0 HET PARCDL bij B. Kullmann Co Bergman Cor Wilders 350 ste Een fruitmand Zoutsteeg 10, Tel. 41791 Spreekt men over Bergman en Wilders, dan denkt men natuurlijk aan Blauw Wit, en het is juist daarom, dat we vandaag enkele regels willen wijden aan het feit, dat Cor Wilders heden zijn 350e competitie-wedstrijd voor de Stadionclub gaat spelen. Aan Co Bergman viel deze eer te beurt in de eerste wedstrijd om het kampioenschap van Nederland, de uitwedstrijd tegen Maurits, en nu is het Wilders, die dit toch wel respectabele aantal wedstrijden heeft bereikt en gaat passeren. De beide Blauw Wit-favorieten spelen nu bijna twintig seizoenen onafgebroken in het eerste elftal en als we het aantal vriendschappelijke wedstrijden of andere, eens onder deze 350 gerangschikte zouden meetellen, dan kunnen we rustig aan nemen, dat de beide oud-internationals het Zebra-shirt reeds meer dan 500 maal hebben gedragen. Wilders maakte zijn entree in het eerste op 17-jarige leeftijd en deze wedstrijd zal hij niet licht vergeten, omdat die ging tegen het beroemde Weense Austria in 1931. Als rechtsback stond de bekende oud-speler Peters opgesteld en als links back debuteerde Cor, doch hij kon die dag niet bepaald van een glorieuse entree spreken, daar de Oostenrijkse hogeschoolvoetballers met111 de baas bleven. In zijn jeugdperiode kwam Wilders voornamelijk uit op de centerhalfplaats, doch in de eerste jaren van het seniorenvoetbal werd hij regelmatig als rechts half opgesteld. Zijn opstellen, zijn trapvastheid stempelden hem echter weldra tot een full-back en later heeft hij dan ook op de linksbackplaats heel wat lauweren geoogst. De degradatie, in 1935 naar de tweede klasse, betekende voor Blauw Wit feitelijk olie op het vuur, want in twee jaar keerde de Stadion daar waar zij thuisbehoorde terug en vanaf die periode is het steeds crescendo gegaan. Wilders heeft verschillende afdelingskampioenschappen meegemaakt, in 1940, in 1942, in 1947, in 1950 en nu gaat Blauw Wit opnieuw een poging wagen voor het zo zeer begeerde landskampioenschap. Doch niet alleen als Blauw Witter wordt Cor Wilders als sportman genoemd, zijn naam prijkt ook op de lange lijst van spelers, die het Oranjeshirt hebben gedragen. In 1937 debuteerde hij als internationaal in de landenwedstrijd DuitslandNederland te Düsseldorf, welke wedstrijd in een 22 gelijk spel eindigde. Maar de wedstrijd ZwitserlandNederland, in 1939 te Bern, waar hij met Bertus Caldenhove de backlinie vormde, is voor hem de wedstrijd van zijn loopbaan geworden. Want al ging die ontmoeting in Bern verloren (de over winningen daar zijn trouwens in de loop der jaren te tellen geweest!) deze wedstrijd werd er één voor Wilders om nooit te vergeten. Acht maal was hij drager van de Oranjetrui, doch dit aantal werd sterk be- invloed door de vijf jaren oorlog, al beleefde hij in 1946 het grootste moment, dat een voetballer in z'n sport-carrière kan meemaken, hij werd in dat jaar tot aanvoerder gekozen van het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Luxemburg. Het zou ons te ver voeren, om in cijfers uit te drukken, hoeveel wedstrijden Wilders in vertegenwoordigende elftallen heeft gespeeld, doch het mag wel een unicum genoemd worden, dat de thans bijna 36-jarige Blauw Witter reeds 45 maal uitkwam in het Amsterdams elftal. Hij speelde voor Amsterdam zijn laatste wedstrijd enkele weken geleden in Brussel en zijn verdiensten werden na afloop van deze ontmoeting rijkelijk beloond, toen, op voorstel van de bekende voor al Uw gelegen Sigarenmagazijn Zoutsteeg 12 bij de Dam - Tel. 31742 Alle soorten Sigaren, Sigaretten, Pruim en Rooktabak Grote sortering Exportsiaaren Virginia-sigaretten en Shag VOORVERKOOP voor sportwedstrijden in Amsterdam en uitwedstrijden van BLAUW-WIT sortering Exportsia< da-sigaretten en Sn<

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 10