AJAX-MAURITS B. Kullmann. fruitmand Een voor al Uw gelegenheden bij 10, Tel. 41791 4 Het is een krankzinnig beloop geweest tot dusverre, deze kampioenscompetitie. Eén ding staat daarbij echter vast: Ajax is beneden de verwachtingen en ook beneden haar doorsnee-vorm van de competitie gebleven. Ajax verloor van Blauw Wit en het minste, dat Ajax redelijk toekwam, was een gelijk spel. Ajax stond met 51 voor na een overheersend spel in Heerenveen, èn verloor met 65! En j.l. Zondag tegen Limburgia, had Ajax enkele minuten voor tijd in elk géval één puntje in de zak, toenVan der Hart dat toch nog teniet deed. Zeker is óók, dat Ajax in deze kampioenscompetitie het geluk niet op haar hand heeft, ja als geen ander met tegenspoed te kampen heeft. Het verlies van Van de Pol is voor Ajax schier onoverkomelijk. Van de Pol had zich in de laatste tijd ontwikkeld tot een keeper van bijzondere klasse. Het gaf rust en zekerheid aan de gehele verdediging. Toen kwam Leentvaar in Heerenveen onder de lat en het werd een drama. Het spreekt vanzelf, dat niemand hem enig verwijt kan en zal maken. Hij was niet ingesteld op zijn terug keer en had een meer dan ongelukkige dag. En al is het duizend maal waar, dat verschillende Ajacieden de kop lieten hangen en gedeprimeerd werden, doch wat men er ook van vertelt: met Van de Pol in het doel, was, ondanks grove tactische fouten aan het slot, die wedstrijd stellig niet verloren. Men bedenke eens, hoe op het ogenblik de situatie geweest zou zijn, als in de wedstrijd Blauw WitAjax niet Van de Pol, doch Van Raalte die verwonding opgelopen had! De kans, dat dit ongeluk Ajax het kampioenschap kost, lijkt niet gering! Wij zeggen dit alles niet omdat we behoefte gevoelen lang na te kaarten over wat gebeurd is. Maar het is wel verwonderlijk, dat men in geen enkel blad heeft kunnen lezen, hoezeer Ajax door dat voorval met Van de Pol in de wedstrijd AjaxBlauw Wit, gedupeerd werd. Toch zijn er nog andere oorzaken. Het is onze persoonlijke mening, dat het gouden feest van Ajax aan de geest en de vorm van de ploeg geen goed heeft gedaan. Misschien zien we het verkeerd, het is best mogelijk. Doch het Ajax, dat zo stevig op de eindstreep afstevende, had, als er geen reactie ingetreden was, thans ook aan het hoofd van de kampioenscompetitie gestaan. Voorts is duidelijk, dat het uitkomen van vier spelers van Ajax in de nationale ploeg en nog een vijfde voor de B.-ploegen, het deelnemen aan de training daar voor en het zich mentaal instellen op hun taak als speler van de Oranjeploeg, respectievelijk van B.- of Zwaluwen-elftallen, niet bevorderlijk geweest is voor de prestaties van Ajax. Ajax stelt zich terecht op het standpunt, dat de nationale ploeg, in het belang van onze sport, voorrang moet hebben, doch het feit blijft bestaan, dat het de kansen van Ajax in de kampioenscompetitie ongunstig heeft beïnvloed. Als men thans, nadat de eerste helft van de wedstrijden door Ajax is gespeeld, het ranglijstje bekijkt, dan krijgt men zo het gevoel: pas op, Ajax, dat ge niet op de laatste plaats eindigt! Maar tenslotte is een achterstand van drie punten in vijf wedstrijden weg te werken, tenzij Blauw Wit of Limburgia verder ongenaakbaar zouden zijn. In elk geval heeft Ajax haar lot nog in eigen hand. Zij ontmoet Blauw Wit èn Limburgia elk nog één keer en deze beiden zullen elkaar ook nog bestrijden. De kans moge niet groot meer zijn, we maken ons toch sterk, dat, als Ajax verder alles wint, Ajax töch nog voor de negende maal kampioen van Nederland wordt. Als het vertrouwen in de achterhoede weer terug keert en de geest van vóór het jubileum weer over Stoffelen en zijn mannen vaardig wordt, dan moet dat niet als uit gesloten beschouwd worden. Heden moet dan echter van Maurits gewonnen worden. Zou Ajax het vandaag niet tot een overwinning brengen, dkn kan men de kans op het kampioenschap definitief als verkeken beschouwen. Op haar beurt zal Maurits er alles op zetten, haar laatste kans niet verloren te laten gaan. Feitelijk spelen dus hedenmiddag hier twee outsiders met als inzet de laatste kans op het kampioenschapJ. HOVEN.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 4