van Dobben Het adres voor 5 HET PAR CD L De strijd om het landskampioenschap. Hoogtezon Verhuur Centrale Café Doornbos 't gaat gesmeerd met voor auto en motor Philips' BIOSOL hoogtezonnen ƒ15.— per maand. Goed Belegde broodjes, Croquetten, prima Koffie Korte Reguliersdwarsstraat 5, Telefoon 33056 Ajax heeft zijn supporters niet teleurgesteld, want de toch lang niet eenvoudige uitwedstrijd in Enschedé leverde een mooie 20 zege op en de concurrent Blauw Wit, die de competitie op zo'n grootse wijze had ingezet, moest nu voor de buren van Maurits, Limburgia uit Brunssum, met een heel wat bescheidener resultaat genoegen nemen. De felle, maar strikt eerlijke Zuiderlingen snoepten zeer verdiend een puntje van de Stadionclub af en de Limburgianen vormen nu, met Ajax en Blauw Wit, het leidende trio. Vandaag beleeft Amsterdam het voetbalgebeuren van de dag, de wedstrijd AjaxBlauw Wit. Ajax, met zijn zestien afdelingskampioenschappen en met acht gouden plakken in de prijzenkast, krijgt zijn aloude concurrent in eigen huis te bekampen. Blauw Wit's historie mag dan niet zo fantastisch zijn als die van de club uit Oost, de Zebra's hebben na 1940 vier afdelingskampioenschappen behaald en zij beschikken over een elftal, waarmee zelfs Ajax terdege rekening zal moeten houden. De technisch uitstekende Ajax-ploeg, met zijn vele internationals en can- didaat-internationals, is ongetwijfeld weer de meest ernstige gegadigde voor de nationale titel, doch Blauw Wit, dat zich in de afgelopen competitie als top scorer heeft voorgesteld, telt een voorhoede, die de kunst van doelpunten-maken verstaat en daarbij komt bovendien nog, dat in soortgelijke wedstrijden met alle mogelijkheden rekening gehouden dient te worden. Veel verschil in beide elf tallen valt niet te constateren. Ajax speelt misschien iets constanter, Blauw Wit daarentegen heeft in vorige wedstrijden een iets grotere productiviteit aan de dag gelegd. We hopen op een uiterst sportieve wedstrijd, een propaganda voor de voetbalsport. MauritsLimburgia zou men feitelijk ook een plaatselijke ontmoeting kunnen noemen, want de Maurits-mijn ligt niet ver van de Staatsmijn Hendrik ver wijderd. De Maurits-ploeg is na drie wedstrijden al vijf punten kwijt en een nederlaag tegen Limburgia schakelt ze reeds na vier wedstrijden volkomen voor de titel uit. Limburgia heeft ons tegen Blauw Wit op een zeer behoorlijk spel verrast. In technisch opzicht valt er in het spel van de Limburgers nog wel wat te verbeteren, doch dat gezonde, felle, maar correcte enthousiasme, was een lust voor onze ogen en alleen het feit, dat de 20 achterstand na vijf minuten kon worden weggewerkt, leverde het duidelijke bewijs, dat elke tegenstander met Limburgia ernstig rekening zal hebben te houden. Maar ja, voetbal is nog altijd Rubensstraat 82 Amsterdam-Z. Telefoon 26929-25353 't Trefpunt v. d. Stadion-bezoekers AMSTELVEENSEWEG 312 TELEFOON 92998

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 6