Een verdiende zege léés die kaant! 3 Sigarenmagazijn Piet Koekebakker Het is j.l. Woensdagavond in het Olympisch Stadion een boeiende en aan trekkelijke wedstrijd geworden tussen het Nederlands elftal met zijn vernieuwde voorhoede en een representatieve B.-ploeg van de Britse profs. Nederland be haalde een eervolle zege met 30, die van betekenis is, omdat zij door ons amateur-team verkregen werd tegen een uit de beste prof-voetballers van Engeland samengestelde combinatie, ditmaal niet een willekeurig elftal B., doch een ploeg, de men beschouwen moet als een representatieve B.-ploeg. Duidelijk is gebleken, dat men te doen had met uitstekend geschoolde vak mensen, voetballers, die de techniek van het spel over het algemeen goed onder de knie hebben, prachtig stoppen en timen en dan ook in een strijd op de vier kante meter, in duels met onze landgenoten om het bezit van de bal, meestal overwinnend uit het strijdperk traden. Maar wat ze dan met de bal deden, hoe ze de aanvallen bovenal afwerkten, dat was toch eigenlijk maar matig verzorgd, al mag men niet uit het oog verliezen, dat de Nederlandse defensie hecht was als een muur, dat onze verdedigers van geen wijken wisten. Prachtig waren daarbij de beide grote steunpunten in onze defensie, Piet Kraak en Rinus Terlouw. Geen enkele fout heeft de IJmuidenaar in deze, zijn twintigste wedstrijd, ge maakt en wat hij deed was prachtig van stijl en verbluffend van accuratesse. Het is een prettige wetenschap voor allen, die hem vóór zijn doel ter zijde staan, zulk een formidabel keeper, mogelijk de beste van Europa, achter zich te weten. Rinus Terlouw speelde een zeldzaam „bekeken" partij, prima koppend, prachtig redding brengend in elke slotphase voor ons doel en bovenal ook voortreffelijk aansluitend op de achterspelers naast hem en de kanthalves vóór hem. In optima-forma een stopperspil. De overige vier spelers in de defensie hebben alle vier aan de verwachtingen beantwoord. Zij hebben elk op hun beurt wel eens tekortkomingen getoond, doch over het algemeen hebben zij hun zeer moeilijke taak tegen hun gerenomeerde tegenstanders uitstekend vervuld. Insiders hebben dezer dagen wel eens opge merkt, dat de Ajacieden ietwat voetbalmoe zijn, doch daarvan is Woensdagavond niets gebleken. Wèl bleek hun uitstekende conditie, want juist tegen het slot gaven zij hun beste spel. De aanval was een geduchte verbetering bij de vorige, die de reeks nullen veroorzaakte. Dit was zeker nog niet volmaakt, doch hier zat toch stellig meer fantasie, meer vaart en meer schot in. Het is maar gelukkig, dat de pers zich tevoren de tolk van het voetbalpubliek heeft gemaakt en ernstige pressie heeft uitgeoefend, waardoor de aanval wel veranderd moest worden. Thans zal deze voorhoede, en trouwens de gehele ploeg, wel ongewijzigd gekozen worden voor de wedstrijden te Stockholm tegen Zweden en in Helsinki tegen Finland. Vermoe delijk maken dan Saris, Huybrechts, Van der Hart en Lakenberg de reis als invallers mee, zodat niet minder dan vijf Ajacieden eerst een snoepreisje naar Scandinavië ondernemen gaan en dan nog naar Curagao. Ware globetrotters. Ook de jonge Michels zal herkozen worden. In zijn middenvoor-partij waren tekortkomingen, doch ook zéér goede acties, waardoor hij steeds een deel van de Britse defensie bezig hield en op die momenten zijn medevoorwaartsen meer lucht en meer kans tot vruchtbare operaties gaf. Natuurlijk moet hij nog groeien op deze moeilijke plaats in de nationale ploeg, doch hij is een sterke en intelli gente speler, waarvan Ajax en de Oranje-ploeg, naar wij vermoeden, nog veel plezier beleven zullen. Tenslotte een antwoord op de vraag, hoe Ajax niet meer bereikt in de kam pioenscompetitie met vijf zulke uitblinkende en nog enige goede spelers. Onge twijfeld komt dat allereerst omdat het internationale quartet, resp. quintet, in Ajax door minder sterke krachten gesecundeerd wordt dan in het Nederlands elftal en vooral doelman, linksachter en het gros van de voorhoede zo veel beter zijn. Maar de hoofdzaak is de doelman. En dan hoeft het nog niet eens Kraak te zijn. Met een Van de Pol onder de lat geloven we, dat Ajax het nóg haalt. Al willen we daarmede nog niet zeggen, dat Ajax het zonder Van de Pol niet haalt. J. HOVEN. (Firma Lippens) J. P. Heijestraat 97 hoek Jac. v. Lennepstraat - Telefoon 8 2805 VOORVERKOOP toegangsbewijzen voor alle sportevenementen en uit en thuiswedstrijden van BLAUW-WIT. Ook telefonisch bestellen mogelijk.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 3