HET PARGDL Onze Westelijke tweede klaSSCrs De versterkte degradatie zal niet alleen gelden voor de eerste klasse, maar ook voor de lagere afdelingen en zelfs voor de reserve klassen. Het zal daarom dit seizoen over de gehele linie spannen, want iedere club zal er naar streven de kampioenstitel te bemachtigen en van de andere kant dient men op zijn hoede te zijn als er tegenslag komt, want men wil uit de buurt blijven van de twee onderste plaatsen, nu vast staat, dat de verenigingen zonder pardon naar een lagere afdeling verhüizen. Wij tellen in Amsterdam zes tweede klasse clubs, die zich vooral in Amsterdam in een bijzondere populariteit mogen verheugen bij het publiek. De start belooft ook hier belangrijk te worden. V.V.A. heeft in het A.R.O.L.- tournooi vriend en vijand verrast door Ajax een gedecideerde nederlaag toe te brengen. Dat zal het oude V.V.A. moed geven voor de competitie. Vrienden schaar gaat aan de Jan v. Galenstraat haar eerste nederlaag tegemoet. De kam pioen van het vorige jaar, O.S.V., moet de strijd aanbinden tegen Velox. De Oostzaners hebben een sterke achterhoede en een zwakke voorhoede. Het vorig jaar hadden zij een abonnement op gelijke spelen. We zien ook dit eerste treffen in Oostzaan mogelijk in een puntenverdeling eindigen. H.V.C., dat vorig jaar een belangrijke rol speelde, krijgt een goede bekende op visite, het Utrechtse U.V.V. De Utrechtenaren hebben aanzienlijke versterking gekregen door de terugkeer van militairen en daarom gaan zij niet kansloos naar Birkhoven. Stormvogels zal, met de ex-V.S.V.-er Van Onselen en de ex-Volewijckers Van Dokkum in de gelederen, wel geen moeite hebben met Schoten. Spartaan legde in haar eigen tournooi voor een jaar beslag op de Westerkerk. De Spaarndam- mer club zal wel weer een ernstige concurrente worden. Hoewel we T.O.G. niet onderschatten, zien we De Spartaan beide punten uit de Kruislaan meenemen. In de tweede klasse B. gaat het pas gedegradeerde Zeeburgia op bezoek bij de buur Watergraafsmeer. Daar zouden de Zeeburgianen wel eens op felle tegenstand kunnen stuiten. A.F.C. heeft het ook niet gemakkelijk tegen het sterke West-Frisia uit Enkhuizen. Nu echter Disselkoen weer van de partij is, zal dit ongetwijfeld de aanval van de Reds ten goede komen. Met een gelijk spel zullen de A.F.C.-ers mogelijk wel tevreden moeten zijn. De Utrechtse derby ElinkwijkHercules zal wel heel wat publiek naar Zuilen trekken. Elinkwijk had een ploeg, die in de afgelopen competitie weinig voor D.W.V. onderdeed en Hercules kon slechts het vege lijf redden via een beslissingswedstrijd. We tippen hier zonder veel risico Elinkwijk. De kersverse tweede klasser H.R.C. krijgt hoog bezoek van de grote broer Z.F.C. uit Zaandam. Z.F.C. zag enkele spelers naar andere clubs overgaan; dat zal het elftal wel niet ten goede komen. De uitslag zal wel niet ver van een gelijk spel af liggen. Alcmaria Victrix, dat ook vorig seizoen moeilijke tijden beleefde, gaat de competitie openen met een wedstrijd tegen Volendam in Alkmaar. We verwachten hier een kleine Alkmaarse zege. In Zuid-Holland heeft de competitieleider de wedstrijd V.U.C.H.V.V. uit gesteld, blijkbaar in verband met de concurrentie van H.B.S.A.D.O. Scheve- ningenQuick werd Zondag j.l. reeds gespeeld en de Haantjes leden een over tuigende nederlaag. D.F.C., dat hard traint en werkt om de verloren plaats terug te winnen, krijgt het in Vlaardingen tegen Fortuna niet gemakkelijk. H.O.V. vermeerderde het aantal tweede klassers in Rotterdam weer. De oud-eerste klasser D.H.C. achten wij echter sterk genoeg om in Rotterdam beide punten mee te nemen. Excelsior, ieder jaar opnieuw een toonaangevende ploeg, zal wel zegevieren in Leerdam, doch U.V.S.R.F.C. is een geheel open strijd. We zien in beide clubs candidaten voor de eerste plaats en er zal in de sleutelstad zeer weinig krachtsverschil zijn. De good old H.F.C. debuteert in de tweede klasse tegen het pittige Sliedrecht. Daar zit een puntje voor de Haarlemmers in. Dat kunnen we niet verwachten van Neptunus, dat een oude kennis, Overmaas, gaat opzoeken. Het vrij sterke Coal gaat zijn krachten meten met C.V.V., dat wij juist niet sterk genoeg achten om van Coal te winnen. Het oude Unitas gooit ieder jaar hoge ogen en ook dit jaar zullen de Gorkummers wel weer tot de sterksten behoren. Maar de eerste thuiswedstrijd tegen E.B.O.H. is zeker de gemakkelijkste niet. Zo ziet men het: ook in de tweede klasse ontbrandt de strijd over de hele linie. En tenslotte: we baseren onze voorspellingen op het vorige seizoen en zijn ons bewust, dat op zo'n eerste dag verrassingen veel vuldig voorkomen! M. KOPPELAAR.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 10