'Broodje van Kootje Tandwielen J. A. BLOM léé4 die kitint! Leidseplein 20 - Spui 28 Leeds United komt naar ons land. Hotel, Café-Restaurant »D© Pool« Damrak 42-43, Amsierdam-C„ Telefoon 42759 Voor Uw Lunch, Diner, Logies. - Voor clubs aparte zalen. Voor Nwe Jonkerstraat 14 tel. 41633-40985 Amsterdam gerechtvaardigd, of het verantwoord is, dat de K.N.V.B. hier de weg van de minste weerstand koos en het gerechtvaardigde en logische verzoek van D.W.S. maar een-twee-drie afwimpelde. Wij vinden dit geen recht spreken. Of hier is aan de spelers van Xerxes een daad van de ergerlijkste onsportiviteit ten on rechte verweten, öf de K.N.V.B. duldt niet alleen dat hier zéér onsportief gehandeld is, doch bovendien dat een ander, in casu D.W.S., de dupe wordt van dit onreglementair en onsportief optreden. Dit achten we onjuist en in strijd met de bedoeling van het competitie-regle ment. Waarvoor is die bepaling destijds gemaakt? Hier was reden aanwezig om tot een nader onderzoek te besluiten. Hier hadden de betrokken partijen gehoord moeten worden en daarna pas had de K.N.V.B. moeten beslissen. Zeker, de promotie-degradatie-wedstrijden kunnen niet zo lang uitgesteld. Men had daarmee gewoon door moeten gaan, doch het recht had zijn loop moeten nemen. Bleek dan later, dat een derde inderdaad gedupeerd zou zijn door schuld van de betreffende club, dan had de K.N.V.B. de consequenties daarvan moeten aanvaarden en dat onrecht goed moeten maken. Het onrecht, Stormvogels het vorige jaar aangedaan, ligt nog vers in onze herinnering. Het zou diep te betreuren zijn, wanneer nu ook D.W.S. de dupe werd van de angst van de K.N.V.B.-bestuurderen, om het recht en de sportiviteit de voorrang te geven boven de wens, om de competities snel af te werken en moeilijkheden te vermijden. Moge D.W.S. vandaag door een zege op Neptunus in elk geval vermijden, dat hier een slachtoffer valt! J- HOVEN. Wedstrijden in vier plaatsen. De Engelse tweede divisie-club Leeds United, zal in Mei a.s. enkele wedstrijden in ons land komen spelen. Het ligt in de bedoeling, dat Leeds United op Woensdag 10 Mei in het Olympisch Stadion te Amsterdam, tegen het voor lopig Nederlands elftal, waarbij de Engelse profclub dus fungeert als sparring partner met het oog op de ontmoeting tussen NederlandEngeland B., die een week later eveneens te Amsterdam wordt gespeeld, uitkomt. Leeds United, dat in de kwart-eindstrijd voor de Cup met slechts 01 van Arsenal verloor, zal ook te Rotterdam een wedstrijd tegen een sterke bondsploeg spelen en waarschijnlijk ook nog in één of twee andere steden van ons land als tegenstander van bondselftallen fungeren. Zo krijgt Amsterdam in het Olympisch Stadion op 10 Mei nog een bijzondere attractie, want dikwijls is zulk een oefenwedstrijd even interessant als een lan- denwedstrijd. We hopen, dat de keuze-commissie van de K.N.V.B. zich niet al te strikt aan de door haar gedachte opstelling houdt, doch de wedstrijden tegen Leeds United tevens aangrijpen zal, om alsnog tot een sterkere aanval te geraken.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1950 | | pagina 7