgaven (we noemen Stadion-Nieuws, Rood Wit- Thuis, Blauw Wit-Thuis, Groen Wit-Thuis, Geel Zwart-Thuis, V.V.A.-Thuis, Watergraafsmeer-Thuis, welke groep vermoedelijk nog verdere uitbreiding krijgen zal) in overleg met de betrokken clubs aangewezen medewerkers. Wij hopen in de uitgave, zoals die in het vorige seizoen verscheen, nog enkele verbeteringen aan te brengen, doch in algemene trekken zal dezelfde lijn gevolgd worden. Overigens houden we ons voor suggesties uit de lezerskring aanbevolen, o.a. zijn we gaarne bereid op vragen, het Amsterdamse voetbal betreffende, te reageren, als openbare behandeling van die vragen met de redactionele opzet van deze uitgave strookt. Zo gaan we dan met opgewektheid het nieuwe seizoen tegemoet. Bij de verenigingen, die dit officiële programma aanbieden, behoren ook b.v. de K.N.V.B. voor oefenwedstrijden van bondsploegen, onderling of tegen ploe gen uit den vreemde, de Afdeling Amsterdam van de K.N.V.B. (de „A.V.B.") en De Zwaluwen, doch aangezien zij bij het organiseren van wedstrijden ge bruik maken, hetzij van het Olympisch Stadion of van het Ajax-stadion, ressor teren hun wedstrijden, wat onze uitgave betreft, hetzij onder het Stadion- Nieuws of Rood Wit-Thuis, waarvan dan een speciale K.N.V.B.-, A.V.B.-, resp. Zwaluwen-editie vervaardigd zal worden. Wij hopen, dat het een gunstig en mooi seizoen voor Amsterdam moge worden, dat het onze hoofdstedelijke clubs goed moge gaan en het publiek mag genieten van prettige en sportieve wedstrijden. j HOVEN. Onze van ouds bekende keuken verzorgd zoals voorheen Warmoesstraat 123-129 (achter de Beurs) - tel. 45972-45977 Amsterdam-C.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 3