s HET PARGOL Limburgia-BlauwWit kan beslissend zijn Wat Kan kan kan Kan alleen Hotel, Cafe - Restaurant Fleissig Grootste magazijn van Goud, Zilver, Horloges, Klokken Fa. B. KAN, Reguliersbreestr. 4-6, Amsterdam C. bij de Munt Ajax gaat vandaag haar voorlaatste thuiswedstrijd tegemoet tegen de Ensche- dese Boys. De beide clubs zijn door de laatste resultaten kansloos geworden voor de nationale titel, want het puntenaantal van Limburgia (11) kan door geen van beiden meer bereikt worden. We moeten wel ver in de historie terug gaan, dat Ajax in de strijd om de Gouden Plak na zeven wedstrijden met 4 punten onderaan bengelt, zoals in deze kampioenscompetitie, hoewel het verschil met de Boys en Heerenveen toch wel zeer miniem is. Een overwinning tegen de Boys brengt Ajax door een beter doelgemiddelde op de vierde plaats en de mogelijk heid is zelfs niet uitgesloten, dat zij nog als nummer drie eindigt, wanneer de uitwedstrijd tegen Maurits gewonnen wordt. Er is al heel wat inkt uit de pennen van journalisten gevloeid inzake de matige vorm van de Ajacieden in deze kampioenscompetitie. In de sport spreekt men altijd over clubbelang en algemeen belang. En met het algemeen belang bedoelen we dan het Nederlandse voetbalbelang. Onze „amateurs" hebben nu vanaf 1 September 1949 achttien competitiewedstrijden gespeeld en daarbij komen dan nog tien wedstrijden voor het landskampioen schap. En vanzelfsprekend zijn daar nog een serie vriendschappelijke wedstrijden bij, als voorbereiding voor de competitie of deelname aan traditionele tournooien. Men kan veilig aannemen, wanneer straks het voetbalseizoen 19491950 wordt afgesloten, dat de spelers van bijvoorbeeld Ajax en Blauw Wit een veertig wed strijden achter de rug hebben. Maar daarbij zijn niet inbegrepen de wedstrijden, die de spelers van beide cïabs in het Nederlands elftal, in Bonds- en Zwaluwen elftallen en in het Amsterdams elftal hebben gespeeld. Is het begrijpelijk, dat de kampioensclubs zich verzet hebben tegen het bondsvoorstel om op de Olympische Dag geen wedstrijden te spelen om het kampioenschap van Nederland. De K.N.V.B. wil graag op die dag de beschikking hebben over de „prominenten" om een zo sterk mogelijk bondselftal op te stellen tegen Kopenhagen, doch men vergeet in Den Haag één ding, dat de spelers snakken naar voetbalrust. En we vragen ons af, waarom men nu juist op die spelers van die zes kampiyensclubs beslag wil leggen, terwijl er spelers van 54 eerste klasse clubs beschikbaar zijn, waaruit men dus toch een behoorlijke keuze kan maken. Waarom nu juist die spelers, die zo'n enorm inspannend seizoen achter de rug hebben? De Ajax-vorm is sterk beïnvloed door het vele wedstrijdspelen van een Stoffe- len, v. d. Hoeven, v. d. Hart, Potharst, Michels en Drager buiten verenigings verband. Het Nederlands voetbalbelang, ik bedoel wanneer een speler uit verkoren wordt de Nederlends elftalkleuren te verdedigen hier of in het buiten land, dat moeten we dienen, doch deelname aan wedstrijden in allerlei selectie- elftallen, die niets met het algemeen voetbalbelang te maken hebben, betekenen voor de spelers en voor de club extra energie-verspilling. Als Ajax nog zoveel reserve bezit om de nog resterende drie wedstrijden in overwinningen om te zetten, zullen de rood-witten in de eindstand een plaats innemen, die evenredig is aan het vertoonde spel in deze competitie. In Brunssum, in dat dorpje met ruim 10.000 inwoners, wordt Zondag naar alle waarschijnlijkheid het kampioenschap van Nederland uitgevochten. Een overwinning van Limburgia bezorgt de bewoners van Brunssum een voorsprong van drie punten op de Stadionclub, een gelijk spel zal de beslissing ophouden tot de laatste wedstrijd-Zondag en een overwinning van Blauw Wit bezorgt de Zebra's de beste papieren, want dan is het programma van Amsterdam iets lichter dan van Brunssum. Limburgia krijgt nog twee uitwedstrijden, Ajax en Onze van ouds bekende keuken verzorgd zoals voorheen Warmoesstraat 123-129 (achter de Beurs) tel. 45972-45977 - Amsterdam-C.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 6