Co Bergman 6 HET PARGDL Record aan spanning in de kampioenscompetitie. BLAUW-WIT De resultaten van Zondag 14 Mei hebben weer verrassingen opgeleverd, want al wisten we vooruit, dat Ajax in Brunssum een harde noot te kraken zou krijgen, een gelijk spel hadden we zeker verwacht en dat Maurits. over Enschedese Boys zou zegevieren, lag niet bepaald in de lijn der verwachtingen. En de grote roep, die van Heerenveen uitging, na het éclatante succes tegen Ajax, werd in het Olympisch Stadion niet bevestigd, daar de Stadionclub haar meerderheid duidelijk in doelpunten kon uitdrukken. Door het meespelen van Hofma en Lenstra in de nationale ploeg tegen Engeland B., werd de wedstrijd HeerenveenLimburgia naar latere datum verschoven en de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat deze ontmoeting eerst op 18 Juni gespeeld zal worden, waardoor de wedstrijd HeerenveenBlauw Wit, die oorspronkelijk voor die datum was vastgesteld, naar Zondag 25 Juni zal ver huizen. Dit is de eerste stagnatie in de kampioenscompetitie en wij zijn benieuwd, of het daarbij blijft, al zal veel afhangen met welke spelers de reis naar Scandi navië zal worden gemaakt. Ajax krijgt het onberekenbare Maurits op bezoek en dat is de eerste kennismaking van de Ajacieden met deze Zuidelijke kampioenen. De start van Maurits was niet verheffend, want de beide eerste wedstrijden tegen Blauw Wit en Limburgia eindigden in nederlagen, maar nadien hebben de bewoners van Lutterade het roer omgegooid en zij begonnen met een gelijk spel in Heerenveen, gevolgd door overwinningen op Limburgia, Blauw Wit en Enschedese Boys. Een elftal dus, dat incasseren kan, doch zich niet laat uittellen. De sensatie van Blauw WitMaurits trilt ons nog in de oren, want met een 32 achterstand, tien minuten voor het einde, wisten deze sympathieke Zuid-Limburgers de strijd nog in hun voordeel te doen beëindigen. De Ajax-nederlaag in Brunssum kwam zeker niet onverwacht, al was de winnende goal van Brunssum een cadeautje, maar daardoor kregen de Ajacieden een achterstand van drie punten op Lim burgia en Blauw Wit. Een nederlaag van Ajax zal de club uit de Meer een tè grote achterstand op de leiders bezorgen en daardoor zou Maurits een uitstekende derde worden, al dient men niet uit het oog te verliezen, dat Maurits zowel Limburgia als Blauw Wit reeds tweemaal heeft ontmoet. Ajax zal er wel bijzonder veel prijs op stellen, niet verder achter te raken bij de leiders en al leden de rood-witten drie achtereenvolgende nederlagen, we menen toch een Ajax-overwinning te mogen voorspellen, als de vier Ajax-inter- nationals in deze belangrijke ontmoeting voor hun club op volle toeren kunnen draaien. Heerenveen gaat de verre reis maken naar Brunssum, naar het in eigen huis moeilijk te overwinnen Limburgia. De Heerenveen-ploeg speelde tegen Ajax zeker een klasse minder voetbal, doch men kwam heel goedkoop aan enkele doelpunten, door zwak doelverdedigen van Leentvaar. Het was in elk geval een knap stukje werk om een 51 achterstand weg te werken. Het aantal tegendoelpunten, achttien, toont echter duidelijk aan, dat de Noordelijke defensie niet onfeilbaar is en dat hebben we trouwens Zondag j.l. tegen Blauw Wit opnieuw kunnen consta teren. Van de vijf door Blauw Wit gemaakte doelpunten moeten er zeker twee op rekening van de keeper geschreven worden. De krachttoer van veertien dagen geleden konden de Friezen in het Olympisch Stadion niet herhalen. Of Abe en z'n mannen de runner-up Limburgia aan de voet van de mijn Hendrik een halt kunnen toeroepen, betwijfelen wij in sterke mate. De Limburgers zijn wel geen grote technikers, maar door hun snelheid en nooit te doven enthousiasme, blijven zij voor iedere tegenstander een moeilijk te nemen hindernis. We willen toch rekening houden, dat twee-vijfde van de nationale voorhoede gevormd is door de Heerenveen-voorhoede. En als die linkervleugel in vorm is, kan Limburgia in moeilijkheden gebracht worden. Een gelijk spel lijkt ons niet onmogelijk. Blauw Wit trekt naar Enschedé en we achten de Stadionclub wel sterk genoeg Sigarenmagazijn 0 Zoutsteeg 12 bi] de Dam-Tel. 31742 Alle soorten Sigaren, Sigaretten, Pruim en Rooktabak Grote sortering Exportsiaaren Virginia-sigaretten en Shag VOORVERKOOP voor sportwedstrijden in Amsterdam en uitweastrijden van

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 6