AJAX ENSCHEDESE BOYS Tandwielen J. A. BLOM lééédwknmt! 3 tegen Sigarenmagazijn Piet Koekekakker Voor Nwe Ridderstraat 15 tel. 41633-40985 Amsterdam Het valt niet te ontkennen, dat het beloop van deze kampioenscompetitie voor Ajax en voor alle aanhangers van de grote Meerclub, een bittere teleurstelling is geweest. Het schitterende feest ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan en de goede vorm van de ploeg, waren aanleiding dat velen optimistische verwach tingen koesterden, doch het is, of juist die feestsfeer een ongunstige invloed uit geoefend heeft op de vorm van de ploeg, die gedurende de tot dusverre gespeelde kampioenswedstrijden beneden het peil is gebleven van de competitievorm. Daar bij heeft Ajax onfortuinlijk gespeeld. Het heeft in verschillende wedstrijden zijn doelman moeten missen, die ook na zijn herstel nog niet op volle kracht kon spelen. Met Van de Pol in de goal, zou in Heerenveen in die krankzinnige wed strijd nooit verloren zijn, Blauw Wit kreeg de volle buit tegen Ajax door keepers- fouten in beide wedstrijden, waarin Ajax in technisch opzicht het betere voetbal leverde. De wedstrijd tegen Maurits echter, de vorige thuiswedstrijd, werd zeer ver diend verloren. Wat speelden de Ajacieden toen zwak. Had Ajax voor de gewone competitie in doorsnee niet een klasse beter gespeeld, dan was Ajax op de laatste in plaats van op de eerste plaats geëindigd. Het feit, dat de kleine helft van de ploeg, behalve voor Ajax, óók voor het Nederlands elftal diverse wedstrijden speelde, waarvoor tevens volledige con centratie vereist was, afgezien van de lichamelijke inspanning, heeft natuurlijk aan de vorm van de ploeg ook geen goed gedaan. Men kan ook dit feit zeker in doelpunten „honoreren". Er zouden er wellicht twee of drie minder tegen Ajax gescoord, twee of drie meer door Ajax gemaakt zijn, wanneer alle elf spelers van Ajax zich lichamelijk en geestelijk geheel op de kampioenscompetitie gecon centreerd hadden. We constateren slechts het feit, veroordelen doen we het stellig niet, want zoals we ook elders reeds schreven: we juichen het in de spelers van Ajax en in het bestuur der club toe, dat zij het nationale voetbal in deze omstandigheden niet in de steek gelaten en hun krachten gegeven hebben, waar die verlangd werden. Er zijn ideële waarden, die ter wille van clubbelangen niet verwaarloosd mogen worden, hoezeer clubliefde en clubtrouw ook deugden zijn, die we in elke sportman prijzen. Dat juist gedurende deze kampioenscompetitie een reorganisatie van de ploeg we menen de samenstelling van het elftal doorgevoerd moest worden, is óók ongunstig geweest .voor de kansen der Ajacieden. Die kansen op het kampioenschap zijn nu definitief verkeken, doch er zou in de drie laatste wedstrijden nog heel wat goed te maken zijn. Drie overwinningen, thans behaald, zouden voor Ajax; toch nog een eervol besluit betekenen. Daar naar ernstig en naar beste krachten te streven, beschouwen we als de sportieve plicht van Stoffelen en zijn elftal. J. HOVEN. (Firma Lippens) J. P. Heijestraat 97 hoek Jac. v. Lennepstraat VOORVERKOOP toegam en thuiswedstrijden van Telefoon 8 2 805 jsbewijzen voor alle sportevenementen en uit- 1LAUW-WIT. C Ook telefonisch bestellen mogelijk.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 3