Ajax-Blauw-Wit. MAPLE LEAF 4 ïj* nujfi kcuutip&Ht' 4 is oneindig veel moeilijker wanneer men in de put zit zich er uit te werken. Zonder de erkenning, dat de tactiek grondig gewijzigd moet, dat het roer om moet, zonder een nieuwe coach (in de gegeven omstandigheden is een Brit verre te prefereren), zonder bovenal een fris initiatief in de in dit artikel aangegeven richting, achten wij herstel onmogelijk. J. HOVEN. Wéér komen ze tegenover elkaar te staan, de vertegenwoordigers van de twee grote Amsterdamse clubs Ajax en Blauw Wit, wier tweestrijd op een roemvolle historie berust. En die hernieuwde krachtmeting, na een lange, boeiende en veelzijdige reeks van competitie- promotie- en kampioens-, serie-, liefdadigheids- en oefenwedstrijden op Mie wapens hebben Ajacieden en Zebra's de scherp gewette degens gekruisd! zal men elkaar thans weer ontmoeten als de officiële vertegenwoordigers van het Westelijk district, als de, voor het ogenblik althans nog, ernstige gegadigden naar het kampioenschap van Nederland. Dat verleent aan dit eerste treffen der hoofdstedelijke gladiatoren verhoogde glans en betekenis. Die strijd der kampioenen is nog pas in het begin-stadium en ons van de ietwat wijsgerige, doch tevens afgezaagde zegswijze bedienende, kan wederom gezegd worden: er is nog alles mogelijk! Helemaal juist is dat natuurlijk niet. Zo kan Heerenveen die drie verliespunten niet meer uitwissen, Enschedese Boys die vier evenmin en Maurits is met vijf verliespunten eerst recht duidelijk achterop geraakt. Maar dat „er kan nog alles gebeuren" slaat uitsluitend op de mogelijkheid, dat de ploegen, die reeds verlies leden, nu in eens de geest krijgen en dat de kop-elftallen van het ogenblik nu aan de beurt komen om geslagen te worden. Eén ervaring achten we van belang. Dat is, dat in de praktijk Heerenveen niet zo sterk blijkt als in sommige kringen verwacht was. Zeker, Heerenveen kan nog ettelijke wedstrijden winnen, doch in élke wedstrijd dreigt er voor de Noordelijke kampioenen eveneens verlies, zelfs op eigen veld. Resumerend voelen we weinig neiging over één nachtje ijs te flaneren, doch krijgen we toch de indruk, dat de huidige volgorde geen toevallige is, dat Enschedese Boys, Maurits en ook Heerenveen het niet zullen halen en dat Limburgia de grote concurrent van de Amsterdammers belooft te worden. Het feit, dat deze Zuidelijke kampioenen j.l. Zondag ondanks drie fouten van hun onfortuinlijke doelman hier in het Olympisch Stadion Blauw Wit een punt vermochten af te snoepen, bewijst wel, dat Limburgia een serieuse kampioens-candidaat is. Ajax en Blauw Wit kunnen zich op extra „zware" tegenstand in Limburg prepareren! En nu dus eerst de grote strijd AjaxBlauw Wit. Wat wij in de laatste tijd van beide ploegen zagen, doet ons vermoeden, dat ook nu weer Ajax een klein technisch surplus heeft, doch dat de strijdlust en de gevechtswaarde, factoren die in zulk een plaatselijke ontmoeting, waarbij zó veel op het spel staat, van het allergrootste belang zijn. Wè,t staat er niet op het spel Winnen voor Blauw Wit betekent haar kansen sterk verhogen, Ajax voorbij te streven, winnen voor Ajax betekent, dat Ajax inderdaad favoriet wordt en Blauw Wit, met drie verliespunten, weliswaar nog niet uitgeschakeld, maar toch lelijk achterop geraakt zou zijn. Niet „knocked out", wel even „down". Velen verwachten een gelijk spel, doch het blijft gissen en vermoedelijk zal de kans door kleine bijkomstigheden, mogelijk door het geluk, beslist worden. Trouwens, de kans is ook niet gering, dat de punten gedeeld worden, waarbij dan Limburgia de lachende derde zou zijn. Wij willen tenslotte de hoop uitspreken, dat ondanks de rivaliteit van beide clubs en de scherpe tweekamp, die beiden thans om de hegemonie voeren, de spelers zich zullen beheersen en een fraaie, eerlijke kamp zullen voeren! J. HOVEN. Alleen-verkoop voor Nederland E. G. BOUWER's Handelsvereniging N.V. - Amsterdam-Z.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 4